VAN DEN BOND DE TECHNISCHE COMMISSIE Tijdens de bezetting is door de heeren O. P. Besseling Jr., J. G. J. Bosman en W. F. Dubbel- deman ten behoeve van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond een rapport samengesteld inzake een voorloopige voorziening van Kino-technisch materiaal. Dit rapport voorzag in een verbod om zonder toestemming van het Hoofdbestuur kino-techni- sche artikelen of onderdeden te verwerven of te vervreemden. Bovendien werden in dit rapport de volgende besluiten voorgesteld: 1. Opgave door de leden van wat uit de reserve aan vermelde artikelen voor eidlen gebruik niet noodig is, zulks in afwachting van een eventueele registratie; 2. Opgave door gedupeerden of door de des betreffende afdeelingen van het onmiddellijk benoodigde materiaal; 3. Een overeenkomst met den kinotechnischen handel, waarbij deze zich terzake onderwerpt aan de voorschriften van den Bond; •4. Een beroep op de leden en op de kinotechni- sche handelaren, dat een zoodanig inzicht in de nooden van het oogenblik geeft, dat de gelukkigen, die over reserve beschikken, het zonder meer een aangelegenheid van burger plicht en collegiaal fatsoen zullen achten om hun medewerking te verkenen en materiaal ter beschikking te stellen; als stok achter de deur kunnen daarbij de dreigementen gelden, dat bij het niet verleenen van voldoende medewer king het gevaar van formeele vordering niet denkbeeldig is en met zulke gevallen in de naaste toekomst bij de toewijzing van nieuw materiaal rekening zal worden gehouden. 5. Instelling van een kinotechnische commissie, waarvan zoowel vertegenwoordigers uit het bedrijf en den kinotechnischen handel als een technicus en eventueel een gedelegeerde van het rijksbureau deel uitmaken. Dit laatste alleen, indien een samenwerking met dit bu reau tot stand kan worden gebracht en verte genwoordiging door het bureau gewenscht wordt. A. De Commissie heeft als directe taak de uitvoering van de hoofdbestuursbesluiten met betrekking tot de voorziening van ki- notechnisch materiaal ten behoeve van de leden, die uitsluitend door het geheel of gedeeltelijk ontbreken van dit materiaal niet in staat zijn te exploiteeren. Uit dien hoofde controleert zij de naleving van deze besluiten, behandelt zij de ver zoeken om hulp en distribueert zij. Zij treedt, voor wat dit laatste aangaat, in overleg met den gedupeerde eenerzijds en met hen, die de beschikking over reserve hebben anderzijds. Hierbij behooren de be trokken afdeelingsbesturen te worden in geschakeld. Zij treedt prijsregelend en be middelend bij het afstaan in bruikleen of den verkoop van apparatuur en/of onder deden op en neemt de verantwoordelijk heid voor demontage, vervoer en montage, welke door den bonafiden handel wordt verricht. B. Als indirecte taak zou deze Commissie de volgende aangelegenheden in studie kun nen nemen en dienaangaande op korten termijn rapport uitbrengen aan het Hoofd bestuur. a. of in hoeverre de registratie van kino- technisch materiaal noodzakelijk of ge wenscht is; b. of en op welke wijze de handel bij de samenstelling van apparaten en de levering van onderdeden dient te wor den ingeschakeld; c. of en in hoeverre de Commissie een taak heeft t.o.v. vast te stellen vergoe dingen en in het algemeen van de prij- zencontróle; d. of de Commissie als permanente advies instantie van den Bond dient te fun- geeren met betrekking tot technische vraagstukken (nieuwe vindingen, tele visie, het aangeven van richtlijnen bij de inrichting van bioscopen en show rooms, etc.) e. al of niet invoering van technische con trole en technische voorlichting van het bedrijf in het algemeen; f. operateurs-opleiding. De Commissie zou voorts, indien haar zulks gewenscht mocht voorkomen, de organisatie van den kinotechnischen handel kunnen be vorderen. 6. Samenwerking met het rijksbureau voor me- talenverwerkende industrieën. Als uitvloeisel van dit rapport is direct na de bevrijding door het Hoofdbestuur in het leven ge roepen de Technische Commissie (T.C.), waarin de volgende heeren zijn benoemd: R. Uges Jr., Voorzitter, O. P. Besseling, W. F. Dubbeldeman en Ing. E.' E. W. Trijssenaar, leden, terwijl ter vervanging van den Bondsdirecteur hieraan als 16

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 17