IN MEMORIAM 11 Op 8 April overleed te Zaltbommel in de leeftijd van 63 jaar de heer L. Wille, exploitant van de Luxor Bioscoop aldaar. De heer Wille was jaren lang lid van de Bond en werd in bedrijfskringen algemeen geacht. Hij was een van die mensen, die rustig hun zaken drijven zonder op de voorgrond te treden en waaromtrent men nooit of te nimmer klachten verneemt. Het Hoofdbestuur heeft de familie Wille zijn innige deelneming met het heen gaan van genoemde heer betuigd en bij de begra fenis, welke op 12 April op de Algemene Begraaf plaats te Zaltbommel plaats vond, werd het ver tegenwoordigd door de heer A. F. Wolff uit Utrecht, Voorzitter van de Afdeling Het Centrum. Vier dagen later, op 12 April ontviel de Bond een ander lid, de heer J. Eichwald in Zeist, die na een korte doch hevige ziekte in de kracht van zijn leven overleed. De heer Eichwald bereikte slechts de leeftijd van 50 jaar. Als gevolg van de oorlog zijn hem zware tegenslagen niet bespaard gebleven; desondanks wist hij zich daarboven uit te werken en mocht hij het genoegen smaken de gemeente Zeist na de oorlog te verrijken met een keurige nieuwe bioscoop, welke het bedrijf tot eer strekt. Het Hoofdbestuur betuigde de familie Eichwald zijn hartelijke deelneming met het geleden verlies. De teraardebestelling vond plaats op 14 April op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Zeist, waar bij de heer Ch. van Biene uit Arnhem, voorzitter van de Afdeling Het Oosten, het Hoofdbestuur heeft vertegenwoordigd. Mogen deze leden in vrede rusten. (Vervolg van pagina 10) 25 van de entree-prijzen bedroeg, is bij besluit van de Raad der gemeente Uithuizen d.d. 30 Maart j.1. verlaagd tot 20 De Raad heeft daarbij overwogen, dat het steeds teruglopende bezoek een zeer belangrijke verminde ring van inkomsten voor de betrokkenen betekent en dat de hoge belasting een gezonde ontwikkeling van het zakenleven en verenigingsleven belemmert, hetgeen hij schadelijk acht voor de plaatselijke ge meenschap. HET OPERATEURSEXAMEN 1950 Het schriftelijke gedeelte van het operateurs examen 1950 zal worden afgenomen op 25 en 26 Juli a.s. te Amsterdam. Het mondelinge examen vindt plaats in de laatste twee weken van Augustus. Daar mede op grond van de loonregeling voor het bioscoopbedrijf iedere operateur, behoudens leerlingen, per 1 September a.s. het operateursdi ploma resp. een vrijstelling moeten bezitten om als zodanig werkzaam te kunnen zijn, is het van be lang, dat zoveel mogelijk operateurs door middel van het afleggen van bovenbedoeld examen dit jaar trachten het vereiste diploma te behalen. Nadere inlichtingen omtrent het examen worden op aanvrage verstrekt door het Bestuur der Stich ting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel" waarvan het Secretariaat op het Bondsbureau is gevestigd. De inschrijving sluit definitief op 13 Juli a,s» PRACTIJK-CERTIFICAAT Het Bestuur van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" deelt ons mede, dat ten aanzien van de verplichting om op 1 September a.s. het operateursdiploma resp. een vrijstelling te bezitten een speciale regeling is getroffen voor operateurs die werkzaam zijn in bioscopen waar de normale wekelijkse arbeidstijd 24 uur of minder bedraagt'en, wier functie als zo danig gewoonlijk een nevenberoep is. Voor deze operateurs zal namelijk de gelegen heid worden geopend om door het afleggen van een speciaal examen, dat uitsluitend op de prac- tijk is gericht, in het bezit te komen van een zo genaamd practijk-certificaat. Dit certificaat geeft de houder slechts het recht in bioscopen als bo venbedoeld operateurswerkzaamheden te verrich ten. Dit bijzondere examen zal worden afgenomen in Maart of April 1951 en er zal een schriftelijke cursus worden uitgegeven, waarmede belangheb benden zich in ongeveer 26 weken op dit examen kunnen voorbereiden. Deze cursus begint in Sept. a.s. en de inschrijving sluit op 15 Juli a.s. Aan hen die de cursus gaan volgen kan tijde lijk dispensatie worden verleend van de verplich ting om op 1 September a.s. het operateursdiplo ma resp. een vrijstelling te bezitten. Nadere inlichtingen hieromtrent worden door het Secretaraat van genoemde Stichting op aan vrage verstrekt.

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 13