IN MEMORIAM In den avond van Zondag, 26 Mei, is te Bussum op 73-jarigen leeftijd overleden de heer E. de Hoop Azn., directeur van de N.V. Muntfilm te Amsterdam. Hoewel de heer E. de Hoop sedert jaren lijden de was aan een ernstige kwaal, deden noch zijn uiterlijk, noch zijn werkkracht vermoeden, dat de dood zoo plotseling een einde zou maken aan dit werkzame en vruchtbare leven. In hem heeft het film- en bioscoopbedrijf een figuur van beteekenis verloren, een der pioniers van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, een der pioniers ook van het be drijf. Nog voor de Bond werd opgericht was hij voorzitter van de toenmalige Vereeniging van Am- sterdamsche bioscoopdirecteuren. Tijdens de op richtingsvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond op Maandag, 11 Februari 1918, in de bovenzaal van het Café Schiller aan het Rem- brandtplein te Amsterdam, was hij een van de stuwende krachten. Reeds bij de definitieve verkiezing van het Bondsbestuur op 18 Februari 1918 werd hij tot tweeden Penningmeester benoemd en een jaar later, namelijk op 3 Februari 1919, volgde zijn be noeming tot Penningmeester. Deze functie heeft hij tot 1932 zonder onderbreking en met groote be kwaamheid en accuratesse vervuld. In de 15 jaren van zijn penningmeesterschap is de financieele grondslag van den Nederlandschen Bioscoop-Bond gelegd en de huidige financieele structuur der organisatie is nog altijd het resultaat van zijn werk. Hij heeft de vorming ter hand genomen van een sterke weerstandskas, die in den loop der jaren kostbare acties heeft gefinancierd, aan hem heeft de Bond zijn krachtige financieele positie te danken. Met den oud-President, den heer Hamburger, heeft hij het initiatief genomen tot de Bondsarbi trage, welke zulk een zegenrijk werk heeft ver richt. Vanaf 1924 tot 1931 was de heer E. de Hoop Azn. de verdienstelijke Voorzitter van den Raad van Beroep en daarna heeft hij tot 1939 toe zijn ervaring en kunde ter beschikking gesteld van het bedrijf, door als waarnemend Voorzitter van den Raad van Beroep op te treden. Bij de viering van het 15-jarig bestaan van den Bond hebben de leden hun waardeering voor de verdiensten van den heer E. de Hoop geuit, door hem in de jaarvergadering van 13 Maart 1932 op voorstel van het Hoofdbestuur tot eere-lid van den Bond te benoemen. De heer de Hoop had toen namelijk te kennen gegeven geen candidatuur meer voor het Hoofdbestuur te willen aanvaarden. Hem werd als blijk van erkentelijkheid een door alle leden van het Hoofdbestuur onderteekende oor konde overhandigd, alsmede een gouden horloge als aandenken aan zijn 15-jarig Hoofdbestuurslid maatschap. Ook als Voorzitter van de Afdeeling Amsterdam heeft hij gedurende vele jaren zeer verdienstelijk werk verricht. Deze Afdeeling benoemde hem bij zijn aftreden tot haar eere-Voorzitter. De laatste jaren hield de heer de Hoop zich uit sluitend bezig met den filmverhuur. Als filmver huurder genoot hij aller achting en vertrouwen; niet in het minst van de leden-exploitanten. In verband met de tijdsomstandigheden heeft de begrafenis op Woensdag, 21 Mei, in allen eenvoud op Muiderberg plaats gehad. De Bondsdirecteur, de heer A. de Hoop, vertegenwoordigde het Ne- derlandsche film- en bioscoopbedrijf en inzonder heid het Hoofdbestuur van den Bond. De nagedachtenis van den heer E. de Hoop zal bij ons allen in hooge eere blijven. Een woord van eerbiedige hulde moge hier ook worden gebracht aan de nagedachtenis van den heer D. Pinto, die op Donderdag, 9 Mei op 63- jarigen leeftijd te Rotterdam het tijdige met het eeuwige heeft verwisseld. De heer Pinto, die zich jarenlang in het film- en bioscoopbedrijf bewogen heeft, eerst als exploitant van de Bioscoop ,,De Kroon" te Zwolle, later als leider van de Arena Bioscoop te Rotterdam, heeft eveneens zijn sporen in de organisatie van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf verdiend. Gedurende verscheidene jaren was hij lid van het Hoofdbestuur. In het bijzonder in de Afdeeling „Het Oosten", wier Voorzitter hij geruimen tijd is geweest, heeft hij met veel vrucht gearbeid. Als zoodanig maakte hij eveneens deel uit van den Afdeelingsraad. Ver scheidene jaren heeft de heer Pinto èn als lid van de Commissie van Geschillen èn als lid van den Raad van Beroep zijn beste krachten geven aan het arbitrage-instituut van den Bond. Ook bij zijn verscheiden moge uiting worden gegeven aan ons aller diepe erkentelijkheid. De heer Pinto ruste in vrede. Dezer dagen bereikte ons het bericht, dat is overleden de heer S. Voss, die samen met den heer Kroonenberg de directie vormde van de N.V. Theatermaatschappij „Het Oosten", vroeger exploiteerende het Tip Top Theater te Amster dam. Evenals bij de vorige overledenen heeft het Hoofdbestuur met het overlijden van den heer Voss zijn hartelijke deelneming betuigd. 10

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 12