MACHTIGINGSBESLUIT De volledige tekst van het machtigingsbesluit van 27 Mei j.1. luidt als volgt: De op Maandag, 27 Mei 1940 te Amsterdam gehouden buitengewone algemeene ledenvergade ring van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, OVERWEGENDE: dat de vergadering doordrongen is van de nood zakelijkheid, dat in de moeilijkheden, die voor het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf zijn ont staan als gevolg van den in Nederland plaats gevonden oorlog, slechts kan worden voorzien, wanneer door den Nederlandschen Bioscoop- Bond, in overleg met de daartoe aangewezen auto riteiten, diep ingrijpende en dadelijk ingaande maatregelen worden getroffen; dat de besluiten daartoe zullen moeten worden genomen op korten termijn en zonder dat daar tegen kan worden opgekomen; dar daartoe noodig is om het nemen dier be sluiten, binnen de grenzen van de Statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, op te dragen aan het Dagelijksch Bestuur, zonder dat dat col lege verplicht is om tevoren met andere organen van den Nederlandschen Bioscoop-Bond overleg te plegen en zonder dat de door dat college ge nomen besluiten door andere organen van den Nederlandschen Bioscoop-Bond kunnen worden gewijzigd of teniet gedaan; dat aan datzelfde college moet worden over gelaten en opgedragen om uit de Weerstandskas van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zoodanige hulp te verkenen aan betrokkenen bij het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf, die door den oorlogstoestand zijn getroffen, als door dat Col lege wordt noodig geacht; BESLUIT: A, Wat betreft het Hoofdbestuur: De vergadering verzoekt aan het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en mach tigt het Hoofdbestuur tevens om in alle in den considerans bedoelde gevallen, welke door de ver gadering zonder uitzondering als spoedeischend worden beschouwd, het nemen van besluiten over te laten aan het Dagelijksch Bestuur; zonder dat het Dagelijksch Bestuur gehouden is om omtrent zijn besluiten tevoren overleg te plegen met het Hoofdbestuur, maar onder gehoudenheid van de verschuldigdheid om van zijn handelingen verant woording af te leggen aan het Hoofdbestuur over eenkomstig het bepaalde in art. 16 der Statuten van den Bond. B. Wat betreft de bestaande Bondsreglementen en Bondsbesluiten. I. Waar in de bestaande Bondsreglementen of Bondsbesluiten eenigerlei bevoegdheid is toege kend aan een Algemeene Ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, wordt zulks bij deze gewijzigd in dier voege, dat die bevoegd heid bij deze wordt verleend uitsluitend aan het Dagelijksch Bestuur. II. W'aar in de bestaande Bondsreglementen of Bondsbesluiten eenigerlei bevoegdheid is toege kend aan een Bestuur of aan een Algemeene Ledenvergadering eener Afdeeling, wordt bij deze besloten, dat elk ingevolge dusdanige bevoegdheid genomen besluit alleen rechtsgeldig is ,voor zoo verre het tevoren schriftelijk is goedgekeurd door het Dagelijksch Bestuur. C. Wat betreft de bestaande Bedrijfsreglementen en Bedrij f sbesluiten. De vergadering verzoekt aan den Ledenraad van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en mach tigt den Ledenraad tevens om te besluiten, dat: I. waar in de bestaande Bedrijfsreglementen of Bedrijfsbesluiten eenigerlei bevoegdheid is toege kend aan een Algemeene Ledenvergadering of aan den Ledenraad van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, zulks worde gewijzigd in dier voege, dat die bevoegdheid wordt verleend uitsluitend aan het Dagelijksch Bestuur; II. waar in de bestaande Bedrijfsreglementen of Bedrijfsbesluiten eenigerlei bevoegdheid is toege kend aan een Bestuur of aan een Algemeene Ledenvergadering eener Afdeeling, zulks wordt gewijzigd in dier voege, dat elk ingevolge dus danige bevoegdheid genomen besluit alleen rechts geldig is, voor zooverre het tevoren schriftelijk is goedgekeurd door het Dagelijksch Bestuur. D. Wat verder betreft de Algemeene Ledenver gaderingen en den Ledenraad: Van volgende Algemeene Ledenvergaderingen en van den Ledenraad wordt verwacht, dat zij alle besluiten van het Dagelijksch Bestuur zullen erken nen en eerbiedigen, erin zullen berusten, dat die besluiten steeds dadelijk zullen worden ten uitvoer gebracht tot hoedanige tenuitvoerlegging het Dagelijksch Bestuur bij deze wordt gemachtigd en dat zij al die besluiten steeds zullen gestand doen, ook wanneer die onder normale omstandig heden eigenlijk hadden moeten worden genomen door een Algemeene Ledenvergadering of door den Ledenraad. E. Wat betreft de Weerstandskas: Het doel van de Weerstandskas, bedoeld in het Reglement op de Weerstandskas, wordt bij deze gewijzigd in dier voege, dat de in de Weerstands kas aanwezige en aan haar toevloeiende gelden

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 9