15 UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST (Opgave No. 7) Pag. 12 Amsterdam, City; Pag. 62, 's-Graven- hage, City en Europa en Pag. 65 's-Gravenhage, City. Toevoegen: Mr, D. J. I. v. d. Oever, gedel. commissaris. Pag. 33 en Pag. 58, Huissen. Coor.-adres wijzi gen in: Langestraat D. 6.a; tel. 89. Pag. 33 Joure. Adres Schouten gewijzigd in Vegelinsweg. Pag. 59 Maastricht. Reisexploitatie M. A. V. Vermin. Alles schrappen en toevoegen op Pag. 58: Hoensbroek. Maatschap Limburgse Reisbioscoopexploitatie Rex Film. St. Josefstraat 27. Vennoten: M. A. V. Vermin, H. M. en H. J. v. d. Linden. Pag. 62 Amsterdam, de naam van Unisersal Int. Films luidt volledig: Universal Interna tional Films Nederland N.V. i.o. Pag. 63 's-Gravenhage, Spiendal. Telefoonnum mer moet zijn: 111680, Pag. 64 Amsterdam. Toevoegen: Cinetone Studio, Duivendrechtsekade 83, tel. 54404 en 56567. Stichting Ne derlandse Filmstudio, Mr. H. B. F. J. A. Peters, directeur. Raad van Beheer: W. K. G. van Royen, voorzitter; H. S. Boekman, Mr. P. K. van Ginneken, Joh. Miedema en G v. d. Wiel, leden. Pag. 64 's-Gravenhage. Ideaal Film. Adres gewijzigd in: Lange Poten 37. Pag. 66 Amsterdam, Western Electric. Adres gewijzigd in: Singel 127, tel. 42438, telegramadres Westrex, Am sterdam. Pag. 67 Rotterdam, Adres H. v. d. Heide is niet Waaldijk 35 maar Waaldijk no. 25. Pag. 69 Amsterdam. Naam reclamebureau „Markusse" wijzigen in ,,Arebu". AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van de Nederlandsche Bioscoop-Bond hebben zich aangemeld: de heer A. F. Brinkmeyer, reclame- en teken- bureau, Witte de Withstraat 9, Amsterdam; de Firma Ervan Co., Meubelfabriek te Oirschot. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (TWEEDE KAMER) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de volgende arbitrale vonnissen gewezen: In zake: J. VAN BENTUM, exploitant van het Flora Theater te Aalsmeer, woonachtig aan de Korenlaan 2 te Wassenaar, eiser, en N.V. FILMVERHUURKANTOOR NEDERLAND, ge vestigd aan de Hobbemastraat 29 te Amsterdam, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. volgens de Statuten en hei Arbitrage Reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage-college voor dz beslechting onder meer van geschillen tussen de leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request d.d. 29 October 1948 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehacht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Woensdag 17 November 1948 ten kan tore van de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan de Jan Luykenstraai 2 te Amsterdam; da; aldaar zijn verschenen: de heer J. van Bentum, eiser en de heren J. de Wilde en J. J. van der Smagt, bedrijfsdirec teuren van gedaagde; dat de heer J. de Wilde namrns gedaagde in hoofdzaak heeft verklaard, dat gedaagde het standpunt inneemt, dat dit geschil niet kan worden behandeld, aangezien het bod, waar over dit geschil gaat, niet hetzelde is als het bod wat door eiser per aangetekende briefkaart op 24 September aan ge daagde is gedaan; dat nr meiijk in laatstgenoemd bod is ver meld een percentage van 32j^ voor vertoning gedurende twee weken, terwijl het bod waarvan in dit geschil sprake is, handelt over vertoning gedurende twee Zaterdagen en twee Zondagen, hetgeen voor gedaagde niet hetzelfde is; dat dz Voorzitter hierna de vraag heeft gesteld of het ge daagde bekend is dat eiser altijd gewoon is slechts op Zater dag en Zondag filmvertoningen in zijn bioscoop te Aalsmeer te geven; dat de heer J. J. van der Smagt namens gedaagde hierop in hoofdzaak heeft geantwocvd dat ook al zou deze vraag be vestigend worden beantwoord, daaruit niet mag worden geconcludeerd, dat dit als een usance beschouwd kan wor den; dat indien op de wijze als voorgeschreven in het Be- drijfsbeshrt ter zake van de Deviezenregeling per aangete kende briefkaart een bod op een film wordt gedaan, verwacht mag worden dat dit bod volkomen duidelijk is en niet voor tweeërlei uitleg vatbaar; dat de Commissie zich vervolgens in Raadkamer heeft be geven om te beslissen over de door gedaagde opgeworpen vraag of dit geschil al dan niet kan worden behandeld; dat de Voorzitter aan partijen heeft medegedeeld, dat de Commissie hetg2en door gedaagde is gesteld niet-ontvankelijk acht en derhalve heeft besloten dit geschil te behandelen; dat de heer J. J. van der Smagt namens gedaagde voorts in hoofdzaak heeft verklaard, dat het hier een zeer bijzondere film betreft, waarvan een zekere wervende kracht uitgaat, om welke reden er door gedaagde bij herhaling op is aangedron gen, dat eiser dïze film langer op zijn programma zou nemen dan gedurende twee maal twee dagen; dat eiser hierop echter niet wenste in te gaan, omdat hij meende dat de exploitatie van de film op andere dagen dan op Zaterdag en Zondag niet winstgevend zou zijn; dat vervolgens nog over een eigen ex ploitatie door gedaagde is gesproken, waardoor deze het vermeende risico van een exploitatie op werkdagen zelf zou

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 17