20 UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement, te verlenen aan: de firma Bouts Putzeys, tot het gaan exploi teren van de permanente bioscoop Hollandia The ater te Valkenburg, welke zaak tot heden via de Lijst van Geen Bezwaar werd gedreven; de firma Bio-Onderneming Zeeland i.o., Oude Torenstraat 31 te ïerseke, tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie der permanente bio scopen: Sumajo Breskens (verwoest), Schelde Theater ïerseke, Luxor Theater Philippine en Luxor Theater Sluis, alsmede van de afdeling Zeeland der reisexploitatie van de BioOnderne- ming Luxembourg (Mevrouw M. van Wely), zulks onder bepaalde voorwaarden; mevrouw de Wed. P. C. Wijnen-Nagelkerke te Steenbergen, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in de zaal van Hotel ,.De Gouden Leeuw" te St. Maartensdijk, zulks onder bepaalde voorwaarden; de firma Gebrs. Henneman, tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in het Verenigingsgebouw der K.SA. te Heemskerk (N.H.), zulks onder bepaalde voorwaarden; de N.V. Jogchems Theaters te Amersfoort, tot het gaan exploiteren van de bioscopen Casino en City te Hilversum en City te Soestdijk, welke theaters tot heden via de Lijst van Geen Bezwaar werden geëxploiteerd; de heren J. en H. Hollemans te Veendam, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in de Concertzaal Dijkinga te Oude Pekela, zulks onder bepaalde voorwaarden. Ingevolge deze beslisn'rgen rebben zich voor het lidmaatschap van de Bond aangemeld: de firma Bio-Onderneminq Zeeland i.o. (firmanten mevr. M. v. Wely-Luxembourg en de heer I. P. J. van Oeveren). de firma Gebrs. Henneman en de firma J. en H. Hollemans. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten afwijzend te be schikken op aanvragen om toestemming als be doeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsregle- ment, ingediend door: de heer G. T. Bakker te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een filmfabriek uitsluitend voor wat betreft de na-synchronisatie van films met geluid, aangezien deze zaak niet als film fabriek kan worden beschouwd en het aan de leden niet is verboden hun films door het geluids technisch bureau van de heer Bakker te doen na- synchroniseren; de firma Minerva Theater te Apeldoorn, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in gebouw De Veluwe te Apeldoorn; de heer J. P. Pluym te Meyel, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in zijn zaal aan de Dorpsstraat A. 84 te Meyel; de heer B. H. Dommering (N.V. Theatron i.o.) te Winschoten, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand Feicko Clockstraat 496 te Oude Pekela; de heer M. J. H. Moonen te Hoensbroek, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in de te verbouwen concertzaal van de heer Th. Claessen te Brunssum; de firma Gebrs. Thissen te Schinveld, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop in het oude Astoria Theater aan de Juliana- straat te Brunssum. De door het Hoofdbestuur d.d. 9 Juli 1946 aan de heer G. van Loo te Gulpen verleende toestem ming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het gaan exploiteren Van een nieuw te bouwen bioscoop te Vaals, welke door de Ledenraad werd bekrachtigd op 29 October 1946, is op verzoek van genoemde heer als verval len beschouwd, aangezien hij van zijn desbetreffen de plannen heeft afgezien. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de volgende arbitrale vonnissen gewezen: In zake: B. Ottema, exploiterende het Olympia Theater te Am sterdam en kantoor houdende aldaar aan de Bellamystraat 49, eiser (verder te noemen partij-Ottema) contra D. J. van Leen. eiqenaar van het filmverhuurkantoor Cen- trafilm, kantoor houdende aan de Nieuwe Haven 33 te Dordrecht, gedaagde (verder te noemen partii-Van Leen) en Maatschap Keurbioscoop, exploiterende de Keur Bioscoop te Oldenzaal en kantoor houdende aldaar aan de Molen straat 4, gedaagde in vrijwaring (verder te noemen partij- Kempers). De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Ne derlandsche Bioscoop-Bond, volcrens de Statuten en het Arbitraoe-Realement van die Bond benoemd en aanqewezen als arbitraqecollege voor de beslechting o.m, van geschillen tussen de leden van de Bond onderling; In aanmerking nemende: dat partii-Ottema bij request d.d. 19 Juni 1947 een geschil contra partij-Van Leen heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat be schouwd wordt als hier te zijn ingelast; Dit request luidt als volgt: „Onderqetekende, B. Ottema, directeur van het Olympia Theater, Bellamystraat 49 te Amsterdam, geeft hierbij de wens te kennen een geschil aanhangig te maken en eis tot schadeverqoeding in te stellen teqen de Directie van Cen- trafilm, Nieuwe Haven 33 te Dordrecht, op grond van

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 22