roepelijk te sluiten; in de meeste gevallen met succes. Wij hebben in niet minder dan 64 gemeenten in overleg met de Afdelingsbe sturen of de plaatselijke exploi tanten verzachtingen weten te bereiken, zodat er nog altijd zeer vele gemeenten zijn waar de hef fingen variëren ik meen in niet minder dan 53 gemeenten van 20 tot 35 r/cIn tal van ge meenten zijn wij alsnog doende om de belasting verlaagd te krij gen en het Hoofdbestuur staat het ogenblik op het standpunt, dat in de gemeenten waar slui tingen plaatsvinden wegens hef fingen boven de 35 niet meer geopend zal worden, tenzij met een vermakelijkheidsbelasting van 20 Het Bestuur van de Afde ling Amsterdam is in overleg met het gemeentebestuur getreden, ten einde tot een mogelijke ver laging te geraken. Het Hoofdbe stuur heeft sinds kort andermaal ^contact opgenomen met departe mentale autoriteiten, ten einde langs de weg van overleg tot een herziening van de 35 ^"heffing te geraken. Wij weten niet of wij daarin zullen slagen; indien dit niet het geval zal zijn, zal de huidige ontwikkeling gebiedend van ons eisen, dat wij zelf zoda nige maatregelen nemen, dat wij in staat zijn de gevolgen der ver hogingen op te vangen. Omtrent deze maatregelen heeft het Hoofdbestuur zich geleidelijk aan een duidelijk beeld gevormd en het zal met gebruikmaking van Uw machtiging en uiteraard in overleg met betrokkenen niet aar zelen ze tijdig en ten volle uit te voeren. U zult het Hoofdbestuur tijd moeten geven voor dit nieuwe overleg; het Hoofdbestuur op zijn beurt zal de weg voor dit overleg met de autoriteiten moeten effenen. Zooals U weet zijn de nieuwe verhogingen sedert enige maanden van kracht en is het Koninklijk Besluit, waarbij de gemeenten ter zake verplichtingen zijn opgelegd, eerst in December verschenen. Het zou onverstandig zijn wanneer wij de mo gelijkheden tot overleg en tot het verkrijgen van zekere concessies bij voorbaat zouden uitscha kelen door onberaden stappen of gerucht ma kende acties. Het is heel wat minder eenvoudig zonder veel opzien iets ten gunste van het bedrijf Heintje" is niet in hel minst geïmponeerd door het dejtige kwartier, dat haar door het Huisvestingbureau werd aangewezen. Uit: „EEN KONINKRIJK VOOR EEN HUIS" Een productie van Monopole Film N.V. gedaan te krijgen dan het ontplooien van ge ruchtmakende en kostbare acties, die weliswaar aan het overkropt gemoed van velen onzer lucht geven, doch waarvan het zeer de vraag is of zij uitzicht bieden op de door ons allen zo zeer ge wenste oplossing. Het Hoofdbestuur heeft nog een moeilijke tocht voor de boeg. Het moet U dan ok niet verwonderen, dat het Hoofdbestuur, ondanks de situatie waarin wij verkeren, de medewerking welke van Overheids wege op bepaalde punten steeds weer wordt ge vraagd, niet weigert. Zo heeft het Hoofdbestuur besloten mede te werken aan het Hollandfestival

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 11