GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT I Maandag geen Filmbeurs! I 6 Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 18 Januari 1949 besloten de aanvrage van de heren J. F. Schoon en W. Goossens om toe lating tot het lidmaatschap en inschrijving in het bedrijfsregister als bedoeld in art. 5 van het Ge wijzigd Algemeen Bedrijfsreglement van 24 Aug. 1948, van de Corso Bioscoop te 's-Gravenhage (welke tot voor kort werd geëxploiteerd door Mevr. B, Chermoek), te weigeren. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 2 Februari enige hoger beroepen behandeld, ex.art. 18 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement ingesteld door de N.V. Peterson i.o., van de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 15 September 1948, waarbij aan appellante de toestemming tot het gaan exploiteren van een filmfabriek was gewei gerd; De heer S. C. Barnstijn tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 12 Januari 1949, waarbij aan appellant de toestem ming was geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in gebouw „De Roskam" te Loosduinen (Gemeente 's-Gra venhage); De heer H. M. Eykelberg Jr. tegen de beslis sing van de Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 28 Juli 1948, waarbij hem de toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in zaal Oelers te Pey (Gemeente Echt) was geweigerd. De Beroepcommissie vernietigde de twee eerst genoemde beslissingen en verleende alsnog de aangevraagde toestemming aan: De N.V. Geluidsfilmtechnisch Laboratorium Peterson N.V. i.o. tot het exploiteren van een filmfabriek, Passage 63 's-Gravenhage; Volgens besluit van het Hoofdbestuur dd. j 22 Maart zal op Maandag 28 Maart a.s. f geen beurs worden gehouden. De jaarlijkse algemene ledenvergadering j zal om half twee beginnen inplaats van twee uur, zoals oorspronkelijk was vastgesteld, De heer S. C. Barnstijn, Everard Meysterlaan 101 te Utrecht tot het exploiteren van een per manente bioscoop te Loosduinen (Gemeente 's-Gravenhage). Zij bevestigde de beslissing van de Commissie N.Z., waarbij aan de heer H. M. Eykelberg Jr. de toestemming tot het exploiteren van een bio scoop te Pey werd geweigerd. TOELATING LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft besloten tot het lid maatschap toe te laten: de heer P. L. van der Ham, exploiterende het Greenway Theater te Voorschoten; de Maatschap Limburgse reisbioscoopexploita tie Rex Film te Hoensbroek, die de reisbioscoop van de heer M. A. V. Vermin voortzet; WERKBOEKJE OPERATEURS Het Bestuur van de Stichting .Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" heeft, op grond van stemmen welke terzake in bedrijfskringen zijn opgegaan, besloten in den vervolge aan leerling-operateurs eerst een werk boekje uit te reiken, nadat zij ten minste gedu rende drie maanden naar tevredenheid van hun werkgever in dienst zijn. Zulks dient om te voorkomen dat een leerling- operateur, die, na korte tijd als zodanig werk zaam te zijn geweest het bedrijf weer verlaat, in het bezit is van een werkboekje, waarmede hij later in het bedrijf kan terugkeren. Met het oog hierop verzoekt de Technische Commissie de leden het Secretariaat van boven genoemde Stichting, dat op het Bondsbureau is gevestigd, er van in kennis te stellen als door hen een leerling-operateur wordt aangenomen. De leerling ontvangt dan een verklaring, v/aar mede hij gerechtigd is gedurende ten hoogste drie maanden als zodanig in een met name ge noemde bioscoop werkzaam te zijn. Na verloop van deze termijn zal hem onderoverlegging van deze verklaring een werkboekje worden ver strekt, tenzij de werkgever over zijn prestaties niet tevreden is of hem voor het operateursvak ongeschikt acht, hetgeen in een daarvoor be stemde ruimte op de verklaring dient te worden aangetekend. De Techtnische Commissie maakt van deze ge legenheid gebruik de leden er aan te herinneren, dat ingevolge de circulaire van het Hoofdbe stuur d.d. 18 Maart 1948 slechts leerling-opera teurs in dienst genomen dienen te worden, die de verplichting op zich nemen de schriftelijke ope rateurscursus te gaan volgen. Hiiiiiiimm iiiiiiiiniiiü nHIHfnillinfllirillllIIIHnillMIIIIIHHMIIIIlHIIIIIItllUIMIUIIimflllHIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIllirfltllNilllUIUlllllillltlllllMIIHIIHHIHIIIHIillll^

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 8