IN MEMORIAM 8 Op 9 Januari 1949 overleed Mevrouw J. M. Varossieau, deelgenote in de gelijknamige bio scoop-exploitatie te Almelo. De begrafenis vond in alle stilte plaats en de bioscoop werd gedu rende enige dagen wegens rouw gesloten. Het Hoofdbestuur, dat eerst enige dagen daar na bericht van het overlijden ontving, betuigde aan de familie van Mevrouw Varossieau, de erven Hartgers, schriftelijk zijn deelneming met dit verlies. Op 69-jarige leeftijd is op 15 Maart overleden ons lid de heer N. Roos, exploitant van de Bioscoop Central te Krommenie. Opnieuw is hiermede aan de Bond ontvallen een pionier van het Nederlandse bioscoopbedrijf, die gedurende tal van jaren lid is geweest van deze organisatie. In de Bond zelf stond de heer Roos nooit op de voorgrond, maar desondanks had hij zich door zijn rustig en sympathiek optreden vele vrienden ver worven. Men kon hem tezamen met zijn echtgenote bijna iedere Maandag op de Filmbeurs treffen. Zijn verscheiden zal daar een lege plaats doen ontstaan. De heer C. H. de Lange, Voorzitter van de Af deling Het Centrum, heeft bij de teraardebestelling het Hoofdbestuur vertegenwoordigd. Tevens heeft dit College aan de familie van de overledene zijn hartelijke deelneming met het verlies betuigd. De nagedachtenis van de heer Roos zal bij ons in hoge ere blijven. HUISHOUDELIJKE COMMISSIE INZAKE NEDERLANDSE JOURNAALFILMS De Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring heeft aan het Hoofdbestuur ter kennis gebracht, dat de Huishoudelijke Commis- misse artikel 2 van haar besluit van 28 November 1946, waarbij werd bepaald, dat het verboden bleef het Nederlands journaal te vertonen anders dan in zijn geheel, heeft ingetrokken en voor het Nederlands Nieuws op 2 December j.1. een af zonderlijk besluit in het leven heeft geroepen, het welk hierop neerkomt, dat men in den vervolge het Nederlands journaal evenals het buitenlands journaal beschouwt als een film, welke bestaat uit verschillende onderwerpen, die tot elkander in geen enkel verband staan, zodat ieder op zichzelf staand onderdeel van het Nederlands journaal fei telijk als een afzonderlijke film zal worden be schouwd in de zin van artikel 42 sub b. van het Bioscoopbesluit, waardoor het achterwege laten van de vertoning van delen van dit journaal ge oorloofd zal zijn, behoudens voorzover op de keu- ringskaart staat aangegeven, dat zij onverkort zul len moeten worden vertoond, zulks uit hoofde van de voorlichtende functie, welke voor het gehele land van belang geacht kan worden. Het besluit d.d. 2 December j.1. bevat de vol gende punten: a. met ingang van 7 Januari 1949 worden de af zonderlijke onderdelen van het Neerlands Nieuws door de Centrale Commissie als op zichzelve staande films beschouwd in de zin van artikel 42, sub b van het Bioscoopbesluit, mits voldaan wordt aan de volgende voorwaar den: b. op de achterzijde van de keuringskaart moeten alle onderwerpen van het Neerlands Nieuws, zoals dit aan de Centrale Commissie ter keu ring wordt aangeboden, door de aanvrager der keuring afzonderlijk en in volgorde genum merd, worden vermeld met aangifte van de juiste lengte dier onderwerpen en van de tota le lengte van het journaal in zijn geheel, zodat de keuringskaarten van het onder a van dit besluit genoemde journaal te beschouwen zijn als de collectieve toelatingsbewijzen voor alle op de achterzijde der keuringskaarten genoem de en als afzonderlijke films te beschouwen on derdelen; c. de Voorzitter der Centrale Commissie wordt gemachtigd om bij de keuring van ieder jour naal van het Neerlands Nieuws te bepalen, welke van de onderdelen uit het te vertonen Neerlands Nieuws niet verwijderd mogen worden; d. de gedeelten uit het Neerlands Nieuws, welke desgewenst uit het journaal mogen worden ver wijderd, moeten ter plaatse, waar de vertoning van dit journaal geschiedt, aanwezig zijn; e. de gedeelten van het Neerlands Nieuws welke, bij vertoning van het journaal, onverkort moe ten worden vertoond, zullen op de achterzijde der keuringskaarten op een door de Voorzitter der Centrale Commissie te bepalen wijze wor den aangegeven; met ingang van 7 Januari 1949 is het be paalde in artikel 2 van het besluit van de Huis houdelijke Commissie van 28 November 1946 vervallen.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 10