De Kerstcollecte Bio-vacantie-oord MOET slagen singen onzer Commissie toonen te beschouwen, des te gemakkelijker en aangenamer voor beide partijen zal deze samenwerking kunnen verloopen. Met het schetsen van het deels belachelijke, deels ergerlijke caricatuur van filmkeuring, dat een aan tal landverraders op commando van den bezetter gedurende vijf jaren heeft gepresteerd, mag ik U.E. niet van Uw ernstige bezigheden afhouden. Doch ook reeds vóór Mei 1940 had onze Commis sie voortdurend te waken tegen de misdadige pogingen van nationaal-socialistische zijde om ons volk hun gif door middel van de film in te drup pelen. Onze Commissie heeft zich in haar vorige samenstelling daar steeds even beslist als man moedig tegen verzet, al moest zij in dien tijd, in overleg met de Regeering, in het belang des lands wel beslissingen nemen, die haar niet geheel wel gevallig waren. Gelukkig voelen we ons nu bevrijd van den druk, die toen vaak op ons rustte en kun nen en mogen we als vrije vrouwen en mannen geheel naar eigen nationaal inzicht al datgene doen, dat strekken kan tot bescherming van onze jeugd en tot veiligstelling van onze Nederlandsche demo cratische opvattingen en overtuigingen. Ik kan U.E. de verzekering geven, dat onze Commissie alles in het werk zal stellen, om haar taak te vervullen met ruime opvattingen als dat kan, met gestrengheid als dat moet, steeds indach tig het groote vertrouwen, dat U.E. in ons hebt willen stellen. Met blijdschap aanvaarden wij de taak, zooals die ons op grond van de Bioscoopwet bij het Bio- scoopbesluit is opgedragen. Hierna hield de heer Van Staveren een rede over „Het Herstel van de Filmkeuring in Neder land". Wij komen hierop in ons volgend nummer terug. IN MEMORIAM. Met leedwezen maken wij hier melding van het verscheiden van ons lid den heer A. A. van Berkel, exploitant van het Luxor Theater te Waal wijk en van den heer E. Tosi Facino, directeur van Centraal Filmbeheer te Amsterdam. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van de overledenen zijn innige deelneming betuigd. JOODSCH ONROEREND GOED. Het Ned. Beheersinstituut afd. Amsterdam heeft bericht aan beheerders, die onroerend goed in de onder hun beheer staande vermogens aantroffen, dat Joodsch eigendom is, doch gedurende de be zetting wederrechtelijk verkocht werd, in afwach ting van een definitieve regeling, dat die beheer ders den oorspronkelijken eigenaar of zijn ver tegenwoordiger hebben te belasten met het beheer van dit onroerend goed onder verplichting van driemaandelijksche rekening en verantwoording aan hen. TERUGVORDERING VAN GOEDEREN UIT DUITSCHLAND. Het Commissariaat-Generaal voor de Neder landsche Economische Belangen in Duitschland heeft er de aandacht op gevestigd, dat alle opgaven van onrechtmatig weggevoerde en naar Duitsch land getransporteerde goederen dienen te geschie den via de bedrij f s- of vakgroepen, waarbij de be trokken ondernemingen zijn aangesloten. Ook zij, die hun opgaven reeds rechtstreeks aan het Com missariaat zonden, moeten deze toch tevens indie nen bij hun bedrijfsorganisatie. Naar aanleiding van vorenstaand bericht wordt hier in herinnering gebracht circulaire no. 54 van 21 September 1945, waarbij de leden werden uit- genoodicjd om aan de Technische Commissie een overzicht te verstrekken van de filmapparaturen en onderdeden, die door de Duitschers geroofd zijn. Voorzoover er leden zijn, die zulks nog niet ge daan hebben, kunnen zij hieraan alsnog gevolg geven en wel met gebruikmaking van een speciaal formulier, hetwelk kan worden aangevraagd bij het Bondsbureau. Mochten behalve bedoelde apparaturen nog an dere belangrijke goederen zijn ontvreemd, zooals meubilair, etc, dan kan men daarvan eveneens schriftelijk een opgave verstrekken met vermel ding 'van alle gegevens, die de opsporing ver gemakkelijken. Tenslotte wordt men verzocht den Bond ervan in kennis te stellen, indien goederen, waarvan men dacht, dat deze naar Duitschland waren getrans porteerd, in Nederland worden teruggevonden. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP. Wegens verlies van de vereischten voor het lidmaatschap is van het lidmaatschap vervallen verklaard: de N.V. Algemeene Bioscooponderneming te Deventer, voormalig exploitante van eenige per manente bioscopen en een reizende bioscoop.

Officieel Orgaan | 1945 | | pagina 7