OVERLEG BOND-M.P.E.A. i j Bij circulaire van 29 Augustus 1946 heeft het hoofdbestuur ter informatie aan de leden mede gedeeld, dat sedert eenigen tijd overleg gaande is tusschen de Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Motion Picture Export Association over de wijze, waarop het tusschen partijen bestaande conflict, dat nu meer dan een jaar duurt, zou kunnen wor den opgelost. Dit overleg is informeel ingeleid op 25 Juni tus schen den heer Dr. Walter Lissim uit Parijs, als vertrouwensman van de M.P.E.A. en de heeren M. P. M. Vermin en F. L. D. Strengholt en J. G. J. Bosman, als vertrouwenslieden van het Hoofd bestuur. Een en ander heeft geleid tot een bepaald beginselaccoord, dat als basis heeft gediend voor verdere besprekingen. Te dien einde heeft de heer E. A. Johnston, Voor zitter van de Motion Picture Association en tevens Voorzitter van de M.P.E.A., de heeren F. Harmon en G. M, Mayer, respectievelijk Vice-President van genoemde organisaties en Associate Manager van het International Department der Amerikaan- schei bedrijfsorganisatie, met een vertrouwelijke missie naar ons land gezonden. Sedert 31 Juli zijn tusschen genoemde vertegen woordigers en gemachtigden van het Hoofdbe- stcur van den Bond de onderhandelingen voortge zet. Hierbij zijn thans zoodanige vorderingen ge maakt, dat de mogelijkheid van een accoord niet is uitgesloten. Ten einde het welslagen van het overleg te be vorderen hebben zoowel de Ambassade van de Vereenigde Staten van Noord Amerika als het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen hun goede diensten aangeboden. Het Hoofdbestuur hoopt op de eerstvolgende Algemeene Vergadering meer definitieve mede- deelingen te kunnen doen. Het ligt in de bedoeling van het Hoofdbestuur, om, zoodra het dit college mogelijk is, den leden een volledig verslag te geven van de onderhandelingen. Het eventueel te sluiten accoord zal aan de goedkeuring dér Algemeene Ledenvergadering worden onderworpen. Het Hoofdbestuur heeft aan de leden verzocht, om, evenzeer als zij dat tijdens den duur van het conflict hebben gehad, ook thans vertrouwen te hebben in het beleid van het Hoofdbestuur om zoo mogelijk tot een oplossing van de gerezen geschil len te geraken. TOELATIl^ LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten tot het lidmaat schap van den Bond toe te laten: de firma Gebr. A. en K. J. Kaptein te Middel- harnis, exploiteerende de Bioscoop Hotel Meyer te Middelharnis; de firma Gebrs. E. J. 6 H. J. Veenhuizen te Hengelo (O), exploiteerende de Bioscoop Centraal te Haaksbergen, WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST NEDERLANDSCHE BIOSCOOP-BOND (Opgave No. 4). Pag. 11: Amsterdam, Ria.lto. Wijzigen: „A, P. C. Ch. du Mée" in: „A. P. C. Th. du Mee". Pag. 11: Amsterdam. ,,Rika Hopper Theater" wijzigen in: „Hortus Theater". Toe voegen na Plantagee Middenlaan: tel. 55828". Pag. 11: Amsterdam. Het Van Swinden Thea ter, Toevoegen na J. v.d. Horst: ,,en S. Swaap, directeuren". Pag. 11: Amsterdam. Tip Top Theater. Toe voegen: ,,B. Kroonenberg en G. Ke- sing, firmanten". Pag. 15: Brunssum. Astoria. .Wijzigen: „Erven" in „Firma Gebrs.". Schrappen: „W. Thissen, algemeen leider. Toevoegen A. H, J. en W. G A. N. Thissen, firmanten". Pag. 17: Dongen: Toevoegen: „Luxor Theater, P. v.d. Assem". Pag, 21: Gorinchem. Asta. Toevoegen na West- Wagenstraat: „tel, 2292". Pag. 25: Hilversum. „Flora Theater" wijzigen in: „Churchill Cinema". Pag. 33: Oud Gastel. „Harmonie Bioscoop" wij zigen in:: „Rovo Theater". Pag. 46: Edam. De Jongs Nederlandsch Bio graaf Theater. Wijzigen: „Voorhaven 45" in: „Voorhaven 75". Pag. 48: Amsterdam. Munt Film. Schrappen: „corr.-adres: Voormeulenweg 71, Bus- sum". Pag. 49: Rotterdam. Splendid Film. Dit kantoor is verplaatst naar: ,,'s-Gravenhage. Stationsweg 76, tel. 111680". Pag. 51: Haarlem. Nederlandsche Werkge meenschap voor Filmproductie. Toe voegen: „E. J, Verschueren, P. Schui- tema, L. Lichtveld en J. C. Bouman". Pag. 51: Haarlem. Toevoegen: „N.V. Multifilm, Kenaupark 8, tel. 14172, J. C. Mol, di recteur, (E. J. 2Verschueren, waarn. directeur)". 15

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 16