20 A. v. d. Bijl en Mejuffrouw M. M. Ottema, tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie dei- bioscoop Olympia Theater te Amsterdam, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer B. Ottema; de N.V. Holland Film te Amsterdam, waarvan directeuren zijn de heren W. K. G. en B. W. G. van Roven, tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploitaties der C.V. RemaPlaza en Ceintuur te Amsterdam, C.V. Lichtspel Centrum- Apollo, Bio, Edison en Luxor te Amsterdam, C.V. Hallen TheaterHallen Theater te Amsterdam, N.V. AtonApollo en Flora Theater te Zaandam en Concordia te Amstelveen, alsmede van de heer A. B. M. van Royen West-End Theater te Amsterdam, (zulks onder bepaalde condities); de heer A. P. M. Peeters te Oudgastel tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie der bioscoop Flora te Delft, welke voorheen werd ge ëxploiteerd door de heer R. A. van Mourik te 's- Gravenhage, (zulks onder bijzondere condities); de N.V. Bioscoop Centraal te Krommenie, waar van directrice is Mevrouw J. M. Roos-Sely, tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie der bioscoop Centraal te Krommenie, welke voor heen werd geëxploiteerd door wijlen de heer N. Roos, (zulks onder bepaalde condities); de heer H. Berkhout te Beesd, tot het gaan ex ploiteren van een permanente bioscoop-B in Ge bouw Irene, aldaar, (zulks onder bepaalde condi ties); de N.V. Gofilex tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal Bakens te As ten, (zulks onder bepaalde condities). Aangezien gebleken is, dat de heer H. M, Kes- sels-janssen te Velden niet in staat is gebruik te maken van de hem door het Hoofdbestuur ver leende inschrijving van een permanente bioscoop- B voor zaal De Blokhut te Velden, heeft het Hoofdbestuur het besluit tot inschrijving van deze zaak in het Bedrijfsregister ingetrokken. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 1 Maart 1950 besloten toestemming te verlenen, als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer A. G. van Tol Jr. te 's-Gravenhage (Airghost) tot het gaan exploiteren van de be drijfstak f van een filmfabriek, met de beperking, dat het hem slechts geoorloofd is korte kleuren films in eigen beheer en in opdracht op te nemen en te cutten, waaronder wordt verstaan snijden en monteren. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 25 November 1949 behandeld een hoger beroep, ingesteld door de heer A. M. A. van Tetering te Haarlem, tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 1 Juni 1949, waarbij aan hem de gevraagde toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuw filmver huurkantoor (Animex) te Haarlem werd gewei gerd. De Beroepcommissie bevestigde de beslis sing van de Commissie Nieuwe Zaken en besloot derhalve eveneens de gevraagde toestemming aan appellant te weigeren. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 5 December 1949 behandeld een hoger beroep, ingesteld door het Bestuur van de Afdeling Het Oosten van de Nederlandsche Bios coop-Bond, tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 16 September 1949, waarbij aan de Firma Gebrs. Veenhuizen te Hengelo (O.) de gevraagde toestemming werd geweigerd tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in het gebouw Lumière te Steenwijk. De Beroepcommissie bevestigde deze beslissing en weigerde derhalve eveneens de gevraagde toe stemming aan de Gebrs. Veenhuizen te ver lenen. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap heeft zich aangemeld de heer J. F. Schoon, Karmelweg 8B te Rotter dam, die het Corso Theater te 's-Gravenhage gaat exploiteren; de heer C. J. D. Meerstadt, die de bioscoop exploitatie Odeon te Zutphen voortgezet; de Firma Bioscoopbedrijf voorheen B. Ottema, die de bioscoopexploitatie Olympia, Bellamystraat te Amsterdam, voortzet; de Firma L. Groen I. van Frank, die de bio scoopexploitatie Hollandia Theater, Nieuwe He rengracht te Amsterdam, voortzet; de N.V. Holland Film, die de bioscoopexploi taties van de C.V. Rema, de C.V. Lichtspel Cen trum, de C.V. Hallen Theater, de N.V. Aton en de heer A. B. M. van Royen heeft overgenomen; de heer A. P. M. Peeters, die de bioscoop Flora Theater te Delft gaat exploiteren; de N.V. Bioscoop Centraal te Krommenie, die de gelijknamige bioscoopexploitatie voortzet: de heer H. Berkhout te Beesd, die een perma nente bioscoop-B in gebouw Irene aldaar gaat exploiteren; de heer A. G. van Tol Jr. die de bedrijfstak I van een filmfabriek gaat exploiteren.

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 22