INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 15 eischeres, die immers alleen over de arbeidskracht van den heer Farkas te beschikken heeft, noodig was; dat uit het -vorenstaande volgt, dat de ingestelde vordering ontvankelijk moet worden geacht en dat het onderhavig ge schil alleen loopt over de vraag, of er al dan niet tusschen partijen een overeenkomst, als door eischeres beweerd, is tot stand gekomen; dat de Commissie op verzoek van eischeres als getuige heeft gehoord den heer Kurt Gerron te Amsterdam, die als regisseur voor de nog niet vervaardigde film in kwestie zou optreden en die in hoofdzaak heeft verklaard, dat in zijn bij zijn de heer Veterman den heer Farkas definitief heeft geën gageerd op de voorwaarden als door eischeres gesteld; dat de heer Veterman zich niet alleen bij die gelegenheid, doch ook tegenover andere personen, welke hij engageerde, heeft voor gedaan als handelende in opdracht van de directie van ge daagde; dat zes dagen vóórdat de productie zou aanvngen, een regiebespreking in gedaagdes studio zu plaats vindeon, waar- te ook de heer Farkas was uitgenoodigd; dat de voorberei dende maatregelen noodzakelijkerwijs reeds toen dusdanig waren gevorderd, dat met het draaien kon worden aange vangen, en hij (Gerron) zich onverwijld tot de directie van gedagade zou hebben moeten wenden, indien hij er niet abso luut van overtuigd ware geweest, dat men zich van de noo- dige medewerkers (in casu van den cameraman) had ver zekerd; dat gedaagde, die tegen deze wijze van optreden van den heer Veterman niet is opgekomen, hoewel zij daarmede bekend moet zijn geweest, geacht moet worden daarmede acccord te zijn gegaan, of zelfs daartoe opdracht te hebben gegeven; althans dat zij voor de handelingen van den heer Veterman aansprakelijk is en daarvan de conseguenties heeft te dragen, daargelaten de vraag, in hoeverre gedaagde een en ander op den heer Veterman zou kunnen verhalen, hetgeen hier niet ter zake doet; dat voorts een punt van overweging behoort uit te maken de vraag, of eischeres volgens vooropgezet plan van gedaag de schadeloos werd gesteld door het engagement van den heer Farkas voor de productie van de film „Ergens in Neder- nlad", dat wil zeggen, dat dit engagement in de plaats zou zijn gekomen van de onderhavige overeenkomst tusschen par tijen en dat die overeenkomst daardoor zou komen te ver vallen; dat eischeres nadrukkelijk heeft ontkend, dat de heer Farkas met die bedoeling en te dien einde als cameraman voor ge noemde productie werd aangenomen; dat de Commissie van Geschillen dienaangaande als getuige heeft gehoord den heer Rudolf Meyer te Amsterdam, produc tieleider van de film „Ergens in Nederland", die heeft ver klaard, dat hij persoonlijk den heer Farkas als cameraman heeft geëngageerd, hetgeen waarschijnlijk ook zou zijn ge schied, indien gedaagde zulks niet had verzocht; dat uit de voorafgaande overweging volgt, dat, zoo al ge daagdes verzoek eenig gewicht in de schaal moge hebben gelegd, dit in geen geval de doorslaggevende reden voor het engageeren van den heer Farkas als cameraman voor de film „Ergens in Nederland" is geweest en dat de bedoeling, welke gedaagde aan dat engagement wenscht toe te kennen, daaraan niet ten grondslag heeft gelegen; dat op grond van het vorenstaande de vordering van eische res gegrond moet worden geacht en eischeres dus terecht ge steld heeft, dat er geacht moet worden tusschen partijen ten behoeve van den heer Farkas een arbeidsovereenkomst te zijn tot stand gekomen, waarbij gedaagde zich heeft verplicht aan eischeres ten behoeve van den heer Farkas een bedrag uit te betalen van dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten, welke met het oog op den omvang van het geschil zijn vast gesteld op 50. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 24 April 1940 Een huis vol menschen Warner 4 Mei Ballet in jazz 1) 4 Noordwestelijke doorgang Metro 4 Hoe bestaat het? Odeon 4 De vrijheidsheld Centra 6 Een vrouw naar maat Ufa 7 Reno, het echtscheidings paradijs 2) RKO 7 De schrik van Hollywood 7 Het geluk is met den domme 7 Gevleugelde helden 7 Een hopeloos geval Waly 8 Verzachtende omstandig heden Paramount S Bulldog Drummond ge trouwd 8 Erfenis der woestijn 22 De blinde passagier Tobis 24 De man zonder geheugen Lumina 27 Dwaasheid ten top Nova 28 Lachen kost niets L.C.B. Standaard 28 De verbluffende Mr. Wil liams 29 Sport staalt spieren Habé 29 Vrouwenparadijs 3) Lumina 29 Démasgué 29 Schaakmat 5) 6 Juni De verliefde vagebonden Paramount 6 Levenslied 6 Avontuur in Afrika 7 De school der liefde 7 De blauwe vogel van het Ufa geluk Fox 7 Cisco Kid in Chicago 7 Aanlegsteiger No. 13 7 Vier zonen 7 Cisco Kid, de stoutmoedige 7 De schrik van de Rio Grande 7 De straatmeid 7 Straat der herinneringen 7 Het meisje van kamer 313 7 Fifth Avenue 7 Brooklyn Bridge 7 Na de wittebroodsweken ,t 7 De druiven der gramschap 7 Nachtvogels 7 Charlie Chan op den Oceaan 7 Matrozenbruid In plaats van den titel „De dansende dwaas". 2) In plaats van den titel „Reno". 3) In plaats van den titel: „Paradis perdu". 4) In plaats van den titel:- „Paradijs onder hoogspanning". 5) In plaats van den titel: „Kapitein Benoit van den ge heimen dienst". 6) In plaats van den titel: „De blauwe vogel".

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 17