(De technische Gommissie op bezoek hij de te IBntssel 11 DE Technische Commissie heeft op Zater dag 11 en Zondag 12 December 1948 een bezoek gebracht aan België ten einde zich op de hoogte te stellen van het systeem en de gang van zaken bij de operateurs opleiding te Brussel, welke wordt verzorgd door de Nationale Beroepsschool .Jules Jourdain" voor Kinema-operateurs. Op Zaterdagmiddag te omstreeks 2 uur werden de Commissieleden op het kantoor van de Vereni ging der Kinemabestuurders, Rozenstraat 2 te Brussel door de voorzitter, de heer H. Dutillieu en de algemeen secretaris, de heer H. Degraeve, ont vangen, waarna in hun gezelschap een bezoek werd gebracht aan het Metropole Theater en de El dorado Bioscoop, zijnde de twee grootste bioscopen van Brussel. Bij de later op de dag gehouden besprekingen bleek, dat men ook in België, dat circa 1200 biosco pen telt waarvan meer dan de helft uit zeer kleine exploitaties bestaat op technisch gebied diverse maatregelen heeft getroffen. Een viertal technische inspecteurs bereist voortdurend per auto het land om de bioscopen te controleren. De hier aan verbonden kosten worden voor een deel door de Vereniging en voor een deel door assuradeuren gedragen. Bovendien wordt door de Regering aan dacht aan de technische kant van het bedrijf be steed, uiteraard in hoofdzaak uit veiligheidsover wegingen. De Regering heeft namelijk bepaald, dat eenmaal per kwartaal iedere bioscoop, zowel voor wat betreft de cabine-installatie als de electrische installatie in het algemeen, gecontroleerd moet wor den. Van de bevindingen van de betrokken in specteur wordt rapport gemaakt in een speciaal boek, dat steeds in de cabine aanwezig moet zijn. Op gezette tijden wordt dit boek door regerings inspecteurs gecontroleerd en voor accoord afgete kend. Blijft een exploitant in gebreke de eventueel behoren dan tot het verleden en tienduizenden gul dens per jaar kunnen in ons bedrijf worden be spaard. Laten wij echter spijkers met koppen slaan en zo spoedig mogelijk op dit nieuwe materiaal over schakelen. Ing. E. F. W. TRIJSSENAAR. noodzakelijke verbeteringen aan te brengen of zijn installatie op tijd te doen keuren, dan is hij wettelijk strafbaar. Verder zijn in België ook de bioscooptechnische handelaren in een bond georganiseerd, die nauw met de Vereniging samenwerkt. Het aantal hande laren bedraagt ruim 40 (Nederland 9). Op Zondagmorgen vond de bezichtiging van de Belgische operateursschool plaats. Aanwezig waren hierbij de heren H. Dutillieu, voorzitter van het z.g. Inrichtend Comité, P. C. Moies, directeur van de school en secretaris van het Inrichtend Comité en de Administratieve Commissie, J. Paulus, voorzitter van de Belgische filmverhuurdersorganisatie en mede-bestuurder van het Inrichtend Comité, V. Sermon, penningmeester van het Inrichtend Comité en de Administratieve Commissie, P. De- ray, leider van de beroepskeuze- en psychotechni sche afdeling der school, G. van Wayenberg, staatsafgevaardigde in de Administratieve Commis sie en nog een aantal andere functionarissen van het schoolbestuur, alsmede Mevr. L. Noel, secreta resse van de directie der school. Na een korte openingsplechtigheid gaf de heer Deray een overzicht van het ontstaan, de ontwik keling en de gang van zaken der school, hetgeen op het volgende neerkwam: De operateursschool werd in het begin van het jaar 1931 door de toenmalige voorzitter van de Bel gische Kinematografische Vereniging, de heer Jules Jourdain, opgericht. Korte tijd later werd zij van Regeringswege erkend en goedgekeurd. Van het jaar 1941 af ontvangt de school Staatssubsidie en wordt bovendien erkend en gesubsidieerd door de provincies Brabant, Luik, Namen, de stad Brussel en de gemeente Watermael-Boschvoorde. De school bestaat uit twee afdelingen, een Franse en een Vlaamse. Tevens geniet zij steun van Vereni ging der Kinemabestuurders (L'Association des Directeur de Théatres Cinématographiques de Bel- gique), de bond der filmverhuurders (Chambre Syndicale Beige de la Cinématographie) en de bond der technische handelaren (Chambre Syndi cale des Constructeurs de Matériel servant a lequipement des salles de spectacle). Ingevolge een beslissing van de Vereniging der Kinemabestuurders moet iedere operateur in prin- Nationale Beroepsschool voor Kinema-operateurs

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 13