BELASTING ennaize i 10 OP Sedert het verschijnen van het vorige nummer van dit Orgaan hebben wederom verscheidene gemeenten wijzigingen in haar verordeningen tot heffing van de belasting op vermakelijkheden aangebracht: Heemskerk Om het voortbestaan van de ter plaatse geves tigde bioscoop, die ten gevolge van de verhoog de heffing aanzienlijke verliezen had geleden, mo gelijk te maken, heeft de Raad der gemeente Heemskerk op voorstel van Burgemeester en Wethouders op 23 Juni j.1. besloten de belasting voor het geven van bioscoopvoorstellingen terug te brengen tot 10 met ingang van 1 Januari 1949. Uitgeest De Raad van de gemeente Uitgeest nam een voorstel aan van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de vermakelijk heidsbelasting, waarbij de heffing op het geven van filmvoorstellingen werd teruggebracht tot 25 met ingang van 1 Juli 1949. Beesel en Kerkclriel De gemeenten Beesel en Kerkdriel verlaagden het heffingspercentage voor filmvoorstellingen resp. tot 30 en 20. (jroolenroek In de gemeente Grootebroek werd een nieuwe permanente bioscoop A gevestigd, nadat de Raad had besloten de heffing terug te brengen tot 25 Katwijk Op voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad der gemeente Katwijk op Donder dag 28 Juli j.1. de belasting op het geven van film voorstellingen van 35 verlaagd tot 20 om dat de ter plaatse gevestigde bioscoop door de hoge belasting niet meer rendabel te maken was. Millingen Daar in de gemeente Millingen een vermake- lijkheidsbelasting van niet meer dan 20 wordt geheven, werd toestemming verleend tot het ves tigen van een permanente bioscoop-A aldaar. Loon op Zand De gemeente Loon op Zand (Kaatsheuvel) ver laagde het tarief voor filmvoorstellingen tot 25 Asten Op Donderdag 4 Augustus besloot de gemeen teraad van Asten de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen te verlagen van 40 tot 20 en vcor sportverenigingen van 15 tot 10 Scliaesbenj De gemeenteraad van Schaesberg heeft dezer dagen eveneens het heffingspercentage ten gun ste van de film van 35 tot 25 teruggebracht, Rotterdam Op 7 Juli j.1. behandelde de Raad van de Ge meente Rotterdam enige voorstellen van Burge meester en Wethouders tot wijziging van de be lasting op vermakelijkheden. Eenals de voorstellen welke de Amsterdamse Raad op 1 Juni aannam, komen deze wijzigingen in hoofdzaak hier op neer, dat de ondernemers van bioscopen, waarin orkest en variété optreden, een gedeeltelijke restitutie van belasting zullen ontvangen. Voorts, dat de ver hoging van de belasting van 20 r/r op 35 voor sportwedstrijden met entrée's van 2.en hoger, wordt ingetrokken. Een derde voorstel betrof ver hoging van de belastingvrije grens voor vermake lijkheden, die door te algemenen nutte werkzame verenigingen worden gegeven. De Raad is accoord gegaan met de eerste twee onderdelen van de wijziging der verordening op de vermakelijkheidsbelasting. Bioscoopexploitan ten, die musici in dienst hebben, zullen nu met te rugwerkende kracht tot 1 Januari 1949 een resti tutie ontvangen. RECTIFICATIES In het artikel ,,Een Televisie-reünie", opgenomen in het vorige Officieel Orgaan, nr. 155, zijn en kele regels verkeerd geplaatst. De laatste twee regels in de linker kolom op pagina 4 en de daarop volgende eerste twee regels in de rechterkolom op pagina 4 hadden moeten staan tussen de derde en tweede regel van onder af in d© rechterkolom van pagina 3. U gelieve deze verandering in Uw blad aan te tekenen. In de op pagina 18 en 19 vermelde Bondscol leges dienen de volgende wijzigingen te worden aangebracht. Afdeling 's-Gravenhage: schrappen J. S. Karpes; Gemengde Raad van Beroep: M. Desmet is plaatsvervangend" lid. V,

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 12