KERSTCOLLECTE TOT 2 JANUARI Bij de ontvangst van dit Orgaan is de groote jaarlijksche Kerstcollecte ten bate van het Bio- Vacantieoord in vollen gang. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord is zeer erkentelijk jegens den Directeur-Generaal van de Stichting Winterhulp ..Nederland", die het door zijn tegemoetkomende houding heeft mo gelijk gemaakt, dat onze Kerstcollecte voor het arme kind óok thans wederom kan worden ge houden, Zooals aan de leden per circulaire is medege deeld, zal op initiatief van het Bestuur onzer Stich ting de opbrengst van de Kerstcollecte-1940 met de Stichting Winterhulp „Nederland" worden ge deeld, evenals zulks het vorig jaar het geval is geweest met het Algemeen Steun-Comité-1939. De organisatie en de leiding van deze collecte blijven in handen van het Bestuur der Stichting Bio-Vacantieoord, dat U het film- en bussenma- teriaal op de normale wijze heeft toegezonden en dat bovendien de correspondentie over de collecte en de opbrengst daarvan met de leden zal voeren. Het treft gelukkig, dat de Winterhulpactie „Ne derland", welke omstreeks de Kerst wordt ge voerd, als motief harer inzameling de belangen en de nooden van het kind genomen heeft. Het schenkt derhalve groote voldoening, dat het doel, hetwelk wij met onze bioscoopcollecte ten behoeve van het noodlijdende kind nastreven, samenvalt met het groote doel, dat aan de Kerstactie van de Winterhulp ten grondslag ligt, en dus door het dienen van de belangen van het Bio-Vacantieoord gelijkelijk met die van de Winterhulp, het alge meen belang als het ware twee maal wordt ge diend. Dit echter op één voorwaarde, dat de collecte de normale opbrengst aanzienlijk overtreft. Onge twijfeld zijn er vele factoren, welke dezen keer het eindresultaat nadeelig kunnen beïnvloeden. Het zijn dezelfde factoren, welke afbreuk doen aan onze bedrijfnuitkomsten. Daarom is een dubbele krachtsinspanning van allen gewenscht. Vanzelfsprekend is er niet één exploitant, die zich aan de collecte onttrekt. Een ieder neemt alle maatregelen, om de collecte zoo intens mogelijk te doen zijn en spoort zijn personeel voortdurend aan alle zorg aan de collecte te besteden. Het komt er vooral op aan, dat het propagandafilmpje, hetwelk U inmiddels is toegezonden, onmiddellijk vóór de pauze vertoond wordt, welke aan de hoofdfilm voorafgaat. Het beroep op de beurs van den be zoeker is het krachtigst, wanneer de collectanten bij het vertoonen van de laatste beelden van het propagandafilmpje met de bussen beginnen te rammelen en gaan collecteeren, zoodra het licht opgaat. Het beste is het, wanneer in verband met de collecte de pauze een minuut wordt verlengd. Laat Uw personeel goed toezien, dat niemand wordt overgeslagen. Iedereen is bereid te geven, mits hij daartoe maar in de gelegenheid wordt gesteld. Indien er zóó gecollecteerd wordt en vooral indien de collecte verlengd wordt tot 2 Januari a.s. lijdt het geen twijfel, of het resultaat zal tot groote tevredenheid stemmen. Moge dit resultaat in ieder geval zóó zijn, dat het hulpbehoevende kind speciaal in deze tijden van bijzonderen nood met al de liefdevolle zorgen, waarop het recht heeft, kan worden omringd. IN MEMORIAM S. OENEN Dezer dagen is na een langdurig en smartelijk lijden in „Ons Verpleeghuis" te Koog aan de Zaan in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer S. Oenen, in leven exploitant van de Cen trum Bioscoop te Zaandijk en de Corso Bioscoop te Wormerveer, De heer Oenen is jaren in het bedrijf werk zaam geweest en heeft veler vriendschap weten te winnen. Hij genoot als bioscoopexploitant een goeden naam en in het bijzonder de bioscoop te Zaandijk heeft hij in den loop der jaren tot een bedrijf van beteekenis weten op te werken. Namens den Nederlandschen Bioscoop-Bond is aan de echtgenoote en kinderen van den heer Oenen hartelijke deelneming betuigd. Hij ruste in vrede. gaande uiteenzettingen geen afzonderlijke bespreking meer behoeven; dat mitsdien de vonnissen waarvan beroep, zij het ten deele op andere gronden, moetenw orden bekrachtigd; Rechtdoende: Bekrachtigt de vonnissen waarvan beroep. Veroordeelt appellante in de kosten zoowel van het prin cipaal als van het incidenteel appèl, tot aan deze uitspraak aan de zijde van geïntimeerde begroot op 500.(vijf hon derd gulden). Aldus gewezen door de Heeren Mrs. Dr. F. C. van Geer, Waarnemend President, J. G. Meilink en Jhr. J. van der Does de Willebois, Raden, en uitgesproken ter openbare terecht zitting van het Gerechtshof te Amsterdam, derde Kamer, op Donderdag den acht en twintigsten November 1900 en veertig.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 8