VERTONING NEDERLANDSE FILMS NACHTVOORSTELLINGEN 13 Met het oog op de'uitvoering van het Bedrijfs- reglement in zake de Vertoning van Nederlandse Films vestigt het Hoofdbestuur er de aandacht op, dat de uitvoering van dit Reglement in hoge mate afhankelijk is van het beschikbaar zijn van voldoende copieën van de films, welke zijn ge plaatst op de Lijst van Aangewezen en Aanbe volen Films. Het dringt er derhalve bij de leden, die deze films verhuren, op aan voldoende copieën aan te schaffen, opdat aan alle aanvragen van exploitan ten kan worden voldaan. Wellicht ten overvloede herinnert het Hoofd bestuur eraan, dat ingevolge artikel 7 van voor noemd Reglement iedere op de in artikel 6 bedoel de lijst geplaatste film voorzien moet zijn van het opschrift: ,,De directie van dit theater vertoont deze film in het kader van de actie van de Neder- landsche Bioscoop-Bond ter bevordering van de ontwikkeling ener Nederlandse filmkunst". Voor zover de copieën van de aangewezen en aanbevolen films van deze begintitel nog niet zijn voorzien, gelieven de leden-filmverhuurders daar voor onverwijld zorg te dragen. Hoewel de vertoning van de aangewezen en aanbevolen Nederlandse films voor de leden exploitanten verplicht is, is het niettemin dringend gewenst, dat er voor deze films propaganda wordt gemaakt. Het hoofdbestuur rekent er dan ook op, dat de filmverhuurders, die deze films distribueren, ook te dezer zake de nodige activi teit ontwikkelen. In circulaire Nr. 103 van 13 Juni j.1. is, onder toezending van de volledige tekst van het ,,Be- drijfsreglement in zake de Vertoning van Neder landse Films" o.m. uitvoerig uiteengezet, dat de leden-exploitanten bevoegd zijn in een speelweek, waarin zij een aangewezen of een aanbevolen Nederlandse film ter vertoning brengen, de daar voor verschuldigde filmhuur bij de berekening van de filmhuur der andere films van de reeds becij ferde netto-recette in mindering te brengen. Bij de samenstelling der nieuw gedrukte afrekensta ten is hiermede rekening gehouden en dit zal in de practijk dan ook wel geen moeilijkheden meer op leveren. Het is evenwel gebleken, dat meerdere leden exploitanten m deze speelweken ook de Bonds- contributie over het verminderde recettebedrag berekenen. Dit is echter onjuist; men gelieve er derhalve goede nota van te nemen, dat de Bonds contributie te allen tijde berekend behoort te wor den over de werkelijk behaalde netto-recette. Uiteraard wordt in de bedoelde speelweken de titel van de vertoonde Nederlandse film op de afrekenstaat voor het Bondsbureau genoteerd. In verband met de toegestane aftrek wordt het echter uit controle-oogpunt nodig geacht, dat ook de verhuurders der andere films deze titel zullen ken nen en wij verzoeken de leden-exploitanten daar om er voor zorg te dragen, dat zij bij het opma ken van de afrekenstaten over een speelweek, waarin zij een aangewezen of aanbevolen Neder landse film hebben gedraaid, de titel van deze film op alle afrekenstaten vermelden. Daar gebleken is, dat het aantal nachtvoorstel lingen in de bioscopen de laatste tijd hand over hand toeneemt, acht het Hoofdbestuur zich ver plicht het navolgende onder de aandacht van de leden te brengen. Hoewel het in het algemeen om psychologische en bedrijfseconomische redenen ongewenst moet worden geacht, daartoe anders dan in uitzonde ringsgevallen over te gaan, staat het de leden exploitanten vrij om met hun gewone filmprogram ma buiten de gewone middag- en avondvoorstel lingen ook nog .nachtvoorstellingen" te organi seren. Op grond van het bepaalde in artikel 1 sub A en B van het „Bedrijfsreglement terzake van de Filmvertoning", is het de leden-exploitanten echter niet toegestaan om per dag meer dan één hoofd film te vertonen» Mits de aanvrage daartoe tijdig schriftelijk wordt ingediend, kan het Dagelijks Bestuur hiervan weliswaar schriftelijk dispensatie verlenen, doch de leden gelieven er zich reken schap van te geven, dat in de toekomst dispensatie voor het geven van nachtvoorstellingen met een andere hoofdfilm dan die, welke in het overige programma draait, alléén wordt verleend, inzover het een film betreft, die zich wegens haar speciale aard en'of samenstelling niet voor vertoning in de gewone voorstellingen leent. Nachtvoorstellin gen met een van het overige programma afwij kende speelfilm zullen voortaan uitsluitend worden toegestaan, indien de opbrengst voor een liefdadig doel wordt afgestaan. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat allen de rede lijkheid zullen onderkennen van deze regeling, welke strekt tot het gezond houden van het Neder landse film- en bioscoopbedrijf. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Bond is toege laten: de heer S. C. Barnstijn, Oudenoord 53 A bis te Utrecht, exploiterende het Scala Theater aldaar.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 15