BELASTING Vermake 'd leaen 10 OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wijziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Baarn Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloot de raad op Donderdag, 12 Januari j.L, het percentage van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 terug te brengen tot 20. Dit besluit werd zonder hoofdelijke stemming ge nomen nadat de woordvoerders van de Anti- revolutionnaire en Christelijk-Historische fracties, hoewel principiële tegenstanders van de bioscoop, verklaard hadden het onjuist te achten ,dat op de vermakelijkheden zulk een zware druk werd gelegd. Bocholtz Op 1 Januari j.1. werd in de gemeente Bocholtz een permanente bioscoop-B geopend. Met ingang van dezelfde datum werd krachtens een besluit van de gemeenteraad de heffing op filmvoorstel lingen van 35 verlaagd tot 20%. Gilze en Rijen Naar aanleiding van een gezamenlijk adres van de Stichting de Katholieke Kring en de Harmonie Bioscoop te Rijen, werd door Burgemeester en Wethouders een voorstel ingediend om de belas ting op vermakelijkheden te verlagen tot het nor male tarief van 20%. Bij de bespreking van dit voorstel in de ver gadering van de Raad op 31 Januari j.1. werd door de Voorzitter opgemerkt, dat men hier nog wel spreekt van belastingen, maar dat het in feite hierop neerkomt, dat de patiënt zoveel bloed wordt afgetapt, dat hij precies nog niet overlijdt. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen, waardoor de belasting met ingang van 1 Januari j.1. tot 20 zal worden terugge bracht. Gulpen Bij raadsbesluit van Vrijdag 3 Maart j.1. werd de belasting op vermakelijkheden, voor filmvoor stellingen van 35 teruggebracht op 25 Dit besluit werd genomen op voorstel van een lid van de raad naar aanleiding van een request van de exploitant van bioscoop ,,De Kroon" te Gulpen. Huissen De raad van de gemeente Huissen heeft onlangs op voorstel Burgemeester en Wethouders beslo ten de belasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 en wel met terugwerkende kracht van 1 Januari j.1. af. Lichtenvoorde Op Zaterdag 4 Maart j.1. heeft de raad van de gemeente Lichtenvoorde zonder noofdelijke stem ming het voorstel van Burgemeester en Wethou ders aangenomen om de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen van 35 c/i terug* te bren gen op 20 Lisse Op voorstel van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Lisse heeft de Raad op 10 Fe bruari j.1. besloten de vermakelijkheidsbelasting voor films van 35 terug te brengen tot 25 In hun voorstel aan de Raad constateerden Burgemeester en Wethouders, dat, na een jaar van practische toepassing van een hoog heffings percentage, het indertijd naar voren gebrachte be zwaar, dat deze verhoging een remmende invloed zou uitoefenen op de bioscooponderneming, juist blijkt geweest te zijn. Burgemeester en Wethouders stelden verder vast, dat, ofschoon er wellicht ook andere oor zaken waren aan te wijzen voor een verschuiving naar de goedkopere rangen, niet kon worden ont kend, dat in een hoog heffings^jpercentage onmis kenbaar de tendenz aanwezig is, om de kosten, door het nemen van een goedkopere rang, te drukken en dat het gevolg van een en ander is een scherpe inkomstendaling van de exploitant. Zij trokken hieruit de conclusie, dat de verhoging van de vermakelijkheidsbelasting voor een be langrijk deel in mindering komt op het inkomen van de bioscoopondernemer, zo zelfs, dat diens bestaan daardoor bedreigd wordt. Nieuwer-Amstel De gemeenteraad van Nieuwer-Amstel heeft op Maandag 6 Maart j.1. besloten de belasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 Burgemeester en Wethouders stelden in het be trokken voorstel, dat zij termen aanwezig achtten om de exploitante van de plaatselijke bioscoop te gemoet te komen, omdat de in Februari 1948 in gevoerde verhoging mede het karakter van be drij f sbelasting heeft verkregen vanwege de rem mende invloed, welke van haar uitgaat op het bio scoopbezoek. Temeer", zo beklemtoonden Bur gemeester en Wethouders, „daar ons inmiddels is gebleken, dat een eventuele verlaging der verma kelijkheidsbelasting geen aanleiding kan zijn voor de toepassing van de zogenaamde kortingsrege ling, bedoeld in artikel 6 der wet Noodvoorzie- Vervolg op pagina 14

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 12