CONCEPT STATUTEN DER STICHTING „DANIËL HAMBURGERFONDS" Het Hoofdbestuur heeft bij de Jaarlijksche Le denvergadering, te houden op Maandag 1 April a.s., een voorstel aanhangig gemaakt tot vaststel ling van Statuten en Reglementen van de Stichting „Daniël Hamburgerfonds". Onderstaand volgt een publicatie van den volledigen tekst der Statuten van genoemd Fonds, tot de oprichting waarvan besloten is bij gelegenheid van het afscheid van den heer D. Hamburger Jr, als Bondsvoorzitter in de buitengewone ledenvergadering van 15 Januari 1940. „Heden, den 1900 en veertig, compareerden voor mij notaris te Amsterdam, de heeren tezamen uitmakende het Hoofdbestuur van de koninklijk goedgekeurde vereeniging „Nederland- sche Bioscoop-Bond", gevestigd te Amsterdam. De comparanten verklaarden, in hun kwaliteit van leden van voorzegd Hoofdbestuur, een bedrag van een duizend gulden af te zonderen en te be stemmen tot stamkapitaal eener Stichting, welke zij bij deze oprichten ingevolge het daartoe door de op 1 April 1940 te Amsterdam gehouden Jaar- lijksche Ledenvergadering van den „Nederland- schen Bioscoop-Bond" genomen besluit, op welke vergadering met algemeene stemmen besloten werd om deze Stichting met voorzegd stamkapitaal op te richten als blijk van erkentelijkheid van den „Nederlandschen Bioscoop-Bond" jegens den heer D. Hamburger ïr., die, na vanaf de oprichting van den Bond bijna onafgebroken Bondsvoorzitter te zijn geweest, in de buitengewone algemeene leden vergadering, gehouden op 15 Januari 1940, als Bondsvoorzitter is afgetreden. De comparanten verklaarden wijders, dat deze Stichting zal worden geregeerd door de navol gende statuten: NAAM EN ZETEL Artikel 1. De Stichting draagt den .naam „Daniël Hambur ger- Fonds" en heeft haar zetel ten bureele van den „Nederlandschen Bioscoop-Bond". DOEL Artikel 2. Het doel der Stichting is de afzondering van en het beheer over een vermogen, ten einde daaruit ondersteuning of pensioen uit te keeren aan hen. die in of ten behoeve van het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf zijn werkzaam geweest en door omstandigheden noodlijdend zijn geworden, en/of aan hun weduwen en/of weezen en/of andere na gelaten betrekkingen. Deze uitkeeringen geschieden overeenkomstig hetgeen daaromtrent bij het Huishoudelijk Regle ment is of zal worden bepaald, maar zijn steeds bestemd ter tegemoetkoming in levensonderhoud en vervallen onvoorwaardelijk bij inbeslagneming, alsmede bij overdracht en inpandgeving zonder schriftelijke toestemming van het Bestuur. VERMOGEN Artikel 3. Het vermogen der Stichting wordt bijeenge bracht, behalve met het hiervoren vermelde stam kapitaal, door bijdragen van donateurs, door te houden collecten ten behoeve der Stichting, door alle andere geoorloofde middelen. STICHTINGSJAAR Artikel 4. Het eerste stichtingsjaar loopt vanaf heden tot en met 31 December 1940 en volgende stichtings jaren loopen vanaf den eersten Januari tot en met den daaropvolgenden een en dertigsten December. BESTUUR Artikel 5. Het Bestuur der Stichting bestaat uit ten minste vijf en ten hoogste elf leden, welke worden voor gedragen en benoemd door het Hoofdbestuur van den „Nederlandschen Bioscoop-Bond uit perso nen, die werkzaam zijn in of ten behoeve van het Nederlandsche film- of bioscoopbedrijf of daar aan verwante bedrijven. Het Bestuur kiest uit zijn midden een voorzitter, secretaris en penningmeester, aan wien tezamen het Bestuur bevoegd is de leiding der dagelijksche zaken op te dragen en die dan vormen het Dage- lijksch Bestuur. In afwijking van het vorenstaande, wat betreft de benoeming, worden voor de eerste maal bij deze acten tot Bestuurderen benoemd de heeren wonende teals voorzitter wonende te als secretaris, en wonende te DE JAARVERGADERING OP 1 APRIL A.S. Onder verwijzing naar circulaire no. 51, dd. 16 Maart 1940, welke d|e agenda bevat van de jaarlijksche ledenvergadering, vestigen wij er nogmaals de aandacht van de leden op, dat deze vergadering op Maandag 1 April a.s., des middags om twee uur precies, in een der zalen van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam gehouden wordt. In verband hiermede zal de beurs reeds 's ochtends om elf uur beginnen.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 4