GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRIJ ESREGEEM ENT 12 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen BV drijfsreglement aan: de heer Jac. Miedema tot het verplaatsen van zijn permanente bioscoop-B in Gebouw De Koppel- paarden te Lichtenvoorde naar Gebouw De In dustrie aan de Dijkstraat, aldaar; de heer A. Matton te Uitgeest tot het overne men en voortzetten van de bioscoopexploitatie Theater Modern te Eysden, welke tot dan toe werd geëxploiteerd door de Firma Biemans Bioscopen; de heer S. Barnstijn te Utrecht tot het omzetten van zijn bioscoopexploitatie Theater De Roskam te Loosduinen (gem. 's-Gravenhage) in een naam- looze vennootschap, zulks onder beperkende voorwaarden de Firma Jos. Herberichs te Kerkrade, in ver band met de afbraak en herbouw van het Hollandia Theater te Kerkrade, om de daarin gevestigde bioscoopexploitatie tot uiterlijk 1 October 1950 tijdelijk voort te zetten in het St. Hubertushuis, aldaar; de heer J. S. Thedinga te Zutphen tot het om zetten van zijn bioscoopexploitatie Apollo Theater te Assen in een naamloze vennootschap, zulks onder beperkende voorwaarden; de heer L. van Wersch te Simpelveld tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in de Harmoniezaal te Bocholtz, zulks ter vervan ging van de tot dan toe door de heer C. F. Schee pers in de Wilhelminazaal aldaar geëxploiteerde permanente bioscoop-B; de heer J. S. Thedinga te Zutphen tot het overnemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A Odeon Theater te Zutphen, welke tot dan toe werd geëxploiteerd door de heer C. J. D. Meerstadt; Mevrouw M. van Wely-Luxembourg tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het Societeitsgebouw aan de Hoofdstraat te Aardenburg (Z.); de heer H. van Bergen te Baarlo (N.Br.) tot het gaan exploiteren van een permanente Bioscoop-B in Zaal Thalia, aldaar; de N.V. Gofilex tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal Schepens te Budel, welke zaal voorheen op naam stond van de 'CV. Desmets Bioscoopexploitatie te Amsterdam, (deze CV. exploiteert thans een permanente bio scoop-B in de Zinkfabrieken te Budel); de Firma Gebrs. van Ewijk tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-B in het Ma rinekamp te Doorn; Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten afwijzend te beschikken op de volgende aanvragen om toestemming als bé doeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsregle- ment, ingediend door: de N.V. Mij. Tuschinski tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploitatie in het Me- tropole Palace te 's-Gravenhage; de N.V. Kinotechniek om uitbreiding van de thans beperkte inschrijving van de bedrijfstakken a en b van haar filmverhuurkantoor, tot de verhuur van journaalfilms uitsluitend via de Lijst van Geen Bezwaar; de heer J. W. Schuitemaker tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-B in het Ma- rinekamp te Valkenburg (Z.H.). De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 19 Juni vernietigd de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan de Mij. Tuschinski N.V. de gevraag de inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van het Metropole Palace te 's-Gravenhage werd geweigerd, en besloot aan genoemde N.V. de ge vraagde inschrijving alsnog te verlenen onder de voorwaarde, dat de exploitatie dezer permanente bioscoop-A zodanig zal worden gevoerd, dat jaar lijks ten minste 50 van de speeltijd van deze zaak zal worden besteed voor de vertoning van films van leden-filmverhuurders, die zowel van de Mij. Tu schinski als van de met haar, op welke wijze dan ook, verbonden ondernemingen, onafhankelijk, en evenmin met voorbedoelde ondernemingen op enigerlei wijze verbonden zijn. Deze beslissing van de Ledenraad is genomen op grond van de over weging, dat het karakter van de aanvrage werd gewijzigd door de bereidverklaring van appellante (Tuschinski) om zich vrijwillig te verplichten ten minste 50 van de vertoningstijd van het Metro pole Palace te besteden voor de vertoning van films van de van haar onafhankelijke filmverhuurders, waardoor de grondslag aan de bezwaren van het Hoofdbestuur tegen deze inschrijving (namelijk de te duchten excessen op concurrentiegebied) werd ontnomen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 26 April besloten toestemming te verlenen, als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement, aan: de N.V. Tivoli Theater, gevestigd te Amers foort, tof het gaan exploiteren van een nieuwe per

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 14