13 manente bioscoop-A in Gebouw Tivoli aan de Nieuwstraat no. 81 te Apeldoorn; de N.V. City Theater te Eindhoven tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A in de wijk Stratum aan de Leenderweg te Eindhoven. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 26 April besloten afwijzend te beschikken op de aanvrage van de Firma Minerva Theater tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in Gebouw De Veluwe aan de Regentesse- laan 15 te Apeldoorn. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 11 Mei behandeld het hoger be roep, ingesteld door het Bestuur van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken d.d. 1 Maart, waarbij aan de heer A. G. van Tol Jr. te 's-Gravenhage toestemming werd verleend tot het gaan exploite ren van de bedrijfstak f van een filmfabriek. De Beroepcommissie vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en besloot derhalve aan genoemde heer de gevraagde toestemming, als hier voor bedoeld, te weigeren. LONEN BIOSCOOPOPERATEURS EN WERKBOEKJES Op verzoek van de Sociale Commissie, belast met de uitvoering der door het College van Rijks- bemiddelaars vastgestelde toonregeling voor het bioscoopbedrijf,,brengen wij het volgende onder de aandacht der leden: Reeds verschillende malen is geconstateerd, dat in werkboekjes van bioscoopoperateurs op de staat van dienst een andere functie is vermeld dan de operateur in werkelijkheid uitoefent. Zo is bijvoor beeld soms ingevuld, dat de houder van het werk boekje werkzaam is als eerste operateur, hoewel hij in feite werkt als tweede operateur. Hetzelfde is van toepassing op hetgeen op pagina 3 van het werkboekje is ingevuld. Hierin moet zo spoedig mogelijk verbetering komen, daar de werkboekjes mede zullen worden geraadpleegd bij de controle door de Overheid op de betaalde lonen aan operateurs. Derhalve wordt de leden geadviseerd onverwijld de werkboekjes van hun operateurs te controleren en ervoor te zorgen, dat de juiste functie van: eerste operateur, belast met de leiding in de cabine; eerste operateur, niet belast met de leiding in de cabine; tweede operateur; derde operateur; leerling-operateur; op pagina 3 alsmede op de staat van dienst in het werkboekje wordt ingevuld. Het loon, dat aan een operateur krachtens de loonregeling wordt betaald, moet overeenstemmen met de functie die hij blij kens de invulling in het werkboekje verricht. Volledigheidshalve zij erop gewezen, dat op pagina 3 van het werkboekje alleen de functies van chef-operateur, eerste en tweede operateur zijn ge drukt. De term chef-operateur is vervallen. Achter de term: eerste operateur" moet naar gelang der omstandigheden toegevoegd worden: „belast met de leiding in de cabine" of ,,niet belast met de leiding in de cabine". De functie derde operateur" moet op pagina 3 met inkt tussen de hoofden „leerling- operateur" en „tweede operateur" worden bijge schreven. Voorts zijn er in verschillende bioscopen ook technische bedrijfsleiders. Al vallen zij buiten de loonregeling, zij moeten toch een werkboekje in hun bezit hebben. In hun werkboekje moet dus zowel op pagina 3 als op de staat van dienst wor den vermeld, dat zij werkzaam zijn als technisch bedrijfsleider. Ten slotte moge de leden nog gewezen worden op de verplichting, dat elke technische bedrijfs leider en elke operateur, die in het bioscoopbedrijf werkzaam is, in het bezit van een werkboekje moet zijn en dat het ontbreken ervan ook aanleiding kan geven tot moeilijkheden met de controlerende in stanties. Mocht een employé nog een werkboekje nodig hebben, dan kan dat bij de Technische Com missie (Secretariaat: Bondsbureau, Amsterdam) worden aangevraagd. TOELATING DONATEURSCHAP Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten tot het donateurschap van de Nederlandsche Bioscoop-Bond toe te laten: de heer F. Korsak, exploiterende de onderneming Cinetechnique, 54 Rue des Plantes te Brussel; de N.V. Handelsonderneming Gevaert, groot handel in Fotografische artikelen, Scheveningse- weg 110 te 's-Gravenhage, zulks met de bepaling, dat deze toelating eerst perfect wordt indien daar tegen binnen acht dagen na publicatie van dit be sluit in het Officieel Orgaan geen bezwaren wor den ingediend. LIQUIDATIE WAARBORGSOM In verband met de liquidatie van de door de heer A. G. van Tol Sr bij de Bond ge deponeerde waarborgsom worden de leden uitgenoodigd eventuele vorderingen op ge noemde heer binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen*

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 15