IN MEMORIAM Dezer dagen heeft een zeer tragisch ongeluk aan een van de jongere figuren in ons bedrijf, de heer Jacq. van Biene, directeur van de N.V. Lu- mina Film, het leven gekost. Op Vrijdag 12 Augustus werd de heer Jacq. van Biene bij een auto-ongeluk op de Provinciale- v/eg te Vinkeveen zo ernstig gewond, dat hij tij dens het vervoer naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht aan zijn verwondingen overleed. Met het heengaan van de jonge directeur van de N.V. Lumina Film is een figuur verscheiden, wiens optreden allerlei beloften inhield. Ondanks zijn jeugdige leeftijd had hij zich reeds een plaats in ons bedrijf verworven. Ook voor de jonge Arnhemse generatie was hij geen onbekende. Voor de jonge Arnhemse kunstenaars heeft hij o.a. zeer veel gedaan. De heer Jacg. van Biene was een van de aller eersten, die na de bevrijding van Arnhem daar aan de slag gingen. Aanvankelijk stond de in de Cinema Palace door de E.N.S.A. in Arnhem voor de Geallieerde soldaten geopende bioscoop onder zijn leiding. In dit theater werden te Arnhem de eerste Engelse films na de bevrijding gedraaid. Later stond de heer Jacq. van Biene als bedrijfs leider van de N.V. Astra Filmmij. zijn vader bij met de verzorging en de uitbouw van het Arn hemse bioscoopwezen. In deze kwaliteit werkte hij mee aan verschillende belangrijke gebeurtenissen o.a. bij de Airborne-pilgrimage. Ook had hij een belangrijk aandeel in de verzorging van het con tact tussen de Geallieerde soldaten en de Neder landse burgerbevolking. Sedert het vorige jaar werkte de heer Jacq. van Biene met veel energie aan de opbouw van de N.V. Lumina Film. Hij had aller sympathie en zou zich ongetwijfeld in de loop der jaren tot een der voornaamste figuren in ons bedrijf hebben ontwikkeld. Dit alles heeft niet zo mogen zijn. Onze diepe deernis gaat uit naar zijn vader en moeder, de heer en mevrouw Ch. van Biene, die andermaal hard zijn getroffen. Hieraan vele woorden te wijden zou niet op zijn plaats zijn. Laten de heer en mevrouw van Biene verzekerd zijn van de hartelijke deelneming van het gehele Nederlandse film- en bioscoopbe drijf. Laat ook zijn echtgenote, mevrouw A. van Biene-de Wilde, die met haar vier maanden oud zoontje in de diepste droefenis is achtergebleven, zich verzekerd weten van alle hartelijke deelne ming. Talrijke vooraanstaande figuren uit het film en bioscoopbedrijf hebben de heer Van Biene be geleid op zijn laatste gang naar de begraafplaats Moskova te Arnhem, waar de Bondsvoorzitter, de heer M. P, M. Vermin, uit aller naam ontroe rende woorden heeft gesproken. VERGADERING LEDENRAAD Overeenkomstig het bepaalde in artikel 26 B van het Algemeen Bondsreglement is de Leden raad op Dinsdag 28 Juni j.1. in vergadering bij eengekomen ter behandeling van enige hoger be roepen ingesteld tegen beslissingen van het Hoofd bestuur door de Maatschappij Tuschinski N.V. te Amsterdam en door de heer M. J. W. Peters te Venlo. Beide beslissingen van het Hoofdbestuur wer den door de Ledenraad bevestigd. De onderwer- pelijke besluiten worden elders in dit blad onder Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement" vermeld. MUTATIES Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer Ch. Hart, Beverwijk, werd de heer A. F. Wolff, Utrecht, benoemd tot lid van het Bestuur van de Afdeling Het Centrum. Bij besluit van het Hoofdbestuur dd. 14 Juni jl. werd in de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer M. Gerschtanowitz, Rotterdam, als lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, voorzien door de benoeming van de heer G. J. Milius, Hoogezand. De heer H. J. de Vries, Gro ningen, werd benoemd tot plaatsvervangend lid dezer Commissie. INHOUDSOPGAVE OFFICIEEL ORGAAN Evenals het vorig jaar is door het Bondsbureau wederom een inhoudsopgave samengesteld van de in het voorafgaande jaar verschenen Bonds organen. Deze inhoudsopgave over 1948 is bij dit nummer ingesloten. Vooral voor hen, die nauw bij het organisato risch werk van de Bond zijn betrokken en die zich dus steeds volledig moeten kunnen oriënteren omtrent de onderwerpen, die rechtstreeks of zijde lings op het film- en bioscoopbedrijf betrekking hebben, vormen de Bondsuitgaven een niet te ontberen naslagwerk, dat echter slechts tot zijn recht komt, indien de afzonderlijke nummers teza men met de inhoudsopgave per jaar worden inge bonden.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 6