EEN CULTUREELE ADVIESCOMMISSIE Bij besluit van het Hoofdbestuur is ingesteld een adviescommissie, die tot taak heeft het Hoofd bestuur van voorlichting te dienen met betrekking tot al hetgene, dat kan strekken tot cultureele verheffing van het bedrijf. Deze Commissie is als volgt samengesteld: Mr. R. F. Bordewijk, filmcriticus te Rotterdam, A. v. Domburg, journalist en film-criticus te Am sterdam, J. Nijland Jr., Bioscoop-exploitant te Utrecht, Jhr. W. H. J. B. Sandberg, Directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam en P. Schui- tema, cineast en leeraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, terwijl als lid- secretaris aan de commissie is toegevoegd J. G. J. Bosman, Directeur van den Bond. Maandagavond 18 Februari j.1. is de Cultureele Advies-Commissie van den Nederlandschen Bio scoop-Bond geïnstalleerd. De leden van de Commissie en het Hoofdbestuur van den Bond waren hiervoor op het Bondsbureau tezamen gekomen. Installatierede Voorzittei In zijn installatierede richtte de Voorzitter van den Bond, de heer M. P. M. Vermin, in de eerste plaats een hartelijk woord van welkom, speciaal tot de leden van de Commissie, die op verzoek van het Hoofdbestuur zich zoo spontaan bereid verklaard hebben zitting te nemen in het door den Nederlandschen Bioscoop-Bond ontworpen College van advies voor het filmwezen. „Ik mag mij de tolk heeten", aldus de heer Vermin, „niet alleen van het geheele bioscoopbe drijf, maar tevens ook van geheel het Nederland- sche Volk, indien ik U voor Uw bereidverklaring recht hartelijk dank zeg; immers, de cinematogra- phie kan en mag niet meer slechts de zorgen en bemoeienissen uitmaken van enkelen, nauw bij het bedrijf betrokken, maar zal moeten worden een middel voor onze volksgemeenschap in het algemeen en het individu in het bijzonder, om te geraken tot zijn doel, staag nagestreefd door de menschheid, alle eeuwen door, namelijk het ver beteren en ontwikkelen van zijn eigen wezen, het tot vollen bloei brengen van zijn mensch zijn, in één woord: den mensch beter mensch te doen worden. Groote historische gebeurtenissen, natuurram pen, maar ook rampen, die de menschheid zich zelve berokkende, hebben dit streven doorkruist, maar telkenmale heeft de overlevende mensch na jaren van loutering, de kracht hervonden, de hand aan den ploeg te slaan, om te trachten, zij het ook langs verscheidene wegen, het aanschijn zijner uit haar voegen geslagen wereld te ver nieuwen. En op dit oogenblik, na een tijdperk, waarin het eene gedeelte der menschheid zijn hersenen af matte, om middelen te beramen het andere ge deelte zoo spoedig en zoo afdoende mogelijk te vernietigen, zijn wij hier vereenigd als overleven den van een oorlog, waarin ons Nederland ge hamerd werd op het aambeeld der historie als nimmer tevoren en geneigd zouden wij zijn de handen in den schoot te leggen om ons te bezin nen over her* antwoord op de vraag: „waarom moest dit alles geschieden?". Maar neen! Het nieuwe leven roept en wij willen van dezen tijd geen tijdperk maken van verademing na al het doorstane leed, maar vooral een tijdperk van stre ven, van werken, van opbouw. En ten overstaan van zoovelen, die vielen in hun offergang voor de vrijheid, mag voor ons geen inspanning te groot en geen moeite te veel zijn, om deze ge brachte offers vruchtbaar te doen zijn. Onze taak Het nieuwe Bondsgebouw van den Nederlandschen Bioscoop-Bond op den hoe- J n Luykenstraat Stadhouderskade te Amsterdam, dat dezer dagen in gebruik genomen is.

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 7