JAARLIJKSCHE ALGEMEENE LEDENVERGADERING mag verwachten, dat haar grootst mogelijke vrij heid wordt gelaten bij de uitoefening van haar taak; van de Commissie wordt verwacht, dat zij bij haar werkzaamheid het algemeen belang in het oog zal houden en dit algemeen belang steeds op de juiste wijze zal afwegen tegenover de be langen van het bedrijf a.z. en van iederen bio scoopexploitant. In geen geval zal door toedoen van de Commissie het algemeen prijsniveau om hoog mogen worden gebracht. Na nog te hebben gewezen op het nut van het verder uitwerken der in de Beschikking vastge legde normen en richtlijnen, teneinde een unifor me behandeling der individueele gevallen te kun nen bereiken en na den leden gezamenlijk veel succes te hebben toegewenscht bij de vervulling van hun verantwoordelijke opdracht verklaarde de heer v. d. Kwast de Commissie voor geïnstal leerd. In een kort dankwoord bracht de Voorzitter o.m. naar voren, ten volle ervan overtuigd te zijn, dat een aangename en succesvolle samenwerking zou worden bereikt met den heer Reimer, en tevens met zijn plaatsvervanger, Drs. Brouwer, en wees erop. dat hij ernaar zou streven om alle beslissin gen het resultaat te doen zijn van onderling overleg. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, bracht hierna nog den dank van het Hoofdbestuur over voor de benoeming van de als zijn vertrou wenspersonen aangewezen leden, en zette naar aanleiding van een uitlating van den heer v. d. Kwast nog even recht, dat het Hoofdbestuur zich bij de uitoefening van zijn taak geenszins uit sluitend richt naar de diverse individueele be langen der Bondsleden, doch integendeel statutair belast is met de zorg van de algemeene belangen en de waardigheid van het geheele Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf. Na beëindiging van het officieele gedeelte der vergadering werd vervolgens door de Commissie een aanvang gemaakt met de behandeling der bin nengekomen aanvragen. In aanmerking nemende, dat zich bij de samen stelling van de jaarstukken een onverwachte ver traging heeft voorgedaan, heeft het Hoofdbestuur besloten de jaarlijksche Algemeene Ledenvergade ring van den Nederlandschen Bioscoop- Bond uit te stellen tot 19 Mei a.s. KEURING TECHNISCHE OUTILLAGE Wij vestigen nogmaals de aandacht van de leden op het besluit van het Hoofdbestuur d.d. 1 October 1946, waarbij wordt bepaald, dat geen enkele nieuwe bioscoop mag worden geopend en geen enkele bioscoop na een verbouwing of restauratie mag worden heropend, voordat daartoe door of vanwege de Technische Commissie toe stemming is verleend. De leden zullen dus tijdig aan de Technische Commissie kennis moe'tien geven van den datum, waarop de bioscoop geopend resp. heropend zal worden, opdat de Commissie zich ervan kan ver gewissen, dat theater en inrichting aan de ge stelde eischen voldoen. VERZEKERING AMERIKAANSCHE FILMS Krachtens instructie van den Cenfralen Dienst voor In- en Uitvoer te 's-Gravenhage moet in den vervolge bij invoer uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika de verklaring, dat de importeur de goederen hier te lande op het zoogenaamde Master-Cover Importgoederen U.S.A. heeft doen verzekeren, aan de achterzijde van de aanvragen ter verkrijging van een invoervergunning worden geplaatst. Behalve de eigenlijke aanvrage dient ook deze verklaring onderteekend te worden. De regeling, als vermeld in onze circulaire No 197 dd. 10 October 1946, volgens welke de ver klaring afzonderlijk bij de aanvragen moet worden ingediend, komt hiermede dus te vervallen. ..Sembah", begroeting voor het begin van den dans, uit de film ..DANSKUNST IN INDONESIË- pan RU Dl HORNECKER

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 5