Palace aldaar, zulks onder bijzondere voorwaarden; den heer J. E. F. de Nijs „Renée" te Breda, tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie van het Luxor Theater aldaar, welke exploitatie voor heen werd gevoerd door den heer A. A. M. van Gorp; den heer J. v. .d. Biggelaar te St, Michiels- Gestel, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand Stokhoek A. 233 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; den heer A. van Heugten te Alblasserdam, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand Dam 67 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; de Stichting Vereenigde Nijmeegsche Bioscopen i.o., Groesbeekscheweg 12 te Nijmegen, tot het gaan exploiteeren van een noodbioscoop in een barak, aan de Burg. van Sch. Mathonsingel aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; de N.V. Mij. Zeebad-Scheveningen, tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploi tatie in het Kurhaus te Scheveningen op dezelfde wijze, als zulks voorheen geschiedde door de firma S. Kinsbergen J. E. Kila te 's-Gravenhage; den heer A. F. Wolff te Utrecht, tot het exploi teeren van een nieuwe permanente bioscoop in ge bouw de Harmonie te Maarssen, zulks onder bij zondere voorwaarden; den heer J. V. Wouters, tot het gaan exploitee ren van een nieuwe permanente bioscoop in ge bouw Vitcoria te Ossendrecht, zulks onder bepaal de voorwaarden. Ingevolge deze beslissingen hebben zich voor het lidmaatschap van den Bond aangemeld: de heeren T. J. Crijns, J. v. d. Biggelaar, A. van Heugten en J. V. Wouters, alsmede de Stichting Vereenigde Nijmeegsche Bioscopen i.o. en de N.V. Mij. Zeebad-Scheveningen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen afwijzend beschikt op aanvra gen om toestemming, als bedoeld in art. 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, ingediend door: mevrouw de Wed. A. Duit-Zuiderweg te Oude Pekela, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe bioscoop in Hotel Dijkinga aldaar; de N.V. Bouw- en Handel Mij. „Het Binnenhof VII" te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop te Rotterdam; den heer A. J. Kuiper te Oldenzaal, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aldaar; de firma Minerva Theater te Apeldoorn, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bio scoop in het logegebouw aldaar; den heer H. Joosten te Dordrecht, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in de gemeenten Alblasserdam en Ridderkerk; den heer T. Oortman te Smilde, tot het gaan exploiteeren van een permanente bioscoop aldaar. P. SILVIUS f Te Dordrecht werd door den dood van ons gescheiden de heer P. Silvius, firmant van de firma Luxor Theater aldaar. De heer Silvius bereikte den leeftijd van 74 jaar. Hij was een van de oudste leden van den Bond. Het Hoofdbestuur heeft op warme wijze zijn op rechte deelneming aan de familie betuigd. Bij de begrafenis, die Zaterdag 13 April jl. heeft plaats gevonden, was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd, terwijl bovendien bekenden uit het bedrijf door hun aanwezigheid blijk gaven van de achting, welke men den heer Silvius toe droeg. DE TSJECHO-SLOWAAKSCHE FILM PRODUCTIE De Minister voor Inlichtingen van Tsjecho-Slo- wakije heeft een uiteenzetting gegeven over de filmproductie in dit land. Blijkens een uittreksel, dat wij van dit exposé mochten ontvangen, komt de Tsjecho-Slowaaksche filmproductie weer op toeren. Er zijn twee productie-groepen ge vormd en wel onder leiding van den regisseur O. Vavra en den regisseur Mac. Fric. Een derde groep, speciaal voor jongere regisseurs, zal hier waarschijnlijk aan toegevoegd worden. De groep van Vavra maakte de voorbereidingen voor het produceeren van de groote historische film ,,De bandelooze bakalaar", evenals voor de films „Ver geet niet", „Mannen zonder Vleugels" en „Nikola Suhaj". Ook de historische films „Rohac van Duba" en „Uitstapje van mijnheer Broucek in de 15e eeuw" werden onder leiding van Vavra voorbereid. De groep van Fric draait de verzetsfilm „Aarde dreunt" en maakt voorbereidingen voor de films „De helden zwijgen" en „Viool en bloed". Films over Bedrich Smetana en Capek's novellen zijn m studie genomen. Met den Russischen regisseur Sevcenko be spreekt Fric thans het vervaardigen van de groote historische film, „Jan Zizka" genaamd, welke zoo wel in het Tsjechisch als in het Russisch gesyn chroniseerd zal worden. Vanaf de eerste bevrijdingsdagen wordt een filmjournaal vervaardigd: „De Week in Films". Men streeft ernaar om eiken dag het laatste nieuws in de bioscopen te vertoonen, zoodat men 's avonds reeds in de bioscopen de gebeurtenissen van den afgeloopen dag kan zien. In het tijdsbestek van 1 Augustus 1945 tot 25

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 26