19 KORTE BERICHTEN Australië De filmcommissie van de staat New South Wales, welke de bioscoopvergunningen in deze staat verleent, heeft geweigerd aan Warner Bros. toestemming te verlenen tot het bouwen van een première-theater te Sydney, waarvan de bouwkos ten geraamd worden op 300.000. Warner Bros. hebben beroep aangetekend tegen deze beslissing, aanvoerende, dat zij de enige van de vier grote Amerikaanse importeurs Warner Bros., Metro-Goldwyn-Mayer, Paramount en Twentieth-Century-Fox in Australië is, die niet over een eigen première-theater beschikt, België De daling van de bruto-ontvangsten der film exploitatie, welke thans in geheel West Europa te constateren valt, heeft zich ook tot België uitge strekt. Zoals in verscheidene andere landen nam ook hier het bioscoopbezoek een ongekend hoge vlucht gedurende het eerste jaar na de bevrijding. Aan het einde van 1945 was evenwel het hoogste be zoekcijfer reeds overschreden en trad een gelei delijke daling in. Dat deze daling haar laagste punt nog niet schijnt te hebben bereikt, valt op te maken uit de jongste berichten der Belgische importeurs, welke ervan gewagen, dat in vele gevallen een verminde ring van bijna 60 valt te constateren, Frankrijk Het Office des Changes heeft de Amerikaanse filmmaatschappijen in Frankrijk toestemming ver leend tot het overmaken van 11.000.000 van hun winst, in plaats van de 24.000.000, welke door de Motion Picture Association of America was verzocht. De onderwerpelijke vergunningen betreffen 8.000.000, vertegenwoordigende de winst gedu rende de periode 1940 tot en met het eerste half jaar 1946, alsmede 3.000.000 van de winsten ge maakt tijdens het belastingjaar, dat eindigde ultimo Juni 1947. Het laatstgenoemd bedrag is ongeveer het zesde deel van de winst, behaald sinds het in werking treden van het Blum-Byrnes accoord. Verenigde Naties De eerste film, welke in opdracht van de Ver enigde Naties werd vervaardigd, wordt thans over de gehele wereld gedistribueerd. De film is getiteld ,,De Charta der Volkeren" en is samengesteld uit actualiteiten met een vertoningsduur van ongeveer twintig minuten. Het is de eerste film van een reeks, welke de filmsectie van de Verenigde Naties van plan is te vervaardigen. Verenigde Staten van Amerika De regering van de Verenigde Staten heeft een aanklacht ingediend tegen Technicolor en Eastman Kodak, waarin deze maatschappijen beschuldigd worden te hebben samengewerkt om Technicolor in staat te stellen de vervaardiging van kleuren films te monopoliseren. Het doel van deze aanklacht is het monopolie van Technicolor te breken. Het Hooggerechtshof in Washington heeft er in toegestemd de appellanten te horen in het mo nopolie-proces, waarin door het United States Dis trict Court voor het District Zuid van New-York op 31 December 1946 vonnis werd gewezen. (Of ficieel Orgaan ,no. 135 dd. 20 Maart 1947). Pa ramount, United Artists, Universal e.a. hebben onder meer beroep aangetekend tegen de beslis singen inzake concurrerende biedingen. Men verwacht, dat de bewijsvoeringen van ge- intimeerde, het Departement van Justitie, dat een volledige scheiding" van productie en exploitatie nastreeft, het volgende voorjaar zullen worden gehoord. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement, te verlenen aan: de heer J, H, Otto, tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop aan de Herengracht 23 te Weesp, zulks onder bepaal de voorwaarden; de N.V. Filmfabriek Profilti, tot het gaan uit oefenen van de bedrijfstakken ener filmfabriek, omschreven in artikel 1 B a: het vervaardigen van speelfilms en d: het vervaardigen van teken en/of poppenfilms; de heer Jos v. d. Bosch, tot het exploiteren van de Bioscoop Riche te Boxmeer, welke bioscoop sedert de bevrijding via de Lijst van Geen Be zwaar werd 'geëxploiteerd; de firma v. d. Veer, Kroonenberg Kesing, tot het overnemen en voortzetten van de bioscoop exploitaties Hollandia Theater, Nwe Herengracht en Prinsen Theater, Prinsengracht ite Amsterdam; de N.V. Bebio, tot het overnemen en voort zetten van de exploitatie van de Bioscoop „De Pont" te Velsen, welke door deze N.V, tot dan toe via de Lijst van Geen Bezwaar werd geëx ploiteerd; mevrouw M. van Wely-Luxembourg, tot het verplaatsen van haar permanente bioscoopexploi tatie van het Nutsgebouw naar het gebouw ,,De Prins van Oranje" te Driebergen-Rijsenburg, zulks onder bepaalde voorwaarden; Ingevolge deze beslissingen hebben zich voor

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 21