pure slechts bij uitzondering gebruik is gemaakt, zouden sommige films van goede strekking, die voor volwassenen zijn toegelaten, wellicht door enige coupures ook voor een lagere leeftijd kunnen worden toegelaten. Ik beveel dit in Uw bijzondere aandacht aan. Dames en Heren, ik stel er prijs op alvorens deze inleiding te beëindigen, mijn waardering uit te spreken voor de ernst en toewijding waarmede LI het subtiele en vaak zo ondankbare werk dat het onze is, bij voortduring verricht. Ik zeg ondankbare werk omdat ik niet zonder enige bitterheid moet vaststellen dat sommige film journalisten niet kunnen nalaten de indruk naar buiten te wekken alsof de Filmkeuring geregeld en a tort et a travers coupures in films gelast. Nog kort geleden schreef een filmcriticus over een Franse film dat de Filmkeuring haar door coupures onbegrijpelijk had gemaakt, zulks terwijl noch dooi de filmverhuurder noch door de keuring ook maar het geringste beeld was verwijderd. Ik zou willen besluiten met een opmerking over de herkeuring. Hoewel de herkeuring ene behandeling is voor een geheel nieuwe instantie die niet gebonden is door de beslissing in eerste aanleg, bij welke be handeling mede door een eventuele toelichting van de grieven vanwege de belanghebbende tegen de gegeven beslissing de zaak nauwkeuriger dan te voren mogelijk was, kan worden belicht, zal niet temin een tegenovergestelde beslissing als regel slechts dan moeten worden genomen, wanneer naar het oordeel der Herkeuringscommissie de eerste beslissing op grond van gewichtige redenen niet in stand behoort te blijven. Wanneer men niet aanneemt dat de eerste be slissing pertinent onjuist is te achten, zal in het algemeen gesproken, deze dienen te worden be vestigd. Ik ben hiermede aan het einde gekomen van mijn inleiding en zeg U dank voor de aandacht waar mede tl die hebt aangehoord." VACANTIE CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING De Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, Mr. D. Bijdendijk, deelt mede, dat de kantoren der Centrale Commissie voor de Film keuring wegens vacantie van het personeel gesloten zullen zijn van 30 Juli tot 13 Augustus aanstaande. Evenals in vorige jaren het geval was, zullen de periodieke journaals op de beide Donderdagen in dit tijdvak gekeurd kunnen worden, mits er voor wordt zorg gedragen, dat de journaals die dagen uiterlijk te 13 uur aanwezig zijn. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld de heer R. Oorlog, exploitant van de Concertzaal Bioscoop te Doesburg en de heer G. L. P. E. Koppen, exploitant van de bioscoop De Zwaan te Oirschot alsmede de Firma Verenigde Filmver huurkantoren Lumina-Monopole-D.L.S. te Am sterdam, waarvan firmanten zijn de NV. Lumina Film en de D.L.S. Film Holland NV., Mevrouw de Wed. P. C. Wijnen-Nagelkerken te Steenber gen voor de exploitatie van de permanente bio scoop-A Centraal Theater te Ravenstein en de firma P. H. Bertram Zn. voor de exploitatie van de permanente bioscoop-A City Theater te Nieuwenhagen. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd aan het Bondsbureau in te zenden. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap zijn toegelaten: de NV. Filmmaatschappij Pacific i.o., exploi terende het Odeon Theater te Amsterdam; Mevrouw J. J. F. Loyens te Breda, exploiterende het Victoria Theater te Made; Mej. A. C. Hogendijk te Franeker. exploiterende het Amicitia Theater aldaar; de heer W. Kossen te Anna Paulowna. exploi tant van de Apollo Bioscoop, aldaar; de heer A. J. Ch. Silvius te Dordrecht, exploi tant van het Luxor Theater aldaar; de Firma Havo Film, waarvan firmanten zijn de heren B. M. P. Kornet en W. P. Schefer, exploi- tante van de reisbioscoop Havo Film te Voorburg. Het besluit van het Hoofdbestuur waarbij de heer F. van 't Hoft te Leersum, exploiterende de Centrum Bioscoop aldaar werd toegelaten tot het lidmaatschap, is op diens verzoek ingetrokken ten behoeve van zijn vader C. van 't Hoft te Rotter dam, die deze bioscoopexploitatie zelf ter hand neemt. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN In verband met de beëindiging van het lidmaat schap: der Firma Van Breemen Van Overbeek, voormalig exploitante van de Bioscoop De Zwaan te Oirschot, van de heer W. Th. van Pinxsteren, voormalig exploitant van het Centraal Theater te Raven stein; van de heer C. J. J. Bertram, voormalig exploi tant van het City Theater te Nieuwenhagen; worden de leden uitgenodigd eventuele vorde ringen op genoemden binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. 14

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 15