BELASTING Vennakehkked eaen 10 OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Budel Op 10 Mei j.1. heeft de Raad der gemeente Budel op voorstel van Burgemeester en Wethouders be sloten de heffing van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 De Raad heeft daarbij o.m. overwogen dat ge bleken is, dat bij een heffing van 35 geen ren dabele exploitatie te voeren is; dat voorts alles dient te worden gedaan om de inwoners in eigen gemeente een aangename ontspanning te verschaffen en daardoor te trachten de inwoners en vooral de jeugdige personen verre te houden yan voor hen verderfelijke plaatsen. Delfzijl De gemeenteraad van Delfzijl, overwegende dat krachtens de plaatselijke verordening een verma kelijkheidsbelasting van 30 werd geheven voor filmvertoningen, terwijl voor alle overige vermake lijkheden uitgezonderd voor dansen een tarief gold van slechts 25%, besloot in zijn vergadering van 22 Mei j.1. de betrokken verordening te wijzi gen, met dien verstande, dat het percentage voor filmvoorstellingen eveneens werd gebracht op 25. Filmvoorstellingen, waarin naast de journaals uitsluitend films worden vertoond, die door de Cen trale Commissie voor de Filmkeuring zijn goedge keurd overeenkomstig artikel 1 sub 2, 2e der Wet zijn thans geheel vrijgesteld van belasting. Deurne De Raad der gemeente Deurne heeft op 23 Fe bruari besloten de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen terug te brengen tot 20 Deze verlaging vond plaats naar aanleiding van de dringende verzoeken, welke door de heer P. Vink Sr., exploitant van ,,Bio-Vink", aan de Raad waren gericht. Reeds einde Juli 1949 was door Burgemeester en .Wethouders een voorstel ingediend om de belas ting vast te stellen op het oude tarief van 20%, welk voorstel werd afgestemd. Eiren Jeugd- en sprookjesfilms zijn in Elten thans vrij gesteld van vermakelijksheidsbelasting. Haarlemmermeer Ingevolge een verzoek van de heer D. Rosenga, exploitant van het Studio Theater te Zwanenburg, en van de Firma Van Ouds De Waterwolf, exploi- tante van het Royal Theater te Hoofddorp en van het Bioscooptheater Van Ouds De Waterwolf te Badhoevedorp, werd in de gemeente Haarlemmer meer de vermakelijkheidsbelasting van 35 ver laagd tot 25 Voor filmvoorstellingen, waarin uitsluitend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Wet of films welke door de Stichting Neder landse Filmclub het praedicaat ,,Film van de maand" is verleend, zal de heffing voortaan 20 bedragen. Hoogezand De dringende verzoeken tot verlaging der ver makelijkheidsbelasting, welke de heer J. Milius, exploitant van Bioscoop Hoogezand tot de Raad dezer gemeente heeft gericht, hebben ertoe geleid dat de Raad in zijn vergadering van 20 Juni j.1. op voorstel van Burgemeester en Wethouders met algemene stemmen besloten heeft de belasting op vermakelijkheden voor filmvoorstellingen, in gaande 1 Juli 1950, te verlagen tot 20 der netto recette. Posterholt Met ingang van 1 Mei j.1. werd in deze ge meente de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoor stellingen verlaagd tot 20 Schijndel Een request, dat door de heer L. Steenbakkers, exploitant van het City Theater te Schijndel, aan de Gemeenteraad werd gericht, had tot resultaat dat deze in zijn vergadering van 15 Juni j.1. besloot de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 Terneuzen De Raad van de gemeente Terneuzen heeft in zijn op 17 Mei gehouden vergadering besloten het hef fingspercentage der vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen terug te brengen van 35% op 20%. Een voorstel hiertoe was door het College van burgemeester en Wethouders niet gedaan, maar een verzoek van de heer P. F. Standaert, exploitant van de Concertgebouw Bioscoop en van het Luxor Theater, aldaar, werd door de Raad behandeld met het bovenvermeld resultaat. Uithuizen De belasting ypor alle vermakelijkheden, welke

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 12