OueAiae agendapunten Hierna kwam aan de orde het Jaarverslag 1945, gepubliceerd in het Bondsorgaan van 25 Januari 1946. Zonder hoofdelijke stemming werd het verslag goedgekeurd. Vervolgens werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1945, zulks ingevolge het advies van het Accountantskantoor W. Lange- laar te Amsterdam, alsmede alle op het Bonds bureau ter visie liggende Rekeningen der Afdee- lingen. De contributie voor het jaar 1946 werd overeen komstig het voorstel van het Hoofdbestuur vastge steld, zulks onder goedkeuring van het voorloopige Contributiebesluit van het Hoofdbestuur van 18 December 1945. Eveneens werd besloten om dit Contributiebesluit te verlengen tot de eerstvolgende Jaarvergadering, welke voor of op 31 Maart zal worden gehouden. Zonder hoofdelijke stemming werd overeenkom stig het voorstel van het Hoofdbestuur besloten om het batig saldo over de jaren 1945 en 1946 in de Weerstandskas te storten. De begrooting voor 1946, sluitende in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van 532.850. werd hierna door den Bondspenningmeester, den heer W. K. G. van Royen uit Amsterdam, toege licht en zonder hoofdelijke stemming door de ver gadering goedgekeurd. De Penningmeester zegde de vergadering dank voor het in hem en het Hoofd bestuur gestelde vertrouwen en vroeg machtiging om enkele uitgave-posten, verband houdende met het thans afgesloten conflict, alsnog ten laste van de Weerstandskas te brengen. Met algemeene stemmen werd besloten deze machtiging te verleenen. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbe stuur werd de heer J. Nijland Sr. benoemd tot lid van de Filmbeurscommissie. Bij de behandeling van het voorstel van het Hoofdbestuur om aan militairen tot den rang van sergeant 50 reductie op de toegangsprijzen der bioscopen te verleenen, ontspon zich een levendige discussie, waaraan werd deelgenomen door de heeren C. van Willigen (Wassenaar), J. L. Paerl (Amsterdam), Ch. van Biene (Arnhem), Kap. O. Koppens (Den Haag). E. Prager (Haarlem), B. Kroonenberg (Amsterdam). Th. Desmet (Amsterdam), Ph. A. Opbergen (IJmuiden), Ch, de Lange (Alkmaar), H. J. Teunissen (Maastricht), P. Melk (Vlaar- dingen), P. L. Ooms (Amsterdam), A. P. du Mee (Amsterdam). Tenslotte werd op voorstel van het Hoofdbestuur besloten tot het instellen van een commissie, welke op korten termijn maatregelen zal nemen om in de filmbehoeften van de militairen te voorzien; twee leden der Commissie zullen worden benoemd door den Afdeelingsraad en twee leden door het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, met dien verstande, dat als Voorzitter der commissie optreedt de Voorzitter van den Afdeelingsraad. De vergadering hechtte vervolgens haar goed keuring aan het door het Hoofdbestuur genomen besluit om aan militairen, oud-illegale werkers en B.S.-leden, die tengevolge van den strijd tegen den vijand invalide zijn geworden, op vertoon van een door het Bondsbureau uitgereikt diploma gratis toegang tot de bioscopen te verleenen. Bij de hierria aan de orde zijnde rondvraag wees de Bondsvoorzitter naar aanleiding van een gestel de vraag op de noodzakelijkheid om de program meering der bioscopen gelijken tred te doen houden met de voor den filmimport uit verschillende landen beschikbaar gestelde deviezen. De heer Joh. Miedema deelde nog mede, dat de M.P.E.A. ten behoeve van de Stichting ,,Bio- Vacantieoord" een crediet van 25.000.heeft beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van nood zakelijke goederen in Amerika. De vergadering gaf uiting aan haar voldoening over deze geste. Bij het slot van de vergadering sprak de heer Joh. Miedema woorden van groote erkentelijkheid jegens den Bondsvoorzitter, die juist in de laatste maanden een bewonderenswaardige activiteit heeft ontplooid bij de leiding van de werkzaamheden van het Hoofdbestuur. Spreker herinnerde er aan. dat hij in de vorige ledenvergadering bij de verkiezing van den heer Vermin tot Voorzitter als zijn over tuiging te kennen heeft gegeven, dat deze ,,the right man on the right place" zou zijn. Dat is ten volle bewaarheid. Op voorstel van den heer Van Willigen kregen alle aanwezigen daarop de gelegenheid den Bonds voorzitter door een handdruk persoonlijk hun dank baarheid voor zijn prestaties te betuigen. DE BONDSDIRECTEUR BUITENSLANDS De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, is deze week niet bereikbaar, aangezien hij den Bond vertegenwoordigt op het Filmfestival te Cannes. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld: Soundfleet CV. te 's-Gravenhage (Technisch bedrijf voor theaterinrichting). Eventueele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. 8

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 9