Vermakelijkheden BELASTING OP 19 Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wi;. ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Bolsward Medio Mei heeft de Raad van de gemeente Bols ward besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 Franeker Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring gehecht aan het besluit van de Raad der gemeente Franeker om de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen met inwerkingtreding van 1 Januari 1951 te verlagen tot 25.%. Harlingen In zijn op 28 Maart j.1. gehouden vergadering besloot de Raad van Harlingen de heffing op film voorstellingen terug te brengen tot 25 Door de Firma Harlinger Bioscoop was een request ingediend, waarin verzocht werd het tarief van 35 c/r te verlagen tot 20 en het vertonen van films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Bio scoopwet, geheel van belastingheffing vrij te stellen. Burgemeester en Wethouders stelden een ver laging tot 30 voor, doch dit voorstel vond geen genade in de ogen van de Raad, die besloot het tarief te verminderen tot 25 Hoensbroek De Raad van de gemeente Hoensbroek heeft in zijn op Donderdag 5 Juli j.1. gehouden vergade ring besloten de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen van 35 te verlagen tot 25 en om in den vervolge 10 te heffen voor voor stellingen, waarin althans in hoofdzaak worden vertoond films, die door de Centrale Commissie voor de Keuring van Films zijn gerangschikt onder de categorie van films, als bedoeld in arti kel 1, lid 2, 2e van de Bioscoopwet, en andere soortgelijke films. Wormerveer Op 9 April j.1. heeft de Raad van de gemeente Wormerveer de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen verlaagd tot 25 Zuidwolde De Raad van Zuidwolde hee_. verordening op de heffing van een vermakelijl heidsbelasting gewijzigd in die zin, dat met inwei kingtreding van 1 Januari 1951 voor alle films belasting van 20 verschuldigd zal zijn. Aanleiding tot dit besluit was het feit, dat de, Nederlandse film „De Dijk is dicht" in verband' met het hoge percentage der belasting niet kon worden vertoond. Het desbetreffende voorstel werd door de Raad zonder hoofdelijke stemming aangenomen, nadat was toegelicht dat de andere vermakelijkheden voldoende opbrengen om tegemoet te komen aan de eisen van hogerhand. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap heeft zich aangemeld de heer B. Mens, exploiterende het reclame-, advies- en erkend advertentiebureau Suggestief, Keizers gracht 332, Amsterdam. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U acht dagen na de verschijning van deze publi catie schriftelijk bij het Hoofdbestuur in te dienen^ TOELATING DONATEURSCHAP Het Hoofdbestuur heeft besloten het donateur schap, dat ten name stond van de naamloze ven nootschap in oprichting Regeneto Rilm te 's-Gra- venhage over te schrijven op naam van de heer G. A. D. Damhof, Van den Ouwenlaan 52, aldaar, aangezien de oprichting van bedoelde NV. niet is doorgegaan. WIJZIGING LIDMAATSCHAP De vervallenverklaring, die door de ledenverga dering van 12 November 1946 is uitgesproken ten opzichte van de Firma D. J. en N. Th. Werner, exploitante van Royal Film te Haarlem, in verband met de functies van de heer N. Th. Werner, geldt niet diens vader, de heer D. J. Werner, die geacht wordt, gezien het arrest van het Gerechtshof te Amsterdam, gewezen op 24 Januari j.1., het lid maatschap van de Firma voort te zetten. EEN NIEUWE NAAM- EN ADRESLIJST Er is een nieuwe naam- en adreslijst van de Ne- derlandsche Bioscoop-Bond verschenen, welke aan alle leden en donateurs, alsmede aan alle leden van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten is toegezonden. Extra exemplaren worden op bestelling verstrekt tegen betaling van f 1.50 per stuk. Bovendien is een beperkt aantal boekjes met gecartonneerde omslag beschikbaar a ƒ1.75.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 20