INDELING VERTONINGSWEKEN 16 dacht, dat indien zich door nalatigheid Uwerzijds een ramp zoals in Rueil zou voordoen, het gehele bedrijf hiervan de gevolgen zou hebben te dragen, aangezien in zulk een geval, hetgeen naar wij van harte hopen nimmer zal voorkomen, van de zijde der brandweerautoriteiten ongetwijfeld te strin gente voorschriften zouden worden geschapen, welke veel bioscopen op enorme kosten zou jagen. Het is dus niet alleen tegenover Uw bezoekers, doch ook tegenover Uw collega's een dure plicht onverwijld na te gaan of in Uw bioscoop alle nodige brandveiligheidsmaatregelen zijn genomen en of alles aan de te stellen brandveiligheidseisen voldoet. Zorgeloosheid is in dit opzicht onvergeeflijk, doch verkeerde zuinigheid zeker niet minder. Het vernieuwen van enige verdroogde of slecht gemonteerde electrische leidingen, het veranderen van een schakelbord, het vervangen van brandblus- apparaten of andere kleinigheden zullen U enige tientallen of misschien honderden guldens kosten, doch een brand, welke door het nalaten hiervan zou ontstaan, kost zeker het tienvoudige, onvermin derd de overige daaruit voortkomende consequen ties. De brand in Parijs heeft nogmaals laten zien, dat het gevaar meestal in de electrische installatie schuilt en wij kunnen U daarom niet dr.'ngend ge noeg adviseren op de eerste plaats Uw electrische installatie grondig te doen nazien. Het beste is om hierbij een erkend electro-technisch installatie bureau in te schakelen en de Technische Commis sie zou niets liever zien dan dat over het gehele land een regelmatige en serieuze controle door deze installatiebureaux zou plaats vinden. Grote kosten zal een dergelijke' controle waarschijnlijk niet op leveren, aangezien de daaruit voortvloeiende repa raties e.a. aan de installatiebureaux ten goede zul len komen. Het nemen van initiatieven in deze richting is onzes inziens een belangrijke taak voor de Exploi tantenafdelingen. De zegswijze „voorkomen is beter dan genezen vindt ook ditmaal weer zijn toepassing en wij ver trouwen, dat allen die hiervoor in aanmerking komen, dit ter harte zullen willen nemen. UITREIKING WERKBOEKJE Op 29 Augustus j.1. werd met circulaire No. 180 aan de leden een aantal vragenlijsten toegezonden, welke door de in hun dienst staande operateurs dienden te worden ingevuld ter verkrijging van een zogenaamd werkboekje. Aangezien nog vele operateurs in gebreke zijn gebleven ons de formulieren te retourneren, ver zoeken wij u er bij uw cabine-personeel op aan te willen dringen, bovenbedoelde formulieren, al thans voor zoverre zij dit nog niet deden, alsnog zo spoedig mogelijk in te zenden. Talrijke leden hebben verzocht een speciale rege ling te treffen voor de indeling der vertoningsweken omstreeks Kerst en Nieuwjaar, aangezien de eer ste Kerstdag en Nieuwjaarsdag op Donderdag val len, zodat het grote bezwaren oplevert in die weken de hand te houden aan artikel 3 der Bondsvoor- waarden, hetwelk voorschrijft, dat de vertonings- week steeds aanvangt des Vrijdags en eindigt de daarop volgende Donderdag (tenzij anders is over eengekomen) Na ter zake met de Afdelingsraad overleg te hebben gepleegd, heeft het Hoofdbestuur in afwij king van artikel 3 der Bondsvoorwaarden de vol gende voor alle leden bindende indeling vastge steld: Ie vertoningsweek van 19 t/m 23 December 1947; 2e vertoningsweek van 24 t/m 30 December 1947; 3e vertoningsweek van 31 December 1947 tot 8 Januari 1948. Daarna volgen weer de normale vertonings weken. Ten einde eventuele moeilijkheden te overbrug gen verleent het Hoofdbestuur reeds bij voorbaat dispensatie als bedoeld in artikel 1D. van het Be drij f sreglement ter zake van de Filmvertoning om in de weken van 24 t/m 30 December en van 31 December t/m 8 Januari een tweede hoofdfilm te vertonen, echter met dien verstande, dat ook in die weken per dag en per voorstelling niet meer dan één hoofdfilm mag worden vertoond. VERTONING PROPAGANDAFILMPJES De Nationale Monumenten-Commissie voor Oorlogsgedenktekens heeft een drietal filmpjes doen vervaardigen, waarin propaganda wordt ge maakt voor de actie om de grond van het Dam- plantsoen te Amsterdam, dat te zijner tijd het centraal nationaal monument zal dragen, en welk stuk grond vele millioen cm.2 groot is, a ƒ0.50 per cm.2 aan het Nederlandse Volk op symboli sche wijze te verkopen. Deze nationale actie, welke uit publicaties in de dagbladen ongetwijfeld bekend is, verdient ook de steun van allen, die werkzaam zijn in het Ne derlandse film- en bioscoopbedrijf. Het Hoofdbestuur geeft dan ook van ganser harte gevolg aan het verzoek van voornoemde Commissie om de leden op te wekken deze filmp jes te vertonen. Omtrent de vertoningsweken, de toezending en doorzending van deze filmpjes zal de Commissie zich rechtstreeks met de leden-exploitanten ver staan.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 18