r Het Nederlandsche Roode Kruis schrijft ons: J 12 „Het Nederlandsche Roode Kruis heeft in de Bioscoop-Bond een trouwe bondgenoot gewonden. Evenals vorige jaren heeft de Bioscoop-Bond dit jaar een Rode Kruis-Collecte in de bioscopen goedgekeurd en beveelt hij zijn leden aan om, mede door het vertonen van de propagandafilm van het Rode Kruis, te willen medewerken tot het slagen van deze actie, die gehouden zal worden in de week van 30 September tot en met 6 Oc- tober. Het Nederlandsche Roode Kruis weet, dat vooral door de uitzonderingspositie die het inneemt omdat dit de enige toegestane landelijke collecte in de bioscopen isin deze week de financiële middelen aanmerkelijk zullen worden versterkt. En dit is nodig om alle Rode Kruis-taken te blijven vervullen en vooral om thans de uitvoering mogelijk te maken van een groot project: het opbouwen van een gedecentraliseerd hulpverle ningsapparaat dat het Nederlandsche Roode Kruis in staat zal stellen in geval van calami teiten aan een getroffen bevolking op grote schaal hulp t<z bieden. Hiervoor zijn thans reeds orders geplaatst tot een bedrag van f 690.000.maar daar met de uitvoering van het gehele plan meer dan twee millioen gulden is gemoeid, heeft het Nederlandsche Roode Kruis nog een zware strijd voor zich. In deze strijd heeft de Bioscoop-Bond zich bondgenoot van het Nederlandsche Roode Kruis verklaard. Wij hopen dat ook alle bioscoop-directies evenals de vorige keren bondgenoten zullen willen zijn." Op te treden, indien zulks verzocht wordt, als een advieslichaam voor die regeringsin stanties, welke betrokken zijn bij het gebruik en de controle van films; De qualificatie van films als paedagogisch, cultureel of wetenschappelijk ter hand te ne men; Indien zulks verzocht wordt soortgelijke functies te verrichten met betrekking tot In dia, de dominions, koloniën, protectoraten en mandaatgebieden; Afdelingen te vestigen en plaatselijke en andere verenigingen ter bevordering van alle of enige objecten van het Institute". Gedurende de vijftien jaar van zijn bestaan heeft het Institute zijn activiteit ten gevolge van verschillende oorzaken -— waarvan wel de voor naamste is een voortdurend gebrek aan voldoende geldmiddelen moeten beperken tot de volgende werkzaamheden: Op de eerste plaats heeft het een National Film Library gevestigd ter preservatie van films, gese lecteerd om aan te tonen op welke wijze de film kunst zich heeft ontwikkeld, en te dienen als con- temporaire getuigenis van leefwijzen en gewoon ten. Het heeft een Afdeling Inlichtingen gevestigd, die informaties verstrekt, welke op een zeer ruim gebied betrekking hebben, en in correspondentie staat met soortgelijke instituten overzee. Het pu bliceert een maandelijks bulletin, bevattende film- critieken; een driemaandelijks tijdschrift ,,Sight and Sound", gewijd aan filmonderwerpen van meer algemene aard; monographieën over het werk van individuele regisseurs en soortgelijke onder werpen etc. Op de derde plaats heeft het de appreciatie van de film als eigen kunstvorm en de speciale toepas sing van de film in hoofdzaak op paedagogisch terrein bevorderd door publicaties, lezingen, cursussen en het aanmoedigen van aanverwante verenigingen. National Film Library Een van de belangrijkste hulpmiddelen, die het British Film Institute ter beschikking staan bij zijn taak de publieke waardering te verwerven, voor wat de film op haar best kan zijn, is de National Film Library met haar Preservatie- en Uitleen- afdelingen. Jaarlijks ontvangt het Institute een belangrijk aantal geselecteerde films, die in speciaal gecon strueerde kluizen worden bewaard en van tijd tot tijd worden gecontroleerd ten einde te voorkomen, L

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 14