IN MEMORIAM In de ouderdom van 45 jaar is overleden op 16 Mei de heer C. S. de Haan, firmant van de Erven van de Wed. T. de Haan-Luyt, exploiteren de de Cinema De Haan te Wieringen. Het Hoofdbestuur heeft de familie De Haan zijn deelneming met dit verlies betuigd. De teraardebestelling vond plaats op Maandag 21 Mei op de Algemene Begraafplaats te Hippo- lytushoef. De heer P. L. van der Ham, exploitant van het Greenway Theater te Voorschoten en sedert Maart 1949 lid van de Bond, is door de duisternis misleid op 18 Juni te water gereden en verdronken. Met het overlijden van de heer Van der Ham is de Bond een jong lid ontvallen, dat met kunde een kleine doch keurige bioscoop exploiteerde. Hij heeft zich gedurende zijn nog korte lidmaatschap doen kennen als een beminnelijk mens, waardoor hij de achting genoot van zijn collega's. De Voorzitter van de Afdeling Het Centrum heeft de familie van de overledene tijdens een condoleancebezoek de deelneming van het Hoofd bestuur en van zijn Afdeling betuigd met dit tra- gies verlies. De begrafenis had plaats op Woensdag 20 Juni op het R.K. Kerkhof te Voorschoten. Op 21 April overleed te 's-Gravenhage in de ouderdom van bijna 62 jaar de heer J. W. Maas, theaterinstallateur, die vele jaren lang donateur was van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Het Hoofdbestuur heeft de familie van de heer Maas zijn deelneming met het overlijden betuigd. De overledene werd op 24 April bijgezet in het familiegraf op de R.K. Begraafplaats St. Barbara. Aan de gevolgen van een operatie overleed onverwacht op Zaterdag 30 Juni de heer A. Cahn te Rotterdam, directeur van de N.V. Monopole Film en D.L.S. Film Holland N.V. Als lid-film- verhuurder had hij tevens zitting in de Commissie Nieuwe Zaken van de Bond. De heer Cahn was vroeger commissaris van, bovengenoemde vennootschap en werd daarvan na de oorlog directeur. Zijn maatschappij, de N.V. Monopole Film, die reeds vóór de oorlog enige Nederlandse films produceerde, was na de Be vrijding een der eersten, die het aandurfde op nieuw een Nederlandse speelfilm op stapel te zet ten, namelijk: „Een Koninkrijk voor een huis", die een groot succes oogstte in de Nederlandse bioscopen. Het was de verdienste van de heer Cahn dat hij het belang van een eigen Nederlandse speel filmindustrie begreep en enkele filmproducties durfde te financieren, ondanks de moeilijkheden. De heer Cahn werd om zijn eigenschappen van geest en hart in het Nederlandse film- en bio scoopbedrijf algemeen gewaardeerd. Als lid van de Commissie Nieuwe Zaken gaf hij zijn beste krachten aan de organisatie. Het Hoofdbestuur heeft Mevrouw H. S. Cahfl- Hutten zijn ernstige deelneming met het heengaan van haar echtgenoot betuigd. De teraardebestelling geschiedde Woensdag 4 Juli op de Algemene Begraafplaats Crooswijk te Rotterdam, in aanwezigheid van tientallen be langstellenden, waaronder vele vrienden en rela ties van buiten het film- en bioscoopbedrijf. Zowel het Hoofdbestuur als het Bestuur der Bedrijfs afdeling Filmverhuurders en de Commissie Nieu we Zaken waren daarbij vertegenwoordigd en een schat van bloemen en kransen bevestigden onze getuigenis, dat zijn heengaan door velen wordt betreurd. Er werden op verzoek van de echtgenote geen toespraken gehouden. Op 29 Juni is de oud-Voorzitter van de Cen trale Commissie voor de Filmkeuring, de heer H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe, luitenant- generaal der mariniers, op 59-jarige leeftijd over leden. Het stoffelijk overschot is op Maandag 2 Juli j.1. in alle stilte op de oude R.K. begraaf plaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag in het familiegraf bijgezet. De heer Von Frijtag Drabbe volgde op 1 Octo- ber de heer D. van Staveren op als Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en heeft deze functie bekleed tot Januari van dit jaar. Reeds eerder had hij wegens langdurige en ernstige ziekte ontheffing van zijn functie ge vraagd. Met eerbied herdenkt het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf het heengaan van deze persoon lijkheid, die in de korte tijd dat hij het voorzitter^ schap van de Centrale Commissie heeft bekleed, zich veler achting wist te verwerven. TECHNISCHE COMMISSIE Het Hoofdbestuur heeft in zijn op 1 Mei j.1. ge houden vergadering de heren O. P. Besseling en G. H. Groenewegen herbenoemd tot leden van de Technische Commissie. Behalve genoemde heren hebben thans in deze Commissie zitting de heren D. J. van Leen, Voor zitter, S. Barnstijn, L. B. Kagenaar en E. F. W. Trijssenaar. Secretaris: H. W. Hagenberg. 22

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 23