TOEPASSING ART. 15 DER STATUTEN 20 Filmno. TITEL A. Aanvrager F. Fabrikaat Acten Lengte in m. Uit spraak Coup. 1 1396 De Jaren gingen voorbij (Voorfilm) (Du und Ich) (1) A. Ufa F. Terra (D) 1 82 A Geen 1 1423 Berusting (4) (Gew. samenstelling) A. Lumina F. Hornecker (N) 1 121 A Geen 1 1424 N.V.Polygoon-Haarlem presenteert de begaafde Danse res Winja Marova (1) A. Polygoon F. Polygoon (N) 1 190 A Geen Niet toegelaten: I journaal, I kleine film, lengte lengte 43 meter. I 30 meter. Reclame gekeurd: 350 litho's, niet toegelaten: geen. 1900 photo's, niet toegelaten: twee. OVERZICHT: Gekeurd: 37 films, lengte 2 1304 meter. I coupure in titel. Toegelaten A (alle leeftijden): 18 journaals, e.d., lengte 261 I meter. 6 kleine films, lengte 669 meter. 3 groote films, lengte 4206 meter. Toegelaten B (boven 14 jaar): 2 groote films, lengte 542 I meter. Toegelaten C (boven 18 jaar): 3 kleine films, lengte 89 1 meter. 3 groote films, lengte 73 3 3 meter. Van de films, gemerkt met vóór den hoofdtitel, zijn de keuringskaarten, gedateerd vóór I October 1937, vervallen. Het filmno. I 1236 „In an op het Water" van R. van Drecht, voorkomende op weekstaat No. 566, vervalt. Zie hiervoor I 1402 op dezen staat. Voor films, welke op grond van Artikel 4, 2e lid van het Filmbesluit 1941 onder beperkende bepalingen worden toegelaten, zullen in het vervolg speciale toelatingsbewijzen (keuringskaarten) worden uitgereikt, waarop de beperkende bepalingen zijn vermeld. Deze speciale keuringskaarten, welke een gele kleur hebben, zijn in de afgeloopen week voor de eerste maal aan de betreffende keuringsaanvragers verstrekt. De films, gemerkt met (b) achter de keuringsuitspraak, zijn onder beperkende voorwaarden toegelaten. Gelet op het bepaalde in artikel I 5 b der Statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en in artikel 7 van het Besluit der Secretarissen-Generaal van de Departementen van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van Binnenlandsche Zaken en van Justitie betreffende de organisatie van het filmwezen d.d. 4 October 1940, heeft de Bondsvoorzitter besloten aan de N.V. Gofilex, gevestigd te Leiden, de straf van boete tot een bedrag van f 25,op te leggen, zulks op grond van de volgende overwe gingen: dat op Zondag I 9 October I 94 I in het Parochie huis te Heerle, gem. Wouw (N.Br.), onder verant woordelijkheid van de N.V. Gofilex, een voorstelling met documentaire films is gegeven; dat, afgezien van het feit, dat deze voorstelling als geheel niet voldeed aan de vereischten, welke daaraan in den tegenwoordigen tijd worden ge steld, als entreegeld is gevraagd een prijs van I 9J4 et., hetgeen als een overtreding van het Minimum- Prijzenreglement moet worden beschouwd; dat, hoewel de voorstelling georganiseerd was door den kapelaan ter plaatse, toch de N.V. Gofilex, onder wier auspiciën de voorstelling geschiedde, geacht moet worden verplicht te zijn geweest om toe te zien op de wijze, waarop die voorstelling werd gegeven; dat echter in aanmerking mag worden genomen het feit, dat in de omgeving van het Parochiehuis geen bioscoopexploitanten zijn gevestigd, die van het te laag stellen van den entreeprijs schade zouden hebben kunnen ondervinden; dat voorts nog is geconstateerd, dat van één der films, die bij de bedoelde voorstelling werden ver toond, namelijk de film Giethoorn", de keurings- kaart verouderd was; dat, wat dit laatste betreft, de verklaring van de N.V. Gofilex, gegeven bij monde van de heeren P. J. Beynes en P. N. Brouwer, mag worden aan vaard, namelijk dat hier een vergissing in het spel is geweest; dat hierbij echter wel in het oog dient te worden gehouden, dat het niet in orde hebben van de keuringskaarten in de toekomst de strengste maatregelen ten gevolge zal hebben; dat het immers steeds het standpunt van den Bond is geweest, dat wettelijke bepalingen behooren te worden nage leefd; dat op grond van het bovenstaande aan de N.V. Gofilex te Leiden een boete moet worden opgelegd van f 25,

Officieel Orgaan | 1941 | | pagina 22