INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 aan te vangen, aangezien zij zich volgens het contract één week speling heeft voorbehouden, namelijk van 23 Februari tot 1 Maart, maar dat zij er zich dan van had te verzekeren, dat zij dit programma niet langer dan één week ter vertoo ning zou brengen, ten einde op 1 Maart 1940 eischeresses programma te kunnen inzetten;; dat gedaagde zich deze verzekering niet heeft verschaft en ook niet kan verschaffen, wegens haar desbetreffende verplichtingen tegenover den verhuurder, en gedaagde zich integendeel gerechtigd acht de vertooning van de op 23 Februari ingezette film na 29 Februari 1940 voort te zetten; dat gedaagde daarmede in strijd zou handelen met hetgeen ter zake tusschen partijen is overeengekomen; dat gedaagde mitsdien verplicht moet worden geacht op 1 Maart 1940 aan te vangen met de vertooningen in één programma van de films „Laurel en Hardy in het Vreem delingenlegioen" en „Walt Disney's Sprookjesparade"; dat echter, gelet op de verklaring van gedaagde, dat zij niet in staat is uiterlijk op 1 Maart 1940 met de vertooningen van eischeresses programma te beginnen, gegrond moet worden geacht eischeresses vordering tot ontbinding van de overeenkomst; dat op grond van het vorenstaande de Commissie ontbon den verklaart de tusschen partijen gesloten overeenkomst in zake den zoogenaamden verhuur en huur van de in één programma te vertconen films „Laurel en Hardy in het Vreemdelingenlegioen" en „Walt Disney's Sprookjesparade", tenzij gedaagde alsnog uiterlijk op 1 Maart 1940 zal aan vangen met de vertooningen van dit uit genoemde twee films bestaand programma; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de kosten van het geschil, welke met het oog op het spoedeischend karakter hiervan, waarvoor een speciale zitting meest worden belegd, door de Commissie zijn bepaald op 50. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 29 Febr. 1940 Mr. Smith gaat naar Wash ington L.C.B. Standaard 29 Moordend staal il tr 1 Mrt. Het 69ste regiment Warner 1 Percy neemt vacantie Tobis 1 Een meisje regeert a 1 Een hart met prikkeldraad Ufa 3 Het spookhol 2) L.C.B. Standaard 4 De neger uit Negresco Cinetone 4 Betaalde vacantie 4 Je hebt 't, of je hebt 't niet3) Tobis 5 Vrouwen en diamanten Paramount 7 Eerste liefde. Univ. Filmbook. 7 Persoonlijke secretaresse 7 De zaak gaat met muziek 7 Het tooneelspook o 7 De noodlottige omroep 7 Het legioen der verbannen piloten 7 Twee pientere jongens ii 8 Vooruit met de geit! Habé l) Ter vervanging van den titel: „Een hart met prikkel draad". -) Ter vervanging van den titel: „De held op sokken". Ter vervanging van den titel: „Pas op voor den huis knecht". Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in in Nederland worden uit houder der ex schrijving ver zocht is gebracht ploitatie-rechten 11 Mrt, 1940 Die vrouw behoort mij Metro 11 Edisons jeugd 11 Tusschen twee werelden 11 Geen kioskadres s.v.p. 11 Broadway melody 1940 11 Congo Blondje ,i 11 Kozakkenliefde 11 Florian ii 11 Jericho Victoria 13 Vijf minuten bij: Polygoon 14 Decembernacht Centra 14 Tragedie van het oerwoud ii 14 Maja's dubbele huwelijk 4) Sonora 14 Jaren zonder dagen Warner 15 Veertig kleine moedertjes Metro 15 Andy Hardy heeft gelijk 15 Edison, de strijd van een genie 15 Danseresjes drinken niet 15 Nick Carter, Koning dei- detectives 15 Het geheim van Dr. Kildare 16 Café Bal des Papillons Gofilex 18 Late liefde Habé 18 Inspecteur Vlijmscherp en het verdwenen lijk Fox 20 Bommen op Londen Succes Toonfilm 21 Secretaresse na kantoortijd Fox 21 Amor doet in kousen Ufa 21 De Tower van Londen 5) Univ. Filmbook. 25 De zwarte korporaal Victoria 26 De gestoorde bruiloft Warner 26 De oom uit New York Metro 26 Rassenhaat! Film Trust 25 Stormachtige jeugd Tobis 27 Spionnage in het Panama kanaal D.L.S. 27 Woudorkaan Ter vervanging van den titel: „De eenzame weg". 5) Ter vervanging van den titel: „De beul van Londen".

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 14