BELGIË 22 Het tweede Wereldfestival van de Film en Schone Kunsten De volgende onderscheidingen werden met alge mene stemmen toegekend aan het einde van het filmfestival, dat van 20 Juni tot 10 Juli j.1. te Knocke is gehouden: Hoofdfilms 1. ST. MICHEL (Grote Prijs van het He Wereldfestival voor de film): „De fietsendieven" (Italië), van Vittorio de Sica. 2. Prijs voor het beste scenario: „Les Casse- pieds" (Frankrijk), van Noël-Noël en Jean Dréville. 3. Prijs voor de beste fotografie: „Salon Mexico" (Mexico), van Emilio Fernandez, fotografie van Gabriel Figuerba. 4." Beste mannelijke vertolker: Bernard Blier, voor zijn rol in „L'Ecole buissonnière" (Frankrijk). 5. De beste vrouwelijke vertolkster: Anna Mag- nani, voor haar rol in ,,Molti Sogni per la strade" (Italië). 6. Prijs voor uitzonderlijke hoedanigheden: „Home of the brave" (Verenigde Staten), van Mark Robson en „Kalpala" (Indië), van Uday Shankahr. 7. Prijs voor het meest opmerkenswaardige en semble: Verenigde Staten van Amerika. 8. De beste enscenering: „The Window" (Ver enigde Staten), van Ted Tetzlaff. 9. De beste fictie-film van korte metrage: „Transports Urbains" (Frankrijk), van Gibault. De prijs voor de beste kleurenfilm werd niet uit gereikt. REGLEMENT RECETTE-CONTROLE Verplichtingen van de leden-exploitanten Artikel 3 De leden-exploitanten zijn onder meer verplicht: D. de recette-administratie over een speeldag gereed te hebben op de eerstvolgende dag, uiterlijk der; middags te 14 uur en met inkt, resp. met de schrijf machine verzorgd. Onder recette-administratie dient in dit verband te worden verstaan: a. het invullen in een recette-boek of op recette- staten van de nummers en aantallen der ver kochte entreebewijzen en van de daaruit resul terende bruto-recette met alle voorstellingen; b. het inboeken van de overeenkomstige bruto- recettecijfers in het kasboek. Teken- en poppenfilms, films voor de jeugd en reclamefilms 1. De beste tekenfilm in kleuren: „Brotherhood of man" (Verenigde Staten), van Robert Cannon. 2. Beste poppenfilm: „Inspiration" (Tsjecho- slowakije), van Karel Zeman. 3. Beste film voor de jeugd: „Histoire de singe" (Frankrijk), de Gastyne. 4. Beste reclamefilm „Bols" (Nederland), van Joop Geesink. Paedagogische- en wetenschappelijke films en actualiteiten 1. Het beste document: „Zebediela" (Zuid-Afri- kaanse Unie), van Hyman Kristein. 2. Beste wetenschappelijke film: „Anesthésie générale pour la chirurgie locale" (Denemarken), van Henriksen. 3. Beste Kultuurfilm: „Césarée" (Frankrijk Al- gerië), van J. C. Huesman. 4. Beste schoolfilm: „Bloedsomloop" (Engeland), van B. Lacey. 5. Beste reportage: „Entre Charybde et Scylla" (Italië). De jury betreurt het, aan de Belgische film „Graine de feu" niet dezelfde prijs „ex aequo" te hebben kunnen verlenen. 6. Beste wekelijks filmjournaal op datum van 20 Juni 1949: „Fox Movietone" (Verenigde Sta ten). 7. Beste montage van actualiteiten in België ge draaid tussen 1 Januari 1948 en 23 Februari 1949: „Belgavox" (België). Speciale prijzen Deze prijsuitreiking werd gecompleteerd door een zeker aantal speciale prijzen door officiële en privé- groeperingen toegekend: 1De prijs van het Ministerie van Openbaar Onderwijs, toegekend aan de beste film over de jeugd: „Au Carrefour de la Vie" (O. N. IL), van Henri Storck. 2) De prijs van het Commissariaat-Generaal der Regering van de nationale tentoonstellingen van de arbeid, voor een film die op bijzondere wijze de scheppende waarde van de arbeid belicht, „Ra dar d'atterissage" (Frankrijk). 3) De prijs van het Katholiek Internationaal Werk voor de Film toe te kennen aan de film het meest geschikt om bij te dragen aan de geeste lijke en zedelijke verheffing van de mensheid: „Home of te brave" (Verenigde Staten). 4) De medaille van het internationaal Comité voor de artistieke, letterkundige en wetenschap pelijke verspreiding door de film: „Daybreak in Udi" (Groot-Brittannië).

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 24