J. A. M. BAKKER f BEËINDIGING LIDMAAT SCHAP EN TERUGGAVE WAARBORGSOM Aan het eind van het jaar uitte de Voorzitter zijn waardeering voor de medewerking, welke hem bij de vervulling van zijn zware taak werd verleend door de toekenning van een gratificatie aan het personeel, voor welke geste hem te dezer plaatse erkentelijkheid moge worden betuigd. Hoezeer het film- en bioscoopbedrijf geleidelijk aan in de sfeer van de Overheidsbemoeiing is ge trokken, is wel gebleken door wijzigingen in de wetgeving en verordeningen zoowel van den Rijks- commissaris als van den Secretaris-Generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Aangezien voornoemde wetgevende arbeid uit voerig in dit orgaan is vermeld, volstaan we met in herinnering te brengen de uitvaardiging van het Filmbesluit 1941, zulks ter vervanging van het zoogenaamde Bioscoopbesluit van 22 December 1927 en ter wijziging van de Bioscoopwet, de be schikking van den Secretaris-Generaal van 9 Juli, waarbij de vertooning van bepaalde films verplicht kan worden gesteld en de verordening van den Rijkscommissaris tot instelling van een Kultuur kamer, waarbij voorzien is in de vorming van een Filmgilde, met gelijktijdige intrekking van Besluit no. I 60 van 4 October I 940, regelende de organi satie van het filmwezen in Nederland, alsook de verordening, waarbij de Kultuurraad is ingesteld. Wij besluiten dit overzicht met de beste wen- schen aan alle werkers in het film- en bioscoop bedrijf voor dit jaar en met het vertrouwen uit te spreken, dat zij, evenals voorheen, hun volledige medewerking zullen verleenen bij de taak, welke de organisatie in het belang van hen, en vooral in het belang van het gemeenebest, te vervullen heeft. Op 14 December j.l. is te 's-Gravenhage, nog geheel onverwacht, overleden de heer J. A. M. Bakker. Hij was gedurende een lange reeks van jaren firmant van de firma Bakker Schoon, des tijds exploiteerende het Trianon Theater, thans genoemd Corso Cinema te 's-Gravenhage. De laatste jaren was de heer Bakker in het filmverhuur- bedrijf werkzaam. Vooral de Haagsche leden zullen zich den heer Bakker als een hartelijk en hulpvaardig collega en trouw Bondslid herinneren. Namens den Bond is aan de familie van den overledene deelneming betuigd. Wegens verlies van de vereischten zijn van het lidmaatschap van den Bond vervallen verklaard: de heer J. de Jong te Edam, die voorheen persoon lijk exploiteerde De Jongs Bioscoop aldaar en een kermisbioscoop; de N.V. Handel- en Exploitatiemaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen", te Terneuzen, voorheen exploiteerende de Concertgebouw Bioscoop aldaar en de Beurs Bioscoop te Oostburg; de N.V. Orero te Rotterdam, voorheen exploi teerende het Arena- en het City Theater aldaar; de heer C. J. van Liere te Goes, die voorheen persoonlijk exploiteerde het Grand Theater te Goes, alsmede het Alhambra- en het Luxor Theater te Vlissingen; de heer H. C. van der Waarden te Tilburg, die voorheen persoonlijk de bioscopen Stadsschouw burg en Chicago aldaar exploiteerde; de Firma P. H. J. Kleuskens P. G. Mooren te Horst, voorheen exploitante van het Centraal Theater aldaar. Ingevolge het bepaalde in artikel 7 van voor schrift no. 8 is per 3 I December 1941 het lidmaat schap beëindigd van de volgende filmverhuur kantoren: Columbia Filmbooking Office N.V., Heerengracht 528, Amsterdam; Universal Filmbooking Office N.V., Heerengracht 528, Amsterdam; Erven E. de Hoop Azn., exploiteerende het film verhuurkantoor Muntfilm, Hemonylaan 27, Am sterdam; L. C. Barnstijns Standaard Films N.V., Spuistraat 2 IDen Haag; Actueel Films N.V., Duvenvoordestraat 9 1, Haar lem; Filmex N.V., Stadionkade 4, Amsterdam; Nova Film N.V., Courbethstraat 13, Amsterdam; Habéfilm N.V., Hemonylaan 21, Amsterdam; Wegens verlies der vereischten is voorts van het lidmaatschap vervallen verklaard L. C. Barnstijns Filmdistributie N.V., Spuistraat 2 I te 's-Gravenhage. In verband met de liquidatie van de door de Firma P. H. J. Kleuskens P. G. Mooren, N.V. Filmex, N.V. Nova Film, N.V. Habéfilm en L. C. Barnstijns Filmdistributie N.V. bij den Bond gedeponeerde waarborgen, worden de leden uitgenoodigd, eventueele vorderingen op deze vennootschappen uiterlijk binnen acht dagen na het verschijnen van dit Orgaan bij het Bureau van den Nederlandschen Bioscoop- Bond in te dienen.

Officieel Orgaan | 1942 | | pagina 6