SPOED-LEDENVERGADERING VAN 27 MEI J.L In verband met den toestand is op Maandag, 27 Mei in Krasnapolsky te Amsterdam een bui tengewone spoedledenvergadering van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De Bondspresident, de heer C. S. Roem uit 's-Gravenhage, opende de vergadering omstreeks drie uur met een woord van welkom. Datgene, aldus spreker, wat wij aan den eenen kant voor onmogelijk hebben gehouden en aan den anderen kant zoozeer gevreesd hebben, is gebeurd: Neder land is betrokken in den Europeeschen oorlog. Wanneer wij thans bijeen gekomen zijn, dan is het om onzen blik te laten gaan over de positie van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf in de huidige omstandigheden. Gelukkig is de Neder landsche Bioscoop-Bond geen politieke vereeni- ging en heeft zij zich nimmer met politieke aange legenheden ingelaten. Hij heeft zich uitsluitend en alleen bemoeid met het bedrijf en als bedrijfsorga nisatie heeft hij zich thans bezig te houden met de problemen, welke voor de aangesloten bedrijven zijn ontstaan. Gelukkig zijn er, voor zoover bekend, geen ge sneuvelden onder de leden en hun personeel te betreuren. Aan allen uit het bedrijf, die als soldaat hun plicht hebben gedaan, brengt hij hartelijke hulde. Voor wat den creditpost van de balans aangaat, valt alleen reeds,in Rotterdam als gevolg van den totalen oorlog het verlies van twaalf bioscopen te betreuren. Rotterdam is opgeofferd voor geheel Nederland. Rotterdam is de martelaar voor ons land. Wij behooren daarom allen mede te werken om de schade door het bedrijf in Rotterdam gele den, te herstellen. Wij zullen schouder aan schou der moeten staan om den nieuwen last, welke op onze schouders is gelegd, te kunnen dragen en niet mogen rusten, alvorens de Afdeeling Rotterdam weer kan functionneeren als voorheen. Een van de eerste punten, welke het Hoofdbestuur zal behan delen, zal het vraagstuk zijn van hulpverleening aan die leden, die zoo onbarmhartig door het oor logsgeweld getroffen zijn. Eveneens zal het Hoofd bestuur aanstonds maatregelen onder de oogen zien tot voorloopige hulpverleening aan het per soneel, dat door de gebeurtenissen tijdelijk zonder bestaan en in vele gevallen zelfs dakloos is ge worden. De heer Roem wees er dan op, hoe het Hoofd bestuur aanstonds van 10 Mei af op zijn post is geweest en gaf een overzicht van de maatregelen, welke sedertdien van dag tot dag genomen zijn. Reeds in den vroegen ochtend van den eersten dag der oorlogshandelingen in ons land zijn tele grammen gezonden aan de Secretarissen der Af- deelingen, waarin hun plein pouvoir werd gegeven om al datgene te doen wat zij in het belang van het bedrijf noodig oordeelden, daarbij in overleg tredend met de plaatselijke militaire autoriteiten en op deze wijze te redden wat er te redden viel. Spreker brengt den Secretarissen der afdeelingen dank voor alles wat zij in deze moeilijke dagen hebben gedaan. Na de overgave der wapenen is het Hoofdbe stuur aanstonds in contact getreden met de bezet tingsautoriteiten en als gevolg daarvan is het mogelijk geworden, dat tal van bioscopen in het land, dank zij de medewerking van de N.V. Ufa Maatschappij voor Film- en Bioscoopbedrijf en de N.V. Tobis Filmdistributie NV., alsmede dank zij het feit, dat de Duitsche autoriteiten legerauto's ter beschikking hadden gesteld, reeds de eerste week van films konden worden voorzien. Spreker drukt zijn voldoening uit over de soepele houding der Duitsche autoriteiten en de samenwerking, welke daardoor mogelijk is geworden. In het bij zonder uit hij in dit verband zijn erkentelijkheid jegens Sonderführer Robert van Daalen, alsmede jegens de Nederlandsche autoriteiten. De ontstane samenwerking heeft reeds goede vruchten voor het bedrijf afgeworpen. Van de 400 Engelsche en Fransche films, welke aanvankelijk verboden waren, zijn er ten slotte 360 in roulatie kunnen blijven. Veertig zijn er tegen gehouden, omdat zij meestal een vijandelijken, of politieken inslag hadden. Zij zouden onder de gegeven omstandigheden ook door den Nederland- schen Bioscoop-Bond verboden zijn. Wellicht zijn er daaronder nog eenige, welke voor toelating in aanmerking komen. Spreker roemde de buitengewone medewerking BIO VACANTIEOORD ZORGT VOOR 94 ROTTERDAMSCHE KINDEREN In de op 27 Mei gehouden Buitengewone Spoed- Ledenvergadering heeft de Bondsdirecteur, die tevens Secretaris is van het Bestuur der Stichting Bio Vacantieoord, medegedeeld, dat het Bestuur den Burgemeester van Rotterdam heeft aangebo den 100 Rotterdamsche kinderen uit daklooze ge zinnen in het Bio Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee geheel voor rekening van de Stichting ter verpleging op te nemen. Dit aanbod van het Bestuur der Stichting „Bio- Vacantie-oord" is door den Burgemeester var? Rotterdam in dank aanvaard. Reeds morgen, 13 Juni, zullen 94 kinderen uit daklooze Rotterdamsche gezinnen naar het Bio Vacantieoord vertrekken. Het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam heeft de verzorging van het vervoer der kleinen op zich genomen.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 7