KORTE BERICHTEN 21 ARGENTINIË De regering van Argentinië heeft, na een stop zetting van enige weken, thans de invoer van bui tenlandse films weer toegelaten. Gedurende de eerste zes maanden van dit jaar werden 238 films in Buenos Aires ter vertoning vrijgegeven. Hiervan kwamen er 120 uit de Ver enigde Staten van Amerika, 26 uit Italië, 28 uit Mexico, 15 uit Engeland, 8 uit Frankrijk, 8 uit Spanje, 2 uit Chili, 1 uit Zweden, Uruguay en Cu ba, terwijl 28 van deze films in Argentinië zelf waren vervaardigd. De belangstelling voor de Italiaanse film is sterk gestegen. CANADA De door de Canadese regering begin October gepubliceerde statistieken tonen aan, dat er ge durende 1947 ruim 7.000.000 bioscoopkaartjes min der werden verkocht, hoewel de netto-recettes (bruto-recettes verminderd met de belastingen) niet minder dan 62.279.000 bedroegen; dit is aan zienlijk meer dan in het voorafgaande jaar toen dit bedrag 59.889.000 beliep. Uit deze cijfers blijkt duidelijk, dat een geringer aantal mensen in 1947 de bioscoop bezochten, maar hogere toe gangsprijzen betaalden. Het regeringsrapport bericht, dat in 1947 het aantal bioscoopbezoekers 220.000.000 bedroeg te gen 227.000.000 in 1946. De federale regering van Canada verkreeg in 1947 een bedrag van 16.375.000, uit een heffing van 20% belasting op vermakelijkheden, welke be lasting met ingang van 1 Januari j.1. werd opge ven CHINA "i en gevolge van het afkondigen van nieuwe maatregelen betreffende de geldsanering heeft China de invoerrechten van buitenlandse films met ingang van 1 October j.1. verhoogd van 250 tot 1200 per film. Bericht wordt, dat de Motion Picture Association onmiddellijk bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken een protest heeft inge diend. Het Ministerie zou de Amerikaanse ambas sadeur verzocht hebben ter zake met de Chinese autoriteiten contact op te nemen. Inmiddels hebben de Amerikaanse filmmaat schappijen de verzending van films naar China ge staakt, tot dat de situatie zal zijn opgehelderd. GROOT-BRITTANNIË Volgens het jaarverslag van de British Board of Film Censors, de instantie die in Groot-Brittannië de films op toelaatbaarheid keurt, werden er ge durende het vorig jaar 1408 films aan keuring on derworpen. Hierbij waren 444 hoofdfilms en 964 korte films. Geheel afgekeurd werd geen enkele film, maar in 164 werden coupures aangebracht. In totaal werden 187 films toelaatbaar geacht voor alle leeftijden; 225 films toelaatbaar voor vol wassenen of voor kinderen onder geleide van vol wassenen, terwijl twee films verboden werden voor kinderen. o De omvang van het Britse radiobedrijf wordt duidelijk uit het kortgeleden verschenen verslag van de British Broadcasting Corporation over het jaar, dat eindigde op 31 Maart j.1. De toelagen van de regering voor buitenlandse uitzendingen inbegrepen, bedroeg het inkomen van de B.B.C. 14.000.000.—. Gedurende de oorlog werd de B.B.C, in hoofd zaak gefinancierd door de regering, zowel wat de uitzendingen voor Groot-Brittannië betreft als die voor het buitenland De kosten voor uitzendingen voor het binnen land worden thans weer bestreden uit de luister vergunningen, zoals dit ook voor de oorlog het geval was. De Britten moeten 1 per jaar betalen voor een luistervergunning voor een gewoon ra diotoestel en 2 voor een televisie-ontvangappa raat. Gedurende het verslagjaar bedroegen de inkom sten van de B.B.C, uit deze vergunningen niet minder dan 8.927.363. o Tijdens een medio October in de Verenigde Staten gehouden vergadering van de Internationale Bank heeft Sir Stafford Cripps medegedeeld, dat de Britse regering geen plannen koestert om de transfer van revenuen van buitenlandse filmmaat schappijen te beperken of een wijziging te brengen in de dollarbetalingen, voortvloeiende uit de En gels-Amerikaanse filmovereenkomst, voordat deze overeenkomst aan een herziening zal worden on derworpen in 1950 INDIA De Provinciale regering van Madras heeft een filmproductie-code aangenomen, welke paragraaf voor paragraaf en bijna woord voor woord een copie is van de productie-code der Amerikaanse filmproducenten. De nieuwe code werd door de Commissie voor de Filmkeuring aan de regering van Madras ter goedkeuring voorgelegd. Bij algemene maatregel van bestuur kreeg de code op 27 Januari van dit jaar haar wettelijke sanctie. Er bestaat op het ogenblik in India geen alge mene filmwet, iedere provincie behandelt de pro blemen van het filmwezen op haar eigen wijze en van onderling overleg is geen sprake. Men be grijpt, dat hierdoor de meest zonderlinge situaties ontstaan.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 23