10 Hel sciiriflelijh gedeelte van het examen bioscoopoperateur in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam i>an 25-28 Juli 1949 enkel amendement was ingetrokken en enige an dere door het Hoofdbestuur al of niet gewijzigd waren overgenomen. Eveneens werden alle niet- geamendeerde artikelen van het ontwerp zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en werd aan het Hoofdbestuur volmacht verleend om bij de na der met de Stichting van de Arbeid en het Col lege van Rijksbemiddelaars te voeren definitieve onderhandelingen wijzigingen van redactionele aard of andere wijzigingen, die niet van ingrijpen de betekenis zijn, in het ontwerp-loonregeling aan te brengen. Ten slotte werd overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur besloten een sociale Com missie in het leven te roepen, die toezicht zal uit oefenen op de toepassing van de landelijke loon- regeling en die bij geschillen tussen werkgevers en werknemers voortspruitende uit deze regeling arbitreert. Deze commissie zal bestaan uit een klein aantal door het Hoofdbestuur te benoemen leden en een gelijk aantal door de besturen der vakbon den te benoemen leden, alsmede uit een voorzit ter, te benoemen door het Hoofdbestuur en de be sturen der vakbonden gezamenlijk. De behandeling van het laatste agendapunt, houdende het voorstel van het Hoofdbestuur om ingevolge artikel 8 der Statuten, Universal Inter national Films Nederland N.V. i.o. te Amsterdam van het lidmaatschap van de Nederlandsche Bio scoop-Bond vervallen te verklaren, werd aange houden tot de volgende algemene ledenvergade ring. De vergadering werd omstreeks zes uur door de Voorzitter met een woord van dank aan de leden gesloten. NIEUWE DIPLOMA'S Binnenkort zal worden overge gaan tot het uitschrijven van lid- maatschapsbewijzen voor het jaar 1950 (hoogstens twee per zaak) ten behoeve van hen, die als al leen-eigenaar, bestuurder of lei der overeenkomstig de reglemen taire bepalingen in het Leden- en Bedrij f sregister staan ingeschre ven. Eveneens zullen worden uitge reikt vertegenwoordigerskaarten die 2.50 per stuk kosten en be wijzen van donateurschap. Leden of donateurs, die een of meer der hiervoor bedoelde diploma's wensen te ontvangen, gelieven hiervan opgave te doen aan het Bondsbureau met vermelding van namen en voor letters der betrokken personen en onder toezen ding van één pasfoto per persoon, formaat: 3 X 3j/2 cm., alsmede, voor wat betreft de vertegen woordigerskaarten, onder gelijktijdige betaling van 2.50 per kaart. Bovendien zullen worden uitgereikt diploma's oorlogsinvaliden, die door de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht aan het Bonds bureau zijn opgegeven. Houders van dit bewijs voor kosteloos bioscoopbezoek zijn alleen mili tairen, leden van de illegaliteit of van de koop vaardij, die door hun strijd tegen de vijand in valide zijn geworden. Zij, wier invaliditeit door het verloop van tijd beneden een zeker percen tage is gedaald, worden door de Geneeskundige Dienst van de lijsten afgevoerd. Al ontbreken dus uiterlijke kenmerken van letsel, zoals bij doofheid of beschadiging van andere inwendige organen, dit betekent niet, dat deze personen valide zijn. De leden worden verzocht met het aanvragen van diploma's niet te lang te wachten, ten einde opeenhoping van werk en dus vertraging in de verzending, te voorkomen. Wat de oorlogsinvaliden betreft, vertrouwen wij gaarne, dat dezen door de leden, evenals voorheen, met welwillendheid zullen worden be handeld en dat het personeel van de bioscopen eveneens in die zin zal worden geïnstrueerd. De diploma's 1949 blijven, zoals te doen ge bruikelijk, ook in het nieuwe jaar nog enige tijd geldig tot nadere aankondiging.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 12