23 Het cijfermateriaal van het Bureau heeft betrek king op de 18 grootste en op 34 minder grote ste den in de Verenigde Staten. Einde Juni lag de index voor de toegangsprijzen voor volwassenen 66.4 boven het gemiddelde van 1935'39. De laatste daling van de index was gedurende het tweede kwartaal van 1947. De toegangsprijzen voor kinderen waren ultimo Juni 59.4 boven het gemiddelde van 1935—'39; vergeleken met 60 aan het einde van Maart en 61 op 31 December 1947. ZWITSERLAND Tijdens het onlangs in Locarno gehouden film festival hebben de gedelegeerden van de vier grote vakgroepen van het Zwitserse filmbedrijf, namelijk het Schweizerische Lichtspieltheater- Verband (S.L.V.), de Association Cinématogra- phique Suisse Romande (A.C.S.R.), het Film- Verleiher-Verband (F.V.V.) en het Verband der Schweizerischen Filmproduzenten (V.S.F.), in gemeenschappelijke vergadering de belangrijkste problemen van het Zwitserse filmwezen bespro ken. De discussies betroffen in hoofdzaak de ver houding tussen bedrijf en Overheid, de Zwitserse filmproductie en de mogelijkheden tot bevordering daarvan in het algemeen en in het nationaal belang. Besloten werd de economische samenwerking van bovengenoemde vier groepen als een perma nent instituut in het kader van haar gemeenschap pelijke organen wederom in het leven te roepen en steeds meer te activeren, zulks overeenkomstig de dringende aansporingen van het Hoofd van het eedgenootschappelijk Departement van Economi sche Zaken tot aaneensluiting van de vakgroepen, ten einde wederzijdse hulpverlening zoveel als mogelijk te bevorderen. Het is vooral met dit oog merk, dat op het ogenblik door de betrokken vak groepen de oprichting van een ,,Unie van Zwit serse filmvakgroepen" in studie is genomen. SCHRIFTELIJKE OPERATEURSCURSUS Van het Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" ver nemen wij dat op 1 November de inschrijving wordt opengesteld voor de schriftelijke operateurs cursus, welke in Januari 1949 begint. Zoals bekend moeten op 1 September 1950 alle operateurs, om in het bedrijf als zodanig werk zaam te kunnen zijn, het operateursdiploma A of B van de Stichting, dan wel een vrijstelling voor het behalen daarvan bezitten. Voor hen die thans als operateur werken en niet zijn vrijgesteld, is de a.s. cursus, welke van Januari 1949 tot Juli 1950 duurt, de laatste gelegenheid om zich tijdig de kennis, nodig voor het behalen van het diploma, te verwerven. Wij dringen er derhalve bij alle leden op aan hun operateurs, waarop het vorenstaande van toe passing is, nadrukkelijk te adviseren zich voor de a.s. cursus aan te melden. De inschrijving sluit op 15 December a.s. BIOSCOOPTECHNISCHE ARTIKELEN De Technische Commissie deelt ons mede, dat zij heeft besloten bioscooptechnische artikelen, als bedoeld in de verklaring „Erkende Handelaar", met uitzondering van koolspitsen, per 25 October j.1. vrij te geven. Gebleken is namelijk, dat bedoelde bioscoop- technische artikelen in voldoende mate ter be schikking van de Nederlandse markt aanwezig zijn om in de normale behoefte te voorzien. Als gevolg hiervan behoeft dus thans voor het betrekken van technische apparaten geen toestem ming meer bij de Technische Commissie te wor den aangevraagd. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST NEDERLANDSCHE BIOSCOOP-BOND. (Opgave No. 5). Pag. 3 Ledenraad (vervolg). Schrappen: „C. S. Roem, 's-Gravenhage", toevoegen: „C. v. d. Wilden, Amsterdam". Pag. 6 Comm. v. Geschillen. Schrappen: ,,J. J. ter Linden, 's-Gravenhage", toevoegen: C. v. d. Wilden, Amsterdam". Pag. 7 Comm. Beroep Nieuwe Zaken: Schrap pen: ,,L. C .Barnstijn, pl.v.v. lid", toe voegen: ,,R. A. van Mourik, 's-Graven hage". Pag. 7 Comm. Nieuwe Zaken. Schrappen: ,,J. J. ter Linden, 's-Gravenhagen", toevoe gen: „A. Cahn, Rotterdam". Pag. 12 Amsterdam, City Theater; pagina 62, 's-Gravenhage N.V. City Film en N.V. Europa Film; pagina 65, 's-Gravenhaqe N.V. City Film. Toevoegen in plaats van de he?r J. J. ter Linden: Mevrouw M. Wilton van As, directrice". Pag. 13 Toevoegen bij Amsterdam na West End Theater, etc: „Het Zonnehuis, Zonne plein, (Tuindorp-Oostzaan) tel. 60169, (C. D. Claassen, leider), M. F. Jagers. Pag. 17 Boskoop; pagina 36, Lekkerkerk; pagi na 38, Monster en pagina 49, Uithoorn. Toevoegen in de plaats van S. M. Heus: ,,A. Fortuin, procuratiehouder". Wijzigen: correspondentie adres N.V. Alphia Film in: „Marktplein 18 te Uit hoorn, telefoon 394 - K 2975 (district Amsterdam)". Pag 21 Toevoegen onder Doetinchem: „Scala Theater, Dr. Hubernoodtstraat 76, J. van Rhijn", corr.-adres: Steiger 5, Lo- bith, tel. 374 (K 8365, district Arnhem).

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 25