Vervallen verklaard van het Lidmaatschap. Bij besluit van de ledenvergadering van 12 No vember j.1. zijn van het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond vervallen ver klaard: J. C. A. Diks, voormalig exploitant van het Dixi Theater te Aalsmeer; J. C. Weber, voormalig exploitant van het Vic toria Theater te Alkmaar; J. Buisman, voormalig exploitant van de Hollan- dia Bioscoop, Nw, Heerengracht en Prinsen Thea ter te Amsterdam; N.V. Bouw Mij ..Oosterdam" (P. H. Bakker, directeur), voormalig exploitante van Odeon Amsterdam, Novum Bussum en Casino en Flora Hilversum; L. H. J. Luxembourg, voormalig exploitant van de Bio-Onderneming „Luxembourg" (Reisbio scoop) en permanente exploitaties te Barneveld, Best, Breskens, Coevorden, Doesburg, Dongen, Doorn, Driebergen-Rijssenburg, Eerbeek, Hooge- veen Ierseke, Nijker-k, Oss, Philippine Sluis en Zevenaar; H. H. Fonke, voormalig exploitant Royal Thea ter te Echt; N.V. Nebimij, voormalig exploitante van Rem- brandt Amsterdam (verwoest), Asta rs-Gra- venhage en Luxor Palast Rotterdam; Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf NV., voormalig exploitante van het Rembrandt Theater Amsterdam (verwoest) en van een filmverhuur kantoor te Amsterdam; Asta Theater NV., voormalig exploitante van het Asta Theater te 's-Gravenhage; N.V^Bioscoop Mij. „Luxor", voormalig exploi tante van Luxor Palast te Rotterdam; G. H, van der Kop, voormalig exploitant van Theater „V.I.O.S." te Helden-Beringen; Firma J. van Til F. G. Res, voorheen exploi- teerende de bioscopen City Hillegom en Luxor Lisse; Wilson Theater NV., voormalig exploitante van het Wilson Theater (Joh. Wilson, directeur) te Hoorn; J. P. H. Bertram, voormalig exploitant van de City Bioscoop te Nieuwenhagen; Rembrandt Theater NV., (directeur H. C. van der Waarden), voormalig exploitante Rembrandt Theater te Tilburg; Stadsschouwburg NV., (directeur H. C. van der Waarden), voormalig exploitante van den Stadsschouwburg te Tilburg; Firma F. F. J. Willems, voormalig exploi tante Scala Theater te Utrecht; H. van Ravesteyn, voormalig exploitant van het Rex Theater (verwoest) te Vaals; M. Tas, voormalig exploitant van de Arcadia Bioscoop (Bioscoop Roskam) te Weesp; C. H. Meerstadt, voormalig exploitant van de Odeon Bioscoop te Zutphen; Firma Duitsch Verkeersbureau te Amsterdam; Sonora Filmbedrijf N.V. (J. J. ter Linden, direc teur) te Amsterdam; Ufa-Tobis Filmverhuurkantoor N.V. (voorheen genaamd Tobis Filmdistributie N.V.) te Amster dam; N.V. Filmverhuurkantoor „Odeon" (directeur H. M. van Triet) te 's-Gravenhage; Firma D. J. N. Th. Werner, exploitante van Royal Film te Haarlem. REDE VAN DEN NIEUWEN VOORZITTER. De heer Vermin sprak vervolgens een woord van dank voor zijn verkiezing. De ondubbelzinni ge blijken van vertrouwen hadden hem overstelpt, doch vormden tegelijkertijd zijn trots. Spreker voelde, gekozen als Voorzitter, de volle zwaarte der verantwoordelijkheid in het huidige tijdsge wricht op zijn schouders gelegd. Spreker is thans eerste dienaar van den Nederlandschen Bioscoop- Bond. Besturen is dienen. Immers, het woord Mi nister, de titel voor het hoogste staatsambt, betee- kent „dienaar". De verkiezing bij acclamatie is wel eene zeer eervolle; liever ware spreker echter geweest een verkiezing op programma, waardoor de algemeene vergadering dan tegelijkertijd haar goedkeuring zou hebben kunnen hechten aan de richting der te volgen gedragslijn. Dit is niet geschied. Spreker stelt er toch prijs op de vergadering mede te dee- len, hoe hij de ontwikkeling in de naaste toekomst ziet, daarbij uitgaande van hetgeen vooraf ging en van hetgeen wij nu beleven. Indien U, aldus spreker, verschil van inzicht meent te bespeuren met dat mijner voorgangers, meent dan heusch niet, dat ik mij zou verstouten tot critiek, maar dat mijne opvatting uitsluitend haar grondslag vindt in de verandering der om standigheden, der opvattingen, die zich in breede .kringen ten opzichte der bioscopie in het algemeen nu demonstreeren. Spreker bracht hulde aan zijn voorgangers, die in moeilijke tijden op de bres stonden van ons bedrijf en die al hun energie en werklust veil hadden om het beste er van te ma ken, wat er van te maken viel. Wij leven in 1945, zoo ging spreker verder, en dit simpel aanduiden van ons jaartal roept een vloed van gedachten op, die ons bestormen; terug naar 1940 is onmogelijk, wij hebben te maken met den tijd, waarin wij leven. De evolutie niet te wille» volgen, beteekent aanstuwen op revolutie 12

Officieel Orgaan | 1945 | | pagina 14