5 wetstekst, wijl het tevens een beslissing inhoudt, die het rechtsgevoel bevredigt; ten 4e.: dat dit laatste in sterke mate het geval is bij de onderwerpelijke materie, wijl de vaststelling der huurwaarde op 6 der verkoopwaarde voor de betrokken bedrij ven bioscopen zoo goed als andere bedrijven, welke groote panden bezigen, die aan de belasting onderworpen zijn een verlichting van druk geeft, die in alle opzichten zeer noodig is; dat er in ieder geval, zoo het dan al niet de ge schikte tijd mocht zijn om de bioscopen van perso- neele belasting vrij te stellen, geen aanleiding be staat om langs den omweg eener technische herzie ning deze belasting andermaal op te voeren; dat een gelijkheid in het systeem van heffing, 200 deze bepaald noodig wordt geoordeeld, kan worden verkregen zonder dat daarmede verzwa ring van den belastingdruk gepaard gaat, door te bepalen, dat de huurwaarde van theaters steeds zal worden gesteld op 6 9} der verkoopwaarde, ook al zijn zij gehuurd; dat een ander mogelijke oplossing zou zijn in artikel 11 der wet op te nemen, dat van de huur waarde van bioscopen en desgewenscht andere perceelen, waarin publieke voorstellingen worden gegeven, slechts een deel, bijvoorbeeld 2/3 als be lastbare huurwaarde zal worden aangemerkt; dat requestrant op grond van het vorenstaande de Tweede Kamer der Staten-Generaal eerbiedig verzoekt het onderwerpelijk wetsvoorstel niet, al thans niet ongewijzigd goed te keuren. Hetwelk doende met gevoelens van den meesten eerbied, etc. NAAR OPHEFFING DER LEEFTIJDSBEPA LINGEN IN HET ZUIDEN Het Hoofdbestuur van de Katholieke Filmactie te 's-Hertogenbosch heeft op zijn adres aan de Zuidelijke gemeenteraden, in zake opheffing van voor het bioscoopbezoek belemmerende bepalingen, hetwelk onlangs in dit Orgaan is gepubliceerd, tot heden een achttal antwoorden ontvangen. Namens B. en W. van Budel. Brunssum, Eind hoven, Helmond. Kerkrade en Venlowerd aan genoemd Hoofdbestuur bericht, dat daar ter plaat se geen belemmerende bepalingen bestaan, zoodat het adres door de Raden dezer gemeenten voor kennisgeving is aangenomen. Voor wat Tegelen betreft hebben wij aan het begin van dit jaar medegedeeld, dat de Raad be sloten had de verbodsbepalingen in de bioscoopver ordening en in de algemeene politieverordening dezer gemeente, met betrekking tot het bezoeken van bioscoopvoorstellingen door personen beneden den leeftijd van 18 jaren, in te trekken. Thans heeft ook de Gemeenteraad van Waal wijk besloten tot opheffing van de belemmerende bepalingen in de nakeuringsverordening in zake het bioscoopbezoek door de jeugd. B. en W. had den zich tevoren om advies gewend tot de plaat selijke commissie van toezicht op de bioscopen, welke commissie geen bezwaar had tegen opheffing van bedoelde bepalingen. Op voorstel van B. en W. heeft de Raad daarop, en wel op 29 Februari, artikel 6 van de verordening geschrapt en de ver ordening daarna opnieuw vastgesteld. ENQUÊTE NAAR DE FILMBELANGSTELLING In samenwerking met het Hoofdbestuur zal het Centraal Bureau voor de Statistiek in de periode 'van 5 April 1940 tot 4 April 1941 een onderzoek instellen naar de belangstelling der bioscoopbezoe kers voor de vertoonde films. In deze enquête zijn eenige tientallen bioscopen betrokken, die ken merkend zijn voor de onderscheidene categorieën van bedrijven, en bovendien verspreid liggen in alle streken des lands. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat het op de me dewerking van de directies dezer ondernemingen kan rekenen bij de totstandkoming van de publi catie, welke met dit onderzoek wordt beoogd en welke een inzicht zal geven in de filmbelangstelling in ons land. De betrokken directies hebben daar toe een twintigtal kaarten ontvangen, waarop di verse gegevens kunnen worden ingevuld. Zij ge lieven deze, met gebruikmaking van een der even eens bijgevoegde portvrije enveloppen, ingevuld met de gegevens over de afgeloopen vertoonings- week, bij het Centraal Bureau voor de Statistiek in te zenden. Het zal zeer op prijs gesteld worden, indien de verzending op Vrijdag zou kunnen geschieden, waardoor het Centraal Bureau in staat zal zijn de gegevens van week tot week bij te houder.. Het verdient aanbeveling, vóór de invulling steeds de ingesloten toelichting te raadplegen en deze zorg vuldig te bewaren. Van geheimhouding der te verstrekken gegevens kan men verzekerd zijn. Ook zal voor een dusdanigen vorm van publicatie worden zorg gedragen, dat eventueel door het onderzoek bekend geworden bedrijfsresultaten der exploitanten niet afzonderlijk kunnen worden beschouwd. Het zal aan de leden duidelijk zijn, dat de aldus verkregen cijfers zoowel cultureele als zakelijke belangen kunnen dienen, weshalve wij op aller medewerking meenen te mogen rekenen.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 7