SERVICE W1SSELBEKER 1947 den producent gekozen versie. Met name kunnen zij van een betiteling worden voorzien of van ge sproken commentaar of op welke wijze ook. Artikel 12. De jury's kunnen de voorgestelde prijzen, voor welke categorie ook, niet toekennen, indien zij van oordeel zijn dat de vertoonde films niet aan de normen voldoen. Artikel 13. Het organiseerend Comité bereidt de program ma's van het Festival voor en beslist in alle kwes ties, waarin dit reglement niet is voorzien. Reeds geruimen tijd geleden beeft de Techni sche Commissie plannen in studie genomen om te geraken tot een landelijken onderhoudsdienst (Service) voor de Nederlandsche bioscopen. Ech ter doordat de daaraan verbonden kosten in hoofdzaak verband houdende met het gebrek aan goedkoope transportmiddelen in verhouding tot voor den oorlog vrij hoog waren, kon aan deze plannen destijds geen uitvoering worden ge geven en heeft de Commissie er zich toe bepaald af te wachten wat het initiatief der erkende han delaren individueel te dezer zake zou bereiken. Zij heeft tot haar bevrediging vastgesteld, dat eenige erkende handelaren thans serieuze pogin gen ondernemen om op groote schaal service te gaan bieden. Gezien de groote waarde, welke aan een goede maandelijksche of voor de kleinere theaters desnoods tweemaandelijksche controle der projectie-installaties moet worden toegekend, heeft de Technische Commissie onlangs met de verschillende daarvoor in aanmerking komende handelaren inleidende besprekingen gevoerd om te komen tot uniforme normen voor te verrichten service-werkzaamheden. Een volledig verantwoorde en billijke service zal evenwel alleen mogelijk zijn, wanneer voldoen de leden daarvan gebruik maken. Een regelmatige en vakkundige controle der projectie- en geluidsapparaturen is voor de kwa liteit der filmvoorstellingen van eminent belang en weegt ruimschoots op tegen de daaraan ver bonden kosten. De Technische Commissie ver trouwt dan ook, dat alle leden-exploitanten en ook de leden-filmverhuurders, die over een showroom beschikken, dit belang zullen inzien en ertoe zul len overgaan een service-contract met een der er kende handelaren af te sluiten. Het Bestuur van de Stichting „Bio-Vacantie- oord" heeft in zijn vergadering van 24 Maart j.1. besloten den wisselbeker voor het jaar 1947 toe te kennen aan de directie van het Olympiatheater te 's-Gravenhage, daar deze, in vergelijking met de Kerstcollecte van 1945 het beste resultaat heeft behaald. De opbrengst in dit theater van de Kerstcollecte 1946 bedroeg 1.189,39^ tegen een opbrengst van ƒ622,07 in de Kerstweek 1945. TOELATING DONATEURSCHAP Tot het donateurschap van den Bond zijn toe gelaten: N. V. Smits Advies- en Service Bureau te Am sterdam; Seyffers Meubel- en Timmerfabriek te Ede; Firma Kersten-Hunik Co. te Amsterdam. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond hebben zich aangemeld: N.V. Les Etablissements Fibrocit te Brussel (Cinema- en theaterstoelenfabriek); N.V. Kodak te 's-Gravewhage (Import van fotografische artikelen Eventueele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze pu blicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Jan Qlastra van hoon in de hoofdrol van de studentenfilm „ZES JAREN" van H. M. JOSEPHSON. Scenario naar oorspronkelijke ideeën van Wif/em de Voge

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 8