FRANKRIJK GROOT BRITTANNIË ITALIË ROEMENIE 25 Dit jaar zal te Cannes het derde Internationale Filmfestival worden gehouden van 2 tot 17 September, hetwelk gewijd zal zijn aan de film kunst in al haar vormen. Elk land kan aan dit festival deelnemen met hoofd- en bijfilms. Uitgezonderd zijn weten schappelijke- en onderwijsfilms. De films moeten vervaardigd of uitgebracht zijn gedurende de twaalf maanden, die aan de opening van het festival voorafgaan en mogen niet aan een andere filmcompetitie hebben deelgenomen. Van de landelijke inzending mag ten minste 50 van het aantal films niet vertoond zijn buiten het land van oorsprong. Het jaarlijkse Internationale Festival voor Do cumentaire Films zal voor de derde maal worden gehouden in het kader van Internationaal Festi val voor Muziek en Drama te Bdinburg van 21 Augustus tot 11 September. Daar dit het enige Internationale Festival is, dat gewijd is aan de documentaire film, bestaat er bij de producenten van documentaire films over de gehele wereld grote belangstelling voor. Competitie is uitgesloten bij dit festival, dat eei- manifesterend karakter heeft. Het vorig jaar werden 130 films van 26 ver schillende landen vertoond. De tiende Biënnale zal van 11 tot 31 Augustus a.s. in het Lido te Venetië worden gehouden. Het reglement bepaalt, dat landen met een jaar productie van meer dan 150 hoofdfilms er maxi maal 8 mogen inzenden. Aan landen met een ge ringere productie, welke evenwel nog boven de 50 films is, zoals bijvoorbeeld Frankrijk, Italië en Groot Brittanië, mogen met ten hoogste 4 hoofd films deelnemen en de overige landen hebben het recht 1 hoofdfilm in te zenden. Deze voorwaarden gelden ook voor de overige filmcategorieën als documentaire, wetenschappelij ke en paedagogische films enz. De te vertonen films mogen niet langer dan 18 maanden voor de opening van de Biënnale zijn uitgebracht en moeten, zoveel mogelijk, worden voorzien van Franse of Italiaanse titels. Tijdens de Biënnale zal te Venetië van 24-29 Augustus een internationaal congres worden ge houden, dat de volgende onderwerpen zal behan delen: a. filmologie: geestelijk peil en begrip van de bioscoop; b. sociologie: de bioscoop als middel voor onder zoek en voor sociale actie. Dit congres wordt georganiseerd door het Bu reau van de President van de Italiaanse Minister raad, de Italiaanse sectie voor filmologie, samen gesteld uit de betrokken afdelingen van het bu reau van de MinisterPresident en van de Univer siteit van Rome, in opdracht van het Internatio nale Bureau voor Filmologie te Parijs. Onlangs werd een decreet uitgevaardigd waarbij alle Roemeense bioscopen, ongeveer 200 in getal, werden genationaliseerd. Bovendien zijn alle filmstudio's, laboratoria en verhuurkantoren onder staatscontrole gekomen. De voormalige eigenaars zouden schadeloos wor den gesteld uit de opbrengsten. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST (Opgave nr. 9) Pagina 27: 's-Gravenhage, Asta Theater. Schrappen: A. C. Childhouse, toevoegen: Ch. Matzen, directeur. Pagina. 27: 's-Gravenhage, Hollywood Theater. De aldaar vermelde telefoonnummers schrappen. Nieuwe telefoonnummers: 112911 en na 17.30 uur 113919. Pagina 37: St. Maartensdijk, De Gouden Leeuw, Markt A 37. Alles wat hierna vermeld is schrappen. Toevoegen: Telefoon 1 (L. P. Vrolijk, leider), M. J. Steketee, corr.-adres: C. P. Vrolijk, Kerkstraat 304, Oud- Gastel. Pagina 48: Steenbergen, Luxor Theater. Alles wat hierna vermeld is schrappen. Toevoegen: Grote Kerkstraat 2, L. P. Vrolijk, corr.-adres: Kerkstraat 304, Oud Gastel; telefoon 254 (K 1651, district Breda). Pagina 52: Waalwijk, Luxor Theater. Het corr.-adres van de Firma Gebrs. van Berkel luidt thans als volgt: Put- straat 10, Waalwijk, telefoon 453. Pagina 63, 64 en 65: Haarlem, Multifilm N.V. Schrappen: J. C. Mol en wat hierna verder is vermeld. Toevoegen: E. J. Verschueren, direc teur; Mej. Mr. W. C. van den Berg, procuratiehoudster; H. A. Boerma en T. Rouw, leiders. Pagina 64: Amsterdam, Visie. Privé-adres M. de Haas: Apollolaan 189 III, Amsterdam, telefoon 96374.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 27