niet kan worden toegeschreven aan de kwaliteit van de geleverde nieuwe projectie-apparaten. Het gebeurde heeft het Hoofdbestuur in hooge mate ontstemd en het heeft zich beraden over de maatregelen om herhaling van dergelijke onver kwikkelijke voorvallen te beletten. Het heeft dan ook bepaald, dat voortaan geen enkele nieuwe bioscoop mag worden geopend en geen enkele bioscoop na een verbouwing of restauratie mag worden heropend, voordat daartoe door of van wege de Technische Commissie toestemming is verleend. De leden zullen dus tijdig aan de Tech nische Commissie kennis moeten geven van den datum, waarop de bioscoop geopend resp. her opend zal worden, opdat de Commissie zich door een proefvoorstelling ervan kan vergewissen, dat de bioscoop in een zoodanigen toestand verkeert, dat opening resp. heropening zonder gevaar kan geschieden. Wij willen den leden nog op het hart drukken de organisatie van dergelijke voorstellingen in de puntjes te verzorgen. Veelal wordt de opening van een nieuwe bioscoop door autori teiten en andere menschen, die weinig de bioscoop plegen te bezoeken, bijgewoond. Het is dus van het grootste belang, dat een dergelijke voorstelling grondig wordt voorbereid en dat alles op tijd en volgens het programma wordt afgewerkt. Laat men ook tijdig de uitnoodigingen aan de gasten verzenden, opdat deze ten minste eenige dagen de gelegenheid krijgen de uitnoodiging te aan vaarden. KERST-COLLECTE 1946 BIO VACANTIE- OORD Wanneer U dit nummer van het Officieel Or gaan bereikt, is de Kerstcollecte reeds in volle gang. Aan deze Kerstcollecte verleenen de directies van meer dan 400 bioscopen hunne medewerking en werden meer dan 6000 collecte-bussen gedistri bueerd. De verwachtingen zullen dit jaar hoog gespan nen zijn, daar door de medewerking der plaatse lijke en provinciale Pers op deze collecte speciaal de aandacht gevestigd werd en het Bestuur er in geslaagd is een belangrijk aantal theaters in staat te stellen het nieuwe gekleurde Bio-filmpje „Vriend in Nood" te vertoonen, welk filmpje bij het publiek een zeer gunstig onthaal heeft ge vonden. Zooals U bekend is, duurt de collecte tot en met 2 Januari 1947, zet Uw schouders er nog eens onder, want U weet hetde laatste loodjes wegen het zwaarst. Het Bestuur van de Stichting ,,Bio Vacantie- oord" twijfelt er niet aan, gelet op de spontane medewerking welke het overal in den lande mocht ondervinden, dat ook deze collecte een succes zal worden, waardoor het mogelijk zal zijn wederom velen zwakken Nederlandsche kinderen herstel van gezondheid en levensvreugde te brengen. BOUWVERGUNNINGEN Door het College van Algemeene Commissaris sen voor den Wederopbouw van het Ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw, Va:i Alkemadelaan 350 te s'-Gravenhage, is op 2 No vember 1946 het volgende bepaald: „Vanaf heden moet voor goedkeuring van werken voor vermakelijkheidsinrichtingen zooals bioscopen, café's, restaurants, cabarets, hotels e.d. geval voor geval toestemming wor den gevraagd aan Goedkeuring Werken Den Haag, tenzij de kosten der werkzaamheden minder dan 5000.bedragen. Voor een juiste beoordeling is het noodzake lijk alle gegevens van het plan, alsmede advies van Burgemeester en Wethouders der betrok ken gemeente, bij de aanvraag om toestem ming over te leggen." Wij vestigen er Uw aandacht op, dat de Af- deeling Goedkeuring Werken van genoemd Col lege ons voorts heeft medegedeeld, dat voor ver bouwingen van kleineren omvang eveneens toe stemming is vereischt en wel van de provinciale-, streek- of plaatselijke bureaux van den Weder opbouw. In artikel 9Ag. van het Algemeen Bedrijfsregle- ment van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is o.m. bepaald, dat de toestemming van het Hoofd bestuur van den Bond voor de vestiging eenftr nieuwe zaak op het gebied van het film- en bio scoopbedrijf slechts kan worden verleend, indien het publiek belang zoowel als het bedrijfsbelang ermede zijn gediend. Dit is niet het geval, zoolang de mogelijkheid tot verwezenlijking van het inga- diende plan niet vaststaat. Op grond hiervan - heef t het Hoofdbestuur be sloten geen aanvragen te.behandelen, voor nieuw te bouwen bioscopen of wel voor gebouwen, .welke tot bioscoop zullen wordenverbouwd, zoolang door de betrokkenen niet is overgelegd een bouw.- vergunning van de bevoegde autoriteiten. LIQUIDATIE WAARBORGSOM In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van den heer P. H. Zieren, voormalig ex ploitant van het Luxor Theater te Zutphen, wor den de leden uitgenoodigd, eventueele vorderingen op genoemden heer binnen acht dagen na de ver schijning dezer publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen.

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 10