Groot-Brittannië India Italië 27 Bioscoopbezoek van kinderen Onlangs heeft de Social Survey, een afde ling van het Government's Central Office of In formation, een onderzoek beëindigd naar het bio scoopbezoek van kinderen ten einde materiaal te verzamelen voor een statistische analyse. Dit on derzoek werd ingesteld op last van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Zodra het concept door dit departement is goedgekeurd zal publicatie kun nen volgen. De door het Ministerie van Binnenlandse Zaken in 1947 benoemde ,,Committee on Children and the Cinema" heeft eveneens haar onderzoekingen beëindigd en houdt zich thans bezig met het op stellen van een rapport, dat waarschijnlijk nog dit voorjaar als witboek zal worden gepubliceerd. Onze lezers zullen zich in dit verband het me morandum herinneren (zie Officieel Orgaan no. 152 d.d. 9 November 1948: ,,Vrijgesproken"), dat door de Britse rechterlijke macht in October van het vorig jaar aan deze Commissie werd gericht en waarin zij in een twaalftal punten haar stand punt te kennen heeft gegeven inzake het vraag stuk film en jeugd. Een der conclusies luidde: ,,De film houdt de jongens af van kattekwaad, de man nen uit de kroeg en de meisjes van de straat". Actie tegen belasting op filmvoorstellingen De regering van India heeft thans de benoeming bekend gegeven van een commissie, die een on derzoek zal instellen in het film- en bioscoopbe drijf. Tot de instelling van deze commissie werd reeds maanden geleden besloten, doch de regering bleek grote moeite te hebben personen te vinden, die voldoende op de hoogte waren van het filmbe drijf om ter zake van advies te kunnen dienen. De instelling der Cjmmissie werd ten zeerste bespoedigd doordat de actie tegen de drukkende belastingen, die het film- en bioscoopbedrijf ont wikkelde, haar hoogtepunt vond in een gezamen lijke sluiting van alle bioscopen in India, ruim 2000 in getal, op 30 Juni van het vorig jaar. Aan deze sluiting kwam eerst een einde toen de regering een spoedige inlossing toezegde van de reeds eerder gegeven belofte tot het instellen van een onderzoek, Biënnale 1950 Het bestuur van de Xlde Internationale Ten toonstelling van Filmkunst (Mostra Internazio- nale d'Arte Cinematografica) heeft voor 1950 aangekondigd: De eerste Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en van de Documentaire Film over Kunst, en het tweede Internationale Festival van Jeugd films. De eerste Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en Documentaire Film over Kunst zal de volgende groepen en afdelingen van films omvatten, ten einde de steeds groeiende betekenis als bijdrage aan de filmkunst te onder strepen: WETENSCHAPPELIJKE FILMS Afdeling 1, films betreffende wis- en natuur kunde Afdeling 2, films betreffende scheikunde Afdeling 3, films betreffende geneeskunde Afdeling 4, films betreffende chirurgie Afdeling 5, films betreffende natuurwetenschap pen Afdeling 6, films betreffende mechanica Afdeling 7, films betreffende techniek en arbeid FILMS OVER KUNST Afdeling 1, documentaire films over schilder kunst Afdeling 2, documentaire films over beeldhouw kunst Afdeling 3, documentaire films over architectuur Afdeling 4, documentaire films over muziek Afdeling 5, experimentele films Afdeling 6, avant-garde films CULTURELE FILMS Afdeling 1, documentaire films over folklore en landschap Afdeling 2, aardrijkskundige en geschiedkundige, documentaires Afdeling 3, documentaire films over sociale ont wikkeling Afdeling 4, biografische documentaires Afdeling 5, documentaire films over verschillen de onderwerpen De eerste Internationale Tentoonstelling van de Wetenschappelijke Film en van de Documentaire VAN OVER DE GRENZEN

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 29