KEUR1NGSKAARTEN BEHANDELING FILMCOPIEËN 16 ven, overeenkomstig de bepalingen in artikel 9. In geval van schade neemt de administratie van het Festival geen verdere verantwoording op zich, dan die welke in de all risk-polis. omschreven is. Artikel 13 Het vervoer van de films wordt verzekerd bij Maison Express-Transport, 27 Rue de Flandre, Paris (19e), dat de copieën te Parijs zal verzame len voor het vervoer naar Cannes. Artikel 14 Deelname aan het Festival impliceert de goed keuring van het hier omschreven reglement. Artikel 15 De Commissie van Voorbereiding behoudt zich het recht voor iedere wijziging te overwegen, welke zij noodzakelijk acht. De Centrale Commissie voor de Filmkeuring heeft er het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond op attent gemaakt, dat reeds her haaldelijk gebleken is, dat films worden vertoond zonder dat de vereiste keuringskaarten in de des betreffende bioscopen aanwezig zijn en wel als gevolg van het feit, dat de filmverhuurders niet voor tijdige toezending van deze kaarten hebben gezorgd. Daardoor worden aan de leden-exploitanten moeilijkheden veroorzaakt, aangezien deze ide kans lopen, dat Burgemeester en Wethouders de bioscoopvergunning schorsen of zelh intrekken, De Centrale Commissie voor de Filmkeurma heeft medegedeeld, dat zij niet anders kan doen dan de plaatselijke commissies van toezicht op de bioscopen te verzoeken op een richtige hand having der wettelijke bepalingen toe te zien. Wij vestigen tevens uw aandacht op het bepaa'- de in artikel 20 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, luidende: ,,De keuringskaarten, welke ten bewijze van de toelating der films door de Centrale Com missie voor de keuring van films zijn uitgereikt, moeten door de verhuurder, zo mogelijk tegelijk met de programma-opgave, doch in ieder ge val tijdig, per brief aan de huurder werden toe gezonden. De huurder is verplicht onmiddellijk na beëindiging van de vertoning der films doch in ieder geval vóór 12 uur in de ochtend van de Vrijdag, onmiddellijk volgende op de ge ëindigde vertoningsweek. de keuringskaarten van de films, waarvan de vertoning is afgelo pen, per brief aan het adres van de verhuurder terug te zenden. Voor door niet stipte nakoming van het in dit artikel bepaalde ontstane schade is de huurder aansprakelijk, als de schade wordt geleden door de verhuurder en omgekeerd." Het Hoofdbestuur verzoekt de leden-filmver- huurders derhalve met nadruk er wel voor te willen zorgdragen, dat de keuringskaarten steeds tijdig aan de theaters worden toegezonden. Naar door de Technische Commissie is vast gesteld komt het herhaaldelijk voor, dat door ope rateurs wordt verzuimd na vertoning van een film de bij de montage verwijderde start- en/of uit loopstukken wederom aan te brengen. In de eerste plaats ondervinden de exploitanten, die zulk een onvolledige copie ontvangen, daarvan veel last, omdat zij voor het aanbrengen van nieu we begin- en eindstukken moeten zorgen, terwijl bovendien dikwijls door gebrek aan voldoende materiaal te korte startstukken moeten worden gebezigd, waardoor perforatie-schade kan ont staan. Kortom materiaalverlies is het gevolg van vo renbedoelde nalatigheid, hetgeen onder de huidige omstandigheden een min of meer ernstig devie- zenverlies betekent en derhalve moet worden ver meden. Wij wijzen U in dit verband nog op de in Uw bezit zijnde ,,Tien geboden voor de operateur", waarin onder punt 9 is vermeld: „Zorg ervoor, dat bij het monteren der films de begin- resp. eindstukken in de goede filmdozen worden opge borgen". Dit houdt natuurlijk in, dat deze begin- en eindstukken ook weer aan de verschillende acten dienen te worden gemonteerd. Wij zouden het derhalve op prijs stellen, indien de leden hun operateurs van het vorenstaande in kennis zouden willen stellen en hun nadrukkelijk instructies willen geven steeds voor het wederom aanbrengen der verwijderde start- en eindstukken zorg te dragen. Bij het ontbreken daarvan dient zulks in het rapport voor de filmverhuurder te worden aange tekend, opdat deze de nodige maatregelen kan nemen. In dit verband vestigen wii speciaal de aan dacht op artikel 13 van de Bondsvoorwaarden. waarin o.m. is vermeld, dat de huurder gehouden is om, indien hij ernstige aanmerkingen heeft op de toestand, waarin riet materiaal hem geleverd is, deze bezwaren onmiddellijk telegrafisch ter kennis van de verhuurder te brengen; bij gebreke van dien zal een en ander worden geacht in goede staat te zijn geleverd. RECTIFICATIE De in het vorig nummer onder het hoofd: Toe lating lidmaatschap vermelde zaken N.V. Amex, Firma Albion en de heer W. F. Stolle zijn nog niet tot het lidmaatschap toegelaten.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 18