werking tusschen overheid en bedrijf goede vruch ten zal afwerpen. Er staan voor het komende jaar groote dingen op het program. Of de tijd er zich toe eigent groote dingen ten uitvoer te leggen, is een andere zaak. Nimmer mag men vergeten, dat ons vaderland be zet is en dat wij in oorlog leven. Wij zullen moeten doen, wat onze handen te doen vinden, dat is allereerst onze plicht door de aan ons toever trouwde belangen, die heel zwaar wegen, omdat zij zoo nauw verband'houden met het algemeen belang. te behartigen en te dienen. En het is ongetwijfeld een genoegen, daaraan zijn beste krachten te geven, omdat de film een van de levenskrachtige elementen in onze samenleving is, zoo levenskrach tig zelfs, dat zij, zij het op bescheiden schaal, ook in dezen tijd, dat wil zeggen midden in een oorlog, het altijd nieuwe product blijft van een blijkbaar niet te stuiten voortbrengingsvermogen. Een voort- brengingsvermogen, waarover ook de daarvoor in aanmerking komende bedrijven in ons land nog al tijd blijken te beschikken en dat laat het ons stellig hopen voor 1941 wellicht een nieuw en gelukkig perspectief opent. De Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, O S. ROEM. DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld de NV. Nationale Revue te Am sterdam, onder directie van den heer Bob Peters. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na het verschijnen van dit Orgaan bij het bureau van den Bond worden ingediend. Voor het donateurschap van den Bond heeft bedankt de NV. Mij. tot Exploitatie van Bioscoop theaters ,,Lumière", gevestigd te Den Helder. TERUGGAVE WAARBORGSOM Wegens verlies van de vereischten voor het lid maatschap van den Bond is het lidmaatschap van den heer Walter Levy, voorheen exploiteerende het Filmverhuurkantoor Waly Film te Amsterdam, per 1 Januari 1941 beëindigd. In verband met de teruggave van den door den heer Levy gedeponeerden waarborg worden de leden uitgenoodigd, eventueele vorderingen op ge noemden heer uiterlijk binnen acht dagen na het verschijnen van dit Orgaan bij het Bureau van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in te dienen. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Dagelijksch Bestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement, te verleenen aan: den heer J. van Til te Hillegom, tot het gaan exploiteeren van de permanente bioscoop, ge vestigd in Hotel ,,De Witte Zwaan" te Lisse; den heer J. Meilink te Enschede, tot het gaan exploiteeren van de bioscooptheaters: Alhambra Theater en Cinema Palace te Enschede, Cinema Palace te Almelo en Cinema Palace te Hengelo. De heer Meilink heeft zich dientengevolge aan gemeld voor het lidmaatschap. Eventueele bezwa ren kunnen schriftelijk worden ingediend bij het Bureau van den Bond binnen acht dagen na het verschijnen van dit Orgaan. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Ingevolge het bepaalde in artikel 8.B der Sta tuten is het lidmaatschap van den heer S. Half weeg, die de exploitatie van de Concordia Bioscoop te Wieringen heeft stopgezet, wegens verlies der vereischten voor het lidmaatschap beëindigd. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 44. Weesp: het correspondentieadres van de bioscoop ,,De Roskam" is gewijzigd van Zandvoortschelaan 172, Heemstede in: Rokin 121, Amsterdam-C. IN MEMORIAM Wederom bereikte ons dezer dagen het bericht, dat een lid van de oude garde uit het bedrijf is heengegaan. Te Ugchelen is namelijk op 20 Januari geheel onverwacht in den ouderdom van 74 jaar overleden de heer E. Bruins, de vroegere eigenaar van het Centraal Theater te Apeldoorn. De heer Bruins maakte jarenlang deel uit van ons bedrijf, totdat hij zich in 1933 uit de zaken terugtrok en de exploitatie van het Centraal Thea ter in handen gaf van zijn zoon en schoonzoon. De Bond heeft aan de familie van den overle dene zijn hartelijke deelneming betuigd met diens verscheiden. Even voor het afdrukken van dit Orgaan ont vingen wij de droevige mededeeling van het over lijden van den heer J. K. Rethans te Delft. De heer Rethans, die in den bloei zijner jaren, n.1. op 44-jarigen leeftijd het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld, was in leven exploitant van het Flora Theater te Delft. Hoewel zijn zaken van bescheiden omvang waren, genoot hij in het bedrijf een goede bekendheid en was hij alom gezien door zijn rustig en gedegen optreden. Hij ruste in vrede.

Officieel Orgaan | 1941 | | pagina 4