15 ben, omdat men algemeen de opvatting was toege daan, dat niet voldoende tot uitdrukking was ge bracht, dat de behandeling van normale aanvragen tot het verkrijgen van toestemming voor het gaan exploiteren van nieuwe respectievelijk het overne men van bestaande zaken op de gewone wijze moeten worden afgedaan. Goedgekeurd werd een amendement van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders om in artikel 5 het genoemde aantal van vijf films, dat iedere filmver huurder in ieder geval zal kunnen uitbrengen, te veranderen in tien. Daarna werd het gehele voorstel met de aan gebrachte wijzigingen in stemming gebracht en met vijftien tegen twee stemmen aangenomen. Uiting gevend aan zijn voldoening over dit be sluit, heeft de Voorzitter er op gewezen, dat er nu een tijd van hard werken voor de bestuurscolleges is aangebroken, waarin veel tijd, energie en toewij ding van de leden dier colleges zal worden peëist. Daarna heeft een der tegenstemmers Verklaard, dat hij, hoewel in principe tegenstander van het geno men besluit, in zijn beperkte sfeer er met volle kracht aan zal meewerken, dat er iets bereikt wordt, waarmede het algemeen belang zo goed mogelijk wordt gediend. Rest nog mede te delen, dat het Hoofdbestuur het voorstel tot intrekking van het Bedriifsbesluit inzake Technische Apparaten ter nadere bestude ring heeft teruggenomen. In de vergadering van 19 Juni heeft de Leden raad vernietigd een beslissing van het Hoofdbe stuur, waarbij een vergunning tot het overnemen van een bestaande bioscoop was geweigerd en waartegen door het betrokken lid beroep was in gesteld. FILMVERZEKERING Ons is gebleken, dat er ten aanzien van de door de Bond ten behoeve van de gezamenlijke leden afgesloten collectieve filmverzekering verschillen de malen misverstanden zijn ontstaan als gevolg van een onvoldoende bekendheid met de inhoud van de desbetreffende polissen. Wij menen er derhalve" goed aan te doen de leden nogmaals in kennis te stellen van de voor naamste bepalingen uit de polissen, welke wij hieronder laten volgen. Omvang der verzekering. De verzekering omvat alle verlies en elke mate riaalschade, hoe gering ook en hoe of waardoor ook ontstaan van of aan het verzekerde film- en reclamemateriaal. Hieronder is medebegrepen het risico tijdens de vertoning der films in de theaters en tijdens het vervoer. Van elke schade per ge beurtenis komt echter de eerste honderd gulden niet voor rekening van assuradeuren. Toelichting: In geval van schade zal door de expert van assuradeuren de firma A. Kiewit tevens worden geadviseerd voor rekening van welk lid de eerste 100,zal komen. Mochten partijen zich met dit advies niet kunnen verenigen, dan zal de expert deze kwestie voorleggen aan het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, dat met uitsluiting van andere instanties een bindend advies zal geven. Voorts is in de polis een bepaling opgenomen, die inhoudt, dat assuradeuren de door hen be taalde schade kunnen verhalen op het lid-exploi- tant, respectievelijk lid-filmbewerker, indien mocht blijken, dat de schade is ontstaan door eigen schuld, of grove nalatigheid van de exploi tant, de filmbewerker of hun bedrijfsleider(s) Smalfilms (filmcopieën smaller dan 35 mm.) Op de All-riskspolis zijn deze slechts gedekt voor zover zij zich bevinden bij leden van de Nederlandsch Bioscoop-Bond inclusief het trans port vice versa. Algemene opmerkingen In geval van schade aan de door een lid ge huurde, respectievelijk bij iietzelve in bewerking zijnde films dient het daarvan onmiddellijk de betrokken filmverhuurder(s) in kennis te stellen en tegelijkertijd de Firma Lazard Willing,, Rokin 9-15 te Amsterdam, zo volledig mogelijk in te lichten. Deze kennisgeving moet in elk geval binnen drie maal 24 uur nadat de schade is ont staan plaatsvinden. Bij schade ten gevolge van brand, explosie, zelf ontbranding, inbraak of diefstal en overigens ten gevolge van iedere strafbare handeling moet bo vendien onmiddellijk aangifte worden gedaan bij de bevoegde politie-autoriteiten. RECTIFICATIE In het artikel ,,Een nieuwe loonregeling" in no. 158 van dit orgaan stond abusievelijk vermeld, dat de heer E. F. Henny namens de Personeelsbond Film en Theaterbedrijven zitting heeft in de Sociale Commissie. Deze vakbond wordt evenwel in ge noemde Commissie vertegenwoordigd door de heren C. Proper en N. H. J. Zwart, terwijl de heren E. F. Henny en H. Th. Seisveld optreden namens de R.K. Bond St. Antonius, Sectie Film-, Bioscoop- en Theaterpersoneel. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies van de vereisten zijn van het lid' maatschap vervallen: de heer C. D. Meerstadt te Zutphen, voorma lig exploitant van het Odeon Theater, aldaar; de heer A. G. van Tol te 's-Gravenhage, voor malig exploitant van het Metropole Palace te 's-Gravenhage.

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 17